Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lett meg a napi rutinod...

Mire lett meg a napi rutinod a kisbabáddal?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt a babád, mikor úgy érezted, hogy kialakult a napi rutinotok? Altatás,evés,séta,kelés,boltozás stb.?

Jelenleg úgy érzem, hogy még mindig totál káosz a napunk, pedig már fél éves. A sétákat se tudtam belőni, mert ezekben a melegekben vagy reggel mentünk, ha időben kelt, vagy estefele kimentünk az udvarra. A boltozás szintén össze-vissza. Főként azért, mert a párommal együtt oldjuk meg a nagybevásárlást hétvégén, hétköznap meg menüzünk egyenlőre. Az estéken is csak a fürdetés időpont egyezik minden nap nagyjából. Általában 6-7 között történik. Az alvása nagyon változó, volt időszak, amikor este 10-11 között sem tudtuk elaltatni, de mostanában 8-fél 10 között alszik. Viszont esténként is van, hogy két óránként kel enni. Anyatejes és napközben is mai napig 2-2 és fél óránként eszik. Hónap végén kezdjük a kóstoltatást. Úgy érzem, így hogy nincs napirendünk az egész nap egy káosz. De nehéz így igazítani, ha napközben is van, amikor reggel 6-kor kel, aztán rá egy órára már vissza is alszik egy órát. Délelőtt megint fél-1 órát, délután legalább kétszer alszik fél-1 órát, de van olyan hogy 3x is. Kezdem úgy érezni, hogy rosszul csinálom.



2021. aug. 20. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

1,5 éves múlt a fiam.Kb semmi rutinunk nincs.Fürdési idő és alvási idő,ennyi.

Minden más ahogy sikerül.Sosem voltam rendszerezett ember,és szerintem nekem nagyon nehezen is menne,ha egy akár képzeletbeli ütemtervhez kellene igazodnom.


De nem érzem,hogy ez bármelyikünknek hátrány lenne :o

2021. aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
2hét múlva fél éves a fiam. Az esti fürdés időpontja fixen fél7-7. Utána cicin alszik el. Van, hogy elalvás után fél óra-1óra már megébred de van, hogy kibírja 10ig is. Nagyon rossz alvókája van, rendszerint megunom a sok kelést és magam mellé veszem, nagyjából 4-5x kelek fel hozzá. Ebből kifolyólag van, hogy 5kor már köszöni szépen ő játszana de néha 7kor kel fel. Semmilyen napirendet nem tudtam még felállítani. A melwg miatt van, hogy csak este az udvaron járkálunk. Annyira nem aggódok még, ha a védőnő kérdezi mindig bőszen bólogatok, hogy iiiigen, van napirend :D
2021. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

5,5-6hónapos volt mikor nagyjából kiszámítható volt a napunk. Vagyis az alvások fixek voltak.

Most 7,5hónapos. a fürdés és az alvások fixek. A szilárd kaja evése is nagyjából fix időpontokban van (reggeli-ebéd-vacsi)

A tízórai és az uzsi változó még mindig, van hogy nem is eszik semmi szilárdat ilyenkor. És a cicizés is össze-vissza működik. Mikor épp kedve van. A séta-boltozás is változó mindig

2021. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
10 éves a gyerek, igazából akkor lett napirendünk, amikor 2 évesen bölcsibe ment. Előtte mindig, amikor azt éreztem, hogy végre van valami rendszer, akkor borította valami. (Jött a foga, növekedési ugrás, beteg lett, én lettem beteg, költöztünk...) Mondjuk a fürdetés az már az elejétől fix pont volt, de minden más változott.
2021. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
2 hónapos kora ota próbalunk napirendet tartani, az alvas idok, eves, jatek, seta valtozott ahogy fejlődött. De mindig tartottuk a rendet, nekem ez nagyon fontos, en elegge szeretem ha minden terv szerint megy. Most 11 honapos, fel7kor kel,percre pontosan, este 9ig bezárólag elalszik. Regebben is volt fix időpontja mindenre. Delelott es delutan is ugyanakkor ugyanannyit alszik. Akkor valtozik valami, ha elmegyunk valahova, de akkor meg a kocsiban van az alvas,csakis igy megyunk. Még nala a kakilas is ugyanabban az idoben van, tehat kiszámíthatato, nem kakal ha megyunk valahova legalabb stb. Jo a napirend, pici csúsztatások belefernek.
2021. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
6 hónapos, most hogy elkezdtük a hozzátáplálást kezd rendszer lenni a napjainkban. Mivel a kóstolgatás megközelítőleg ugyanabban az időintervallumban van, így a többi dolog (alvás,játszás) is kezd ehhez igazodni. Eddig csak az esti fürdetés volt fix. Én örülök neki, mert eddig hasonlóan hozzád én is káoszként éltem meg a napokat.
2021. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Kislanyommal es kisfiammal is kb 2 hos korulra beallt a rendszer ami nyilvan mindig valtozott ahogy nottek es valtoztak pl a nappali alvas igenyeik de a lenyeg h mindig is volt rendszer

Sogornom egy igazi balf.sz es a 11 honapos gyerekerol nem tudja megmondani mikor fog kelni, mikor alszik napkozben mikor lesz kb ehes mikor alszik ejjel felkel e ejjel semmit🤣 van h csaladi peogramot szervezunk es 10 perc mulva hazamennek (nem tulzok) mert almos a gyerek es nyugos es kuldi a fotot h mar a kocsiben beajult a gyerek de nem tudta elore h ez lesz mert hat nincs napirend franc se tudja mikor lesz almos😂

2021. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Lányomnak kb 4 hónapos korára lett egy fixebb napirendje. Vagyis inkább "alvásrendje", mindig elaludt ezekben az időszakokban, tök mindegy hol voltunk, mit csináltunk. 5 hónapos kora körül az etetések ideje is kb ugyanarra esett, tápszeres volt, akkor kezdett el napi 5 alkalommal enni csak. Fürdés meg először mindig este 7 körül volt, majd este 8 lett belőle. Persze ahogy nőtt, úgy változott, pl 10 hónaposan már csak 4szer evett egész nap és fixen alszik (a mai napig) ebéd után 2 órát és este 9-től reggel 6-ig. Fiammal (ő a kisebb) csak az ebéd utáni szundihoz ragaszkodom, mert így mindhárman alszunk egy kicsit, így a vele való éjszakázáshoz több energiám van. A többi pedig ahogyan alakul, még csak 1,5 hónapos. A bevásárlás pedig az én egyik szombati kikapcsolódásom, akkor megyek egyedül a heti nagybevásárlásra, a többi apróságot ha kell valami pedig a férj veszi meg munkából hazajövet.
2021. aug. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
9 hónapos még most is sokszor borul a nap. Az az egy biztos, hogy 8 magasságaban vacsizik, majd fürdés, alvás.
2021. aug. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor talán az idő megoldja… bízom benne. Majd az ovi talán rendszert hoz. A mai este után, ami úgy nézett ki, hogy fél óránként-óránként visítva ébredt a foga miatt, már energiám sincs rendszerezni a napunkat. Inkább csak túlélek. 😅 Valamint köszönöm a megnyugtató válaszokat, kicsit jobb kedvre derített, hogy nem csak nálunk van ez.
2021. aug. 21. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!