Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet az éjszakai...

Hogyan lehet az éjszakai szopik számát kíméletesen csökkenteni?

Figyelt kérdés

Egy éves a kislányom, egy rövid időszakot leszámítva, amikor csak hajnalban egyszer szopizott, mindig kétszer, újabban sajnos háromszor ébred. Visszaaltatni csak szopival tudom. Nekem már nagyon megterhelő, viszont ha hagynám sírni, felébresztené a nagyobb testvérét (akivel egy szobában vannak) és az apját is, így ezt nem tehetem és nem is biztos hogy akarnám.

Ami biztos: éhesnek nem éhes, fogai intenzíven nőnek.

Ötleteket várnék, amit ki lehet próbálni, hátha bejön...

Köszönöm!


2010. aug. 29. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
bocs az offért,erre én is kíváncsi vagyok.
2010. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adj neki vizet ,azért nem lesz érdemes felkelnie és aludni fog !
2010. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos épp a múlt éjjel próbálkoztam azzal, hogy csak az egyik ciciből kapjon, de z sem volt elég, 20 perc nyűglődés után odaadtam neki a másikat is...


A vizet nem tudom miből adjam, mert cumisüveget nem használunk, pohárhoz meg fel kell ültetni, nem biztos hogy az jó ötlet, mert egyébként általában nem kel fel, csak fekve sír.

2010. aug. 30. 08:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. 14 hónapos a fiam és 5 napja nem szoptatom.

Éjszakánként többször felkelt és nappal is,ha itthon voltunk kérte a cicit. Én elkezdtem nagyon kimerülni és 43kilóra fogytam. Tejapasztót kértem és csütörtökön délután elkezdtem szedni. Onnantól nem szoptattam. Első éjszaka többször sírt,borzasztó volt és gonosznak éreztem magam. Teát,vizet adtam neki. Mondtam,hogy nincs cici,rossz. Talán kétszer kereste. 3 éjszaka rossz volt. A múlt éjszaka néha nyöszörgött,de 2 korty víz után aludt tovább,néha elég volt kicsit simogatni a fejét. Próbáltam lassan leszoktatni,de az nem sikerült. Nálunk ez vált be,igaz a párom 4napig az emeleten aludt.


Nem tudnátok néhány napig ketten aludni egy szobában a kislányoddal?

2010. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Csőrös poharat se használtok?
2010. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez a helyzet én sem akarom a nagyot felébreszteni. A vizet pedig ellöki pedig napközben már iszik csőrös pohárból. Talán tényleg a teljes megvonás lenne jó de erre én sem tudom rászánni magam és az egész család felébredne.
2010. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
első vagyok:én adok neki vizet,de van,amikor nem elég neki.
2010. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3.vagyok. A múlt éjszaka már csak akkor kelt fel, amikor megfordult. Nem hittem, hogy ilyen hamar sikerül. Gondoltam leírom a tapasztalatomat. Sok sikert mindenkinek!
2010. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném még elválasztani, csak az éjszakai szopik zavarnak, bár én is alaposan lefogytam, de nem bánom. :o)


Csőrös poharunk nincs, mert egyet vettem régebben, abból nem iszik (ez amolyan átmenet csőrös és cumisüveg között, a nagy lányom sokáig használta ezt a fajtát, a picinek nem kell)

Egyébként ha vizet adok, kb. "körberöhög", nem kell neki. :o)

Még egy kicsit húzom így, aztán lehet, hogy anyósékhoz költöztetem a többieket pár napra, és marad a sírás, de ezt csak végső esetben szeretném.


Köszönöm mindenkinek!

2010. szept. 1. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!