Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik újabban az...

Miért nem alszik újabban az egy éves fiam? Eddig nem volt gond, most meg hisztizik.

Figyelt kérdés
Eddig este is, meg nappal is csak letettem és hang nélkül elaludt. Egy hete viszont azt csinálja, hogy amikor már mondom neki, hogy megyünk a csicsikába, akkor elkezd ordítani, és lökdös a kezével. Ha beteszem az ágyba, akkor izomból rángatózik meg dobálja magát és torka szakadtából üvölt, a cumiját meg olyan erővel vágja ki az ágyból, hogy nem asszem nem lenne jó ha eltalálna vele valamit. Miért csinálja ezt, amikor álmos? Régen is előfordult, hogy a fáradtságtól nem tudott aludni, de akkor máshogy sírt, most dühösen sír. Hogyan altathatnám el? Tegnap este 8-tól éjfélig ordított, de ha bementem hozzá akkor mutogatott rám meg az ajtóra, hogy vigyem ki, meg felállt és játszani akart. Hogyan értessem meg vele, hogy éjjel aludni kell, nem játszani?
2008. dec. 10. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
kevesebbet alugyon nappal. ha még 2x rakod le nappal akkor szüntesd meg a délelöttit és ragd le délben vagy 1-körül. már kevesebb az alvás igénye. csak arra vigyázz hogy az esti lefekvések meg maradjanak. egy fél évvel idösebb gyereket én fél kettökor teszek le és négynél tovább semmi képpen sem hagyom aludni. így kora este még nem hisztis de estére könyebb lerakni.
2008. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem történt mostanában valami, ami megzavarta őt? Mondjuk letetted aludni, aztán elmentetek valahová és felébredt, nem talált téged (ez esetben mindegy, hogy olyan személy volt vele, akit amúgy szeret)? Nem ijesztette meg valami, amire felébredt (tévében filmet néztetek, abban volt valami zavaró hang) vagy valami hasonló? Nem normális, hogy így viselkedik, valami bántja, zavarja... Esetleg kevesebb időd volt rá a napokban, nem tudtál vele annyit foglalkozni napközben, így hiányérzete van... Sok minden lehet, de én (ha fizikai okok, pl. valamiféle betegség, fájdalom kizárható) arra gyanakodnék, hogy pszichés probléma van. Érdemes lenne átgondolnod az elmúlt napokat, hátha történt valami, ami számára negatív, vagy félelmetes... Az is elég, ha esetleg a párod és közted van valami feszültség... Ezek persze találgatások, de talán rájössz, hol a hiba. Remélem, megoldódik mihamarabb.

Ha nem találsz olyasmi problémát, mint leírtam, akkor próbálj bevezetni egy esti rituálét, amihez aztán ragaszkodhatsz. Mondjuk fürdés közben játék, elalvás előtt mese, diavetítő, stb., altatódal, kedvenc játék, stb. Ami sokat segít, hogy már egy órával korábban gyújts meg egy mécsest, úgy, hogy a tartóba tegyél vizet és csepegtess bele levendulát. Nagyon hatásos, kellemesen ellazít, nyugtat, az én picurom is alszik tőle, mint a bunda, de nem szabad mindig alkalmazni, mert hozzászokik. ha levendulázunk, még én is úgy alszom, mint akit agyonütöttek. :-)

Esetleg próbálkozhatsz babamasszázzsal is, az is hatásos!

Sok sikert!

2008. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akár a lányomról írtad volna a fenti sorokat. Dörzsöli a szemét, annyira álmos, hogy már játszani sem tud, mondom neki, hogy csicsika-csicsika és rázza a fejét, hogy nem. Leteszem az ágyba és dobálja magát, hisztizik, hogy nem akar aludni és ő is kidobja a cumit az ágyból.:-)Egy hete csinálja ezt. Anyukám mesélte, hogy hugom 1 éves korától nem aludt napközben akármit csinált vele, az oviból is haza kellett hozni délben. A lányom 11 hónapos múlt, remélem nem lesz ő is ilyen, mert megőrülök. És a legrosszabb, hogy délután 5-6 körül dől ki és akkor akar aludni. Egyszer megengetdem neki, de éjfélig nem akart elaludni, mert úgye kipihente magát és játszani akart. Ma azt csináltam, hogy reggel 6-kor megébredt, nem próbáltam visszaaltatni, ahogy eddig, hanem hoztam a tápszerét és utána vittem játszani. Úgy látom beválik, mert 10:30-tól alszik. Szerintem mostmár csak egyszer fog aludni, próbálom a nap közepére kitolni az alvást, így remélhetőleg estére lesz olyan fáradt, hogy gond nélkül elalszik.
2008. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ismerös a helyzet ... Ez két dologra utalhat. Az elsö, ahogy már elöttem szóló is írta, lehet, hogy sokat alszik. Egy egy éves babának már elég napközben egyszer aludni (egyébként az alvásigény kb. 13 óra körül mozog). A ti helyzetetekben inkább erre tippelek (mivel még éjfélkor is ébren van. Ami ilyenkor segíthet, ne hagyd, ha éjfélig fent van, hogy reggel bepótolja a hiányzó órákat. Lehet kicsit keményen hangzik, de ilyenkor a normális idöben (ahogy ált.-ban szokott) fel kell kelteni. Hidd el, pár nap alatt megtanulja, hogy az este ill. éjszaka alvásra való.

A másik ok (ahogy a mi gyermekorvosunk mondja), a kicsik újra és újra megpróbálják. Nem is lenne ember, ha nem próbálna úgymond "lázadozni" kibúvót keresni.

Nálunk is konkrétan 1 év körül jelentkezett a probléma. Elöször átálltunk napközbeni 2 alvásról 1-re. Így már jobb volt, de a déli alvás sokszor sírásba fulladt. Nem tudtam, mit csináljak, betettem a mi ágyunkba (csak délben), s így már aludt. Hogy a déli alvás visszatérjen a saját ágyába, ezt nálunk a "sors" oldotta meg. Influenzás lettem, s olyannyira, hogy a férjemnek szabit kellett kivennie. S jött a déli alvás. A kisfiam mint mindig tiltakozott a saját ágya ellen, mire az apja azt mondta, sajnálom, de a másikban most a mama alszik, mert beteg. S láss csodát ettöl kezdve délben is a saját ágyában aludt.

Most már 3 éves a kisfiam. Mindig vannak próbálkozások, ha sikerül egy kis keménységgel ellenirányozni, utólag csak mosolygunk rajta. Legutóbb esti alvásnál húzta az idöt ( nem jól van a takarója, ki kell fújni az orrát, te miröl álmodsz, mikor éltek a lovagok és hasonló témák voltak lemezen ). De most már ezen is túl vagyunk.

Légy határozott és következetes, és hamarosan fogod látni az eredményt. Sok sikert!

2008. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!