Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet gyorsan és...

Hogyan lehet gyorsan és kíméletesen leszoktatni egy 4 hónapos babát a cicin alvásról?

Figyelt kérdés
Cicin kezdtem altatni este és a délutáni alvásnál is, mert így volt a leggyorsabb és legszerűbb a 2,5 éves bátyja mellett, hogy ne zavarják egymást, hisz együtt altatom őket. Most már ott tartunk, hogy éjjel is tartani akarja a cicit a szájában, miközben alszik. Ha hagyom sírni, felébred a bátyja. Ha cumit dugok a szájába, kilökdösi a nyelvével. Segítség!
2011. aug. 11. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen az én babám is cicin aludt el,de ő ilyenkor már átaludta az éjszakát.Előtte is csak egyszer kelt.Az a fontos, hogy ne hagyd, hogy cicivel a szájában aludjon, mert meg fogja szokni, és nehéz lesz nektek.Ha látod, hogy elaludt, óvatosan tedd a válladra, és fektesd le!Ha felébred, simogasd a kiságyban, próbálkozz a cumival, ne add fel.Előbb-utóbb nem fogja kiköpni.A cumi erre való, a cici nem.Vagy mielőtt elaludna, vedd le a melledről.Én a helyedben vagy simogatnám, vagy ha minden kötél szakad, ringatnám, amíg el nem alszik.A ringatás is testi közelség.Miután elaludt, nem a cici kell neki, hanem a közelségedre van szüksége, ezért csinálja.Ő még pici, nem kell tudnia egyedül elaludni.De soha ne hagyd a melleden aludni.Ha elaludt, le kell fektetni.Nagyon korán nagyon következetesnek kell lenni.És ne vedd be a közös ágyba, nem egészséges.Egyrészt nagyon megszokja, másrészt te sem tudsz nyugodtan pihenni így.Az én lányom 11 hónapos lesz, de egyetlen percet nem aludt a franciaágyunkban.Féltem volna, hogy álmomban megrúgom, vagy leütöm, vagy ráfekszek.
2011. aug. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én 6 hósan szoktattam le, akkor már picit nagyon fárasztó volt éjjel 3-4 alkalommal felkelni ,és cicire tenni amjd vissza :S n úgy csináltam ,h cumisüvegbe vizet magam mellé ,és ha felkelt a szokásos cicire, akkor azt adtam neki a szájába, úgy h nem vettem ki az ágyból. első 2 éjszaka nem igazán tetszett neki :S :( de azóta átaludjuk az éjszakákat!!!! már 14hós
2011. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! ja és este utolsó evéskor én tápszerrel kiegészítettem, h ne legyen éhes éjjel, de mondom ez már 6 hós korában volt.
2011. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Én sem így terveztem az együttalvást eredetileg. Nagyon fáradt voltam, az éjszakai szoptatásoknál kényelmesebb megoldás volt az, hogy magam mellé veszem az ágyba. Csak hát utána ott ragadt...:(

2011. aug. 12. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!