Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a jobb az anya részéről a...

Mi a jobb az anya részéről a természetes szülés utáni has és heg gyógyulás?

Figyelt kérdés
vagy a császár utáni? 4 hónapos kismama.
2010. febr. 9. 20:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nyáron szültem simán.Vágtak,ameddig lehetett,mert nem tudtam jól nyomni.Ettől függetlenül nem fájt a sebem,ülve szoptattam már másnap.Azt viszont nem kívánnám magamnak,és másnak sem,amit a császárosok szenvednek a sebükkel.Mindenképp a sima szülés utáni jobb az anyának,hiszen a császár a második legnagyobb hasi műtét.
2010. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A császár a második legbonyolultabb hasi műtét és minden ilyen műtét után több kevesebb összenövése mindenkinek lesz. Ez szerencsés esetben csak annyi hátrányt jelent a későbbiekre, hogy a műtéti terület sokáig érzékeny lesz, kevésbé szerencsés esetben mindenféle alhasi panasz, fájdalom stb. lehet a következménye. A császár másik hátrányát kevésbé szokták hangsúlyozni, de meghatározza, hány gyereked lehet. Halottam már én is 4-5 császárról, de a többségnek háromnál több nem igazán lehet. Tudom kevesen akarnak 3-nál több gyereket, de aki mégis, neki ez igenis nem gond.
2010. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondat második részét elírtam, a "nem gond" nagy gond akart lenni.
2010. febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam jól sikerült a varrás, pedig belül is repedtem, meg kivül is, de már aznap ültem rajta, két hét múlva meg mintha semmi nem történt volna.Tesóm császáros volt, és tovább fájt neki, napokig alig tudott felülni.Szerintem a természetesnél gyorsabb a gyógyulás, eleve kisebb a seb.A császár meg rendes hasi műtét.

/Z/

2010. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem 4 hónapja.Érzéketlen a köldökömig,szúr,viszket belülről amit meg sem lehet vakarni.A kórházban is tudtam már szoptatni,igaz csak fekve.Akik simán szültek,azok kipattantak az ágyból,míg nekem a 'majd leszakadó hasamat tartva kellet 1/2óráig azon gondolkodni,hogy hogyan is kezjek neki a feltápászkodásnak.
2010. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Detto!Én is császáros voltam és már a tudat (ami fél óra volt) fájt,hogy hogy keljek fel az ágyról.Nekem nagyon fájt,még utána is kb 1,5-2 hétig rossz volt.
2010. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Engem 15.35-kor megcsászároztak, másnap hajnali 5-kor már kirugdosott a nővérke a mosdóba. Jöttem-mentem, nagyon gyorsan regenerálódtam. A második gyerek spontán volt, komolyan, 2 hétig feküdtem, annyira fájt a gátseb és az aranyerem. A szobában csupa császárossal feküdtem, azok még a 3. napon is meg akartak halni. Szóval teljesen egyéni, kinek melyik a rosszabb.
2010. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia,én normál szülésre készültem,18 órát vajúdtam is,de sürgősségi császárra volt szükség(sajnos)!

(Bár sok kismama nem érzi magát igazi anyának,mivel császárral szült-de ez hülyeség!)


Én nem azért írtam,hogy sajnos,hanem mert alig bírtam felkelni,sokszor meggondoltam,elmenjek-e Wc-re,vagy kicsit még tartogassam!


Többször csengettem a nővérkének is,hogy segítsen felkelni,aki ugyan jött is,de mindig azt mondta nagyon kedvesen,hogy muszáj megtanulnom egyedül felkelni a baba miatt is!Igaza volt!


Így csak fekve tudtam szoptatni(10 hónapig csak ebben a pózban szoptattam),ha tüsszentettem,köhögtem,kicsit nevettem,majd szétszakadt a hasfalam,még 10 hónappal utána is fáj a heg,időjárásváltozást megérzem,néha húzódik!

Szóval nem igazán jó!

A gátsebesek között is akad olyan,aki megszenved vele,de max.1 hét és rendbe jön,a műtét meg több hónap!


Szóval sima szülés!!!

2010. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én az ikreket szültem kétféleképp!

Egyiket simán, gátsebbel, másikat császárral függőleges vágással.

Mégis a leggyorsabb gyógyulásom volt, pedig 2 gyereket is szoptattam.

A másik két sima sülésem után több komplikáció volt, mint ennél a dupla szülésnél.

Tehát nem feltétlen a császár vagy a sima szülés között van különbség!

Minden szülés más! 4 gyerekes anyuka

2010. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
értem. És a külső esztétikai rész? Hasad mennyire sínyli meg? Most 50kg. Az arany ér nagyon csúnya ilyenkor, tudnak segíteni azon hogy elmúljon teljesen?
2010. febr. 10. 07:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!