Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés
Ki melyiket ajánlja és miért?
2021. aug. 26. 17:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
58%
Eldobhatót használunk. Sajnos én lusta vagyok a mosipelussal járó macerához, pedig az ötlet nagyon jó (magamnak pl mosható tisztasági betétet és újabban intim kelyhet használok, pont a takarékosság/környezetbarát elv miatt, de ebben kb semmi macera nincs). Úgy gondolom, hogy az elején, főleg első babásoknak sokkal egyszerűbb az eldobható, kiveszed a zacskóból készen és ráadod, a telit csak begyűröd a kukába. Gondoltam rá, hogy 1,5-2 éves kora körül kipróbáljuk a mosit, hátha a leszokást is jobban segíti, de egyelőre még nem került napirendre (1 éves). Eldobhatót is lehet takarékosan használni, hogy kevesebb fogyjon, de ezt is csak pár hónapja érzem igazán.
2021. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%

"utazáskor,nyaraláskor hogy mossa a pelenkát?"

Eredetileg pont erre találták ki az eldobhatót, hogy ilyen esetekben kényelmesebb legyen és bármilyen meglepő a moshatót használók is használhatnak eldobhatót olyan helyzetben, ahol nem tudják megvalósítani a mosást. De rengetegen hardcore nyomják és még vadkempingezés alatt is mossák akár kézzel.

2021. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
73%

"Ráadásul nekem az is borzalmas látvány ahogy a babák popsija be van dunsztolva."


Sokkal jobban szellőzik moshatóban. Ahogy írod, nem az őskorban élünk, már nem gumibugyi a külső réteg.

2021. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
67%

Második gyerekkel moshatót és eldobhatót használunk vegyesen, 90-10 arányban (elsővel csak az eldobhatót ismertem).

A moshatót jobban szeretem. Kevesebb kemikália, jobb a bőrének, jobban szellőzik (végeztek összehasonlító teszteket, a moshatóban alacsonyabb a hőmérséklet is, ami fiúknál különösen fontos), esztétikailag is szebb. Míg az eldobhatótól "tökös" lesz a gyerek és ahogy telik úgy kezd lógni, főleg a bugyipelus, a moshatóval ilyen probléma nincs. Nem lóg, jó töltettel nem csinál nagy feneket, csinos.

Otthoni körülmények között nem macera.

2021. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
47%

Mosiszuperasszony? Jaj, süt belőled a jóindulat :D Marha nagy szupererő kell ahhoz, hogy 1-2 naponta elindítsd a mosógépet.

Ó, és létezik az utazós/kirándulós stb. alkalmakra eldobható betét, ami lebomló.

2021. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
27%

Én nem játszom az eszemet, agyamra mennek ezek a nagy ökomamik.

Ezer meg ezer gonosz ember engedi a tengerbe az olajat, alapítanak gyárakat ózonlyuggató füsttel. Nem az az egy-két évnyi pelenkahasználat fogja rombolni globálisan a környezetet, amennyit az anyukák a gyerekeikre adnak. Nevetséges.

2021. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
69%
Vegyesen. Otthonra mosi, hogy ne egész nap pàroljam a gyereket műanyagban. Ha elmegyünk otthonról, eldobható, mert nekem így volt praktikusabb.
2021. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
67%

Moshatò. Sajnos nekünk nem valt be, utòlag jöttem rà hogy muèrt- nekünk prefold lett volna kènyelmes bele, nem az ,,egèsz" pelenkàk, ès masfajta külsők.

Az elejèn eldobhatòztunk, sztan vegyesen. Volt 2 hèt, mikor csak moshatòztunk, akkor üres volt a kuka.

Aztan a vsatag combjaira màr nem passzolt az a 2 fèle külső, amink volt, visszatertünk az eldobhatòhozHa ùjrakezdhetnèm, vegig moshatòznèk.

2021. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%
#16 Azt ugye tudod, hogy pont ettől a gondolkodástól tart ott a Föld, ahol? Áh, az én szemetem úgyse számít. Mindenki a màsik X milliárd emberre vár, hogy tegyen valamit. Ès de, ha megspórolunk pár tonna pelenkaszemetet, a pelenkák előállítását, szállítását, majd a szemét szállítását, a veszélyes hulladék kezelését, máris élhetőbb bolygót kapunk.
2021. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

#19


Tévedsz. Ahhoz, hogy élhető legyen a bolygónk, legalább jó pár évtizedet vissza kellene menni az időben, és már ott és akkor kezelni a kialakulóban lévő mai problémákat.

Pár tonna pelenka nem fogja megváltani a világot..

2021. aug. 26. 20:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!