Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatalok, akiknek elváltak a...

Fiatalok, akiknek elváltak a szülei, és mindenki más! Normális anya részéről ez a hozáállás?

Figyelt kérdés

Most van pont egy éve, hogy itt élek Budapesten apukámnál. Az iskola miatt költöztem vissza, közelebb van. Régen vidéken(nem messze Bp-től, úgy 20percre busszal) laktam, anyunál. Az anyjával(nem nevezem a nagyimnak) nem jöttem ki jól, apámat lehazugozta etc... Elköltöztem onnan a suli és emiatt is.

Most úgy döntöttem, visszaköltözök anyukámhoz. Hiányzik, hogy azért néha foglalkozott velem valaki. Apu az így hazajön, beül a gép elé és játszik. Ha hazajövök valahonnan nem hallja meg mert üvölt a tv, egy óra elteltével kapcsol, hogy talán itthon vagyok. Néha azért lehet vele beszélni, és nem fikáz le azonnal ha nincs benne pia... Anyu többet törődött velem, igaz undok volt, mert igazából könyörögnöm kell ha pl valamire akarok pénzt kérni, ő aputól várja el, hogy adjon, vegye meg nekem a dolgokat(sulira cuccokat, ruhát, etc) :S

Most, hogy mondtam neki, hogy visszamennék, közölte, hogy csak úgy menne, hogy 2 hét nála, 2 hét vissza apához. Mert ha ott van a pasija, zavarom őket. Ez helyénvaló anyutól? Az anyja is ott él ugye, de ő nem zavarja őket? Mert itt ajnározta, hogy "A mami akkor ki se jön a szobájábol" etc.... Én ezt nem tudnám megtenni szerinte?? Bemegyek viszek fel inni, meg enni ha kell és fogok leülök a gép elé, vagy esetleg elmegyek a barátaimhoz :S

Vagy most tényleg hurcolkodjak 2hetente Törökbálint és Budapest közt?

Bocsi ha sok lett, és köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 8. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem nem normális. Soha nem tudnám megtenni ezt a gyerekemmel. Akár van pasim akár nincs, nekem a gyermekem lenne az első. Mi az hogy nem lakhat nálam ha nálam akar csak mert én romantikázok az új faszimmal? Bocsi iszonyúan fel tudnak idegesíteni az ilyen hozzáállások. Én biztos nem költöznék vissza.
2010. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én gyerekem még kicsi, de úgy gondolom a gyerek az első, a pasi a második, nagyon durva amit anyukád mondott. Én ha ilyet mondott volna akkor tuti hogy még két hetet se töltenék nála, és mondanám neki, hogy akkor legyen boldog a pasijával.
2010. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem, én is ezt fogom tenni. :S

Köszönöm a válaszokat, azért aki szeretne írhat még :)

2010. júl. 8. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én gyerekeim is hetente váltanak. 1 hét nálam, 1 hét az apjuknál.

Mondjuk azért mivel mindketten imádjuk őket, s egyikünk se akarja, hogy a másik szülőt nélkülözniük kelljen.

Tehát megoldható, de nálunk mindkét helyen szerető, törődő családot kapnak!

2010. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát én is meg tudnám oldani végül is...csak nem akarom anyát zavarni a "tevékenységeiben" :D De azért nem tudom, hogy hol lennék jobban szeretve. :D

2010. júl. 8. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocsi, de ahogy így leírtad, téged egyik helyen sem szeretnek igazán. Úgyhogy akárhova is mész, csak leszel magadnak. De még talán mindig jobb, ha 2 hetet anyudnál vagy, amikor nem "zavarod", akkor talán tudsz majd vele beszélgetni. Bár az igazat megvallva, nem sok esélyt látok rá.

Sajnos az én anyukám rosszabb, egyszer kirakott az utcára, amikor fősulira mentem, mert a 2. alkoholista férje fontosabb volt, mint én. Apámnál laktam, aki szinte csak cselédnek tartott, mossak, főzzek rá és akkor maradhatok. Kibékültünk anyámmal 5 év után, megint összeköltöztünk, nekem már van egy 9 hónapos kisfiam, most megint költöznünk kell gyerekestül, mert neki új pasija van (aki 20évvel fiatalabb anyámnál), és őt hozza ide...

Szóval átérzem a helyzetedet, sajnos vannak ilyen "szülők"...

2010. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó...nagyon sajnálom :(

Apumnál is kb ez van, mossak főzzek etc. :D Nem gond, legalább nem kapok annyi lekicsinylő megjegyzést. És nem bizonygatja senki hogy "Neked nem fog menni!" :D

Sok jót mindenkinek, és köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 9. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!