Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatással van egy...

Milyen hatással van egy újszülöttre, ha 11 napig nem látja az anyját?

Figyelt kérdés

19 napos babáról van szó (ekkor válnak el 11 napra)

Lesz valami maradandó hatása?


2021. aug. 28. 14:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

"Akik eleve nem is tudnak szoptatni bármiért, és nincs mellen a gyerekük, azok sem hidegülnek el tőle, az meg egy 3 hetes babának édesmindegy, hogy abban a 11 napban ki eteti meg, teszi tisztába és rakja le aludni."


Talán mert nem a melltől, hanem a gondozàstól alakul ki a kötődés.

Tápszeres anyu se csak annyit csinál, hogy belöki az üveget, oszt' egyed.

Üveges etetésnél is megvan a bőr-bőr kontaktus, testmeleg, szeretgetés, ölelés. Utána büfi, ringatás, altatás. Mind-mind kapocs.

Na ezt fogja kihagyni.

És DE 11 nap alatt pont annyira fog elidegenedni anyucitól, hogy utána kepeszthet, ha egyáltalán akarja a gyereket.

Mert pont azért mert túl kicsi, nem fog emlékezni rá, hanem csak arra, aki az elmúlt napokban gondozta, vigasztalta. Valószínűleg sírni fog kezdetben az anyjànál, aki meg valószínűleg emiatt dobja is.

2021. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Azt hogy 19 nappal szülés után, örülni fog anyuka hogy van egy luk a kicsi fenekén és egyáltalán elkezd regenerálódni a teste, lelke és élete legrosszabb nyaralása lesz… A gyereknek semmi baja nem lesz, de inkább ne menjen vissza hozzá “anyuka”…
2021. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%
Én meg azt hittem súlyos műtét miatt.. na de nyaralás miatt elszakadni hááát, ciki
2021. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

Az még a gyermekágy, kérdező. Miféle nyaralás az, ami olyan fontos, hogy a gyermekágy kellős közepén rohanni kell a frissen kibújt újszülött mellől...? Szexelni se fogsz tudni, az ugye megvan? Én ennyivel szülés után meg ülni se tudtam rendesen...

Szerintem ez valami provokatív hülyeség amúgy, ilyen ember nincs.

2021. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%
Kamu kérdés egyértelműen. Csak várja a sok oldalnyi felháborodást. Ti meg etetitek.
2021. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

16os nem biztos én ismerek hasonlót. Bár nála másfél hónapos volt a kislány mikor 4 napra kiruccantak Párizsba a gyerek nélkül. Utána jött hogy heti 4 napban bébiszittert fizetett, egy-egy napot a két nagyszülő nyert meg, egyet pedig apuka. Gyerek 13 hósan ment bölcsibe. Csaj, gondolom nem kell mondanom nem dolgozni sietett...


Most 6 éves a kislány, az anyjának semmi tekintélye előtte, gyerek simán otthagyja.

2021. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Elméleti a kérdés, nekem nincs újszülött gyerekem.

Ezen az oldalon olvastam az imént egy több éves, hasonló kérdést, az ihlette.

A pszichológiai részére voltam kívancsi, mert én pl úgy tudtam, ilyen korban még nincs szepa szorongás.

2021. aug. 28. 16:26
 18/20 A kérdező kommentje:

#17


Ilyet én is ismerek, kb ugyanez a helyzet.

2021. aug. 28. 16:30
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk kicsit más volt a helyzet... kb. 5 hónapos volt a gyerekünk, mikor az apjának 2 hétre el kellett utaznia. Addig minden este ő altatta. Mikor hazajött, már nem fogadta el az altatásnál. Lassan 4 éves, de azóta se hajlandó, csak velem elaludni.
2021. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%
Én a két hetes gyerekem mellől kerültem vissza császáros szövődmény miatt az intenzívre, végül majd két hetet hagytunk ki. Na meg utána is hónapokig nem tudtam és nem is mertem egyedül maradni a gyerekkel. Mindenki hasonló "jókkal vigasztalt" pluszba (pedig amúgy is a halálfélelem mellé irdatlan bűntudatos voltam, hogy ilyen selejtes anya vagyok), de utána mégis két éves koráig szopott, és ma már 10 éves, nem látom rajta, hogy rosszabbul kötődne hozzám mint a kistesója, akinél nem volt ilyen gikszer.
2021. aug. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!