Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés
Ki melyiket ajánlja és miért?
2021. aug. 26. 17:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%
2021. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
36%
16-os vagyok. Figyi amiben tudok, környezettudatos vagyok. Szelektíven gyűjtjük a hulladékot, nejlonmentesen élünk, a használt olajat a benzinkútra visszük, csapról iszunk vizet és nem veszünk üveges lónyálakat. És még sorolhatnám reggelig, mert tényleg bolygóbarát vagyok. De ami sok, az sok. Felőlem mossál, nem nekem hóttmindegy, de néhányan olyanok vagytok mint a jehovások. Aki nem olyan mint ti azt már tukmáljátok az emberekre, lelkifurdalást okozva nekik, mert hogy ők szaranyák, hogy mérgezik a bolygót ...
2021. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
70%
Szívesen használnám a moshatót,de nincs időm,se energiám azzal a macerával foglalkozni ami ezzel jár
2021. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
81%

"Aki nem olyan mint ti azt már tukmáljátok az emberekre, lelkifurdalást okozva nekik, mert hogy ők szaranyák, hogy mérgezik a bolygót ..."


Én ugyan nem. Ezerféle módon lehet tenni a környezetért, és a moshatózást is lehet szarul csinálni, pl: amikor valaki egy gyerekre képes összeharácsolni 100 pelenkát csak a mintája miatt.

Vagy amikor valaki azt hiszi, hogy a mosható pelenka használatától már szuperzöld lett, miközben a wc-re is autóval jár, eközben pedig leszólja a másik "mosist" amiért az az éjszakai 1 eldobható pelenkát még nem váltotta le mosható megoldásra. Ehhez tudni érdemes, hogy CO2 kibocsátás alapján 2 évi eldobható pelusozás megfeleltethető 1 alkalomnyi retúr Budapest-Debrecen távnak autóval.

Persze ettől még a zero waste nagyon jó törekvés, csak a "bibibi én ezt meg azt csinálom" greenshaming-et kellene kihagyni belőle.

Ugyanakkor az se jó, ha úgy áll valaki hozzá, hogy "én minek tegyek bármit is a környezetért, ha xy nem tesz". De tegyél! Mert akármennyire is nem hiszed, minden apróság számít: leginkább az, hogy mit adsz át a gyerekednek!

Nem mindegy, hogy azt látja, hogy kidobod az autópályán az ablakon a mekis dobozt, vagy kerékpárral túrázik a család és haza is viszitek a szemeteteket vagy ott hagyjátok az erdő közepén. Minta.

2021. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
23%
Aki nem moshato pelenkát használ,azt lepontozzák.Huuu de nagy bünti.Mint az óvoda 😅🤦🤦🤦😅😅😅Én is utálom a moshatot.Aztán az ku....vára környezet barát.Használod a sok mosószert ,fertőtlenítőt.Véditek a bolygót,de van olyan hely ahol alig van víz.Ti el bohóckodjátok ezzel a gagyi pelenkával a rengeteg vizet.Szánalmas ez a sok nyálas szuperasszonny.
2021. aug. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
52%
Én pl. csak azt pontoztam le aki baromságokat hord össze mint te 25. Miért? Mert a válasz nem hasznos. Ennyi. Azt se tudjátok miről beszéltek. Félig sem vagytok tisztában a dolgokkal. De azért magyarázzátok a baromságot.
2021. aug. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
20%
Az hogy pazarlod a vizet meg a mosószerrel károsítod a földet,az baromság?Oké ha te mondod!
2021. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
71%
Környezet barát mosószer? Nem lep meg hogy nem hallottál róla. És a víz meg.... Egy eldobós pelenka előállítása több vizet pazarol mint én otthon a mosival. Nem csak lokálisan kell gondolkozni. Van élet a ház falain túl is
2021. aug. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
16%
Huuu 🤦🤦🤦
2021. aug. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
78%

Én vegyesen használok mindkettőt, 80 %-ban mosit.

Én szeretek Mosizni, mert valójában nem annyira macerás, mint az ember gondolná, persze van az a szituáció, amikor az a napi 10 perc, amit összesen erre szánni kell hiányzik valahonnan, tehát azért ezt mérlegelni kell. Most már hozzá van táplálva a babám, kemény, gurulós kakija van, úgyhogy most már egyszerű a tisztán tartása, az anyatejes kakit azért picit körülményesebb lemosni, de nem nagy kunszt az sem, főleg mivel alapvetően sokszor nyakig fosta magát a gyerek (sima pelusban is), nem volt probléma még egy pelenkát is kimosni a ruhákkal együtt a kakiból.


Valaki kérdezte, hogy mi van, ha utazunk. Tök egyszerű, akkor eldobhatósat használunk, mint ahogy általában éjszakára is. Tudom, hogy vannak, akik ilyenkor is moziznak, egyébként nem lehetetlen, mivel kb 2-3 naponta kell amúgy is mosni őket, addig egy zárt vödörben gyűjtöm a használtakat, tehát egy hosszú hétvégét simán meg lehet oldani, én azért nem teszem, mert az egy külön bőrönd lenne, ha 3 napra elegendő pelenkát, és a vödröt és marhaepeszappant (amivel a kakisakat átmosom) cipelném.


Én úgy vettem észre, itt gyakorin 2 tábor van, egy aki esküszik a mosira és egy, aki teljesen idegenkedik tőle. 30-40 éve még nem volt más alternatíva, tehát én speciel nem nagyon értem ,hogy honnan ez az undor egyesekben. Hogy környezetvédőbb megoldás, arra direkt felmérések, kutatások készültek, viszont nálunk pl amiatt is jobban megéri a mosi, mert a 3. emeleten lakunk egy lift nélküli lakásban, kukák a tömb mögött, nagyon nem mindegy, hogy heti 2x, vagy napi 3x kell szemetet levinni. Tehát mi nálunk pl volt ilyen jellegű megfontolás is, de tőlem nem idegen ez a hozzáállás, vannak mosható betéteim is, intimtölcsérem. Ha valakitől ez távol áll, annak nem biztos, hogy a mosi jó megoldás lesz. Illetve ennek azért utána kell nézni, meg kell ismerni a rendszereket, arra is időt kell szánni, hogy kitapasztalja az ember, az ő babájánál milyen betét/töltet az, ami beválik. Nekünk volt emiatt 1-2 sikertelen próbálkozásunk, de ez csak amiatt volt, mert én felületes voltam és az első rendszert, amit megértettem megvásároltam, aztán csodálkoztam, hogy nem jó a babára. Ugyanúgy, mint ahogy eldobhatónál is lesz olyan, ami nem jó, mosinál is előfordul, hogy rohadtul nem fazon.

2021. aug. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!