Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyorsan tanulnak meg...

Milyen gyorsan tanulnak meg ATLAGOSAN rendesen beszelni?

Figyelt kérdés

Nyilvan minden gyerek mas de atlagosan…

2 eves a kislanyom es meg csak most kezdte el kimondani au elso szavait, a legtobbet nem tisztan de mar ennek is nagyon orulunk :)

Kivancsi lennek innen kb mennyi ido amig rendesen elkezd beszelni pl mi ez, miert, meg stb szoval nem csak 1-1 szo hanem tobb mindent esetleg osszerakva


2021. aug. 31. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
A fiam az egy éves születésnapján már mondta, hogy ég a gyertya, unokatesóm lánya 3 évesen még nem beszélt. Mindenkinek más a tempója, türelem! Örüljetek annak, ami már megvan!
2021. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Bocs, az még lemaradt, hogy most mindketten egyformán elbeszélgetnek, 5 évesen, semmi különbség :) Felesleges rohanni és semmit sem mond el arról, mi lesz később :)
2021. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem ez a kerdes lenyege tokre orulok h ugyan nem tul koran nem is tul keson de elkezdett beszelni

A lenyeg az h ettol a ponton altalaban mennyi ido a kicsit fejlettebb beszed meg amikor mar nem halandzsazik hanem kb csak szavakat mond

2021. aug. 31. 14:46
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem azert sietettetnem, csak erdekel
2021. aug. 31. 14:46
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az is egyedi, hogy milyen tempóban fejlődik, miután beindult. Fiam másfél évesen kezdett szavakat, szó kezdeményeket mondani. Nála 2 hónappal idősebb kisfiú már akkor mondott pár dolgot. Na ő megmaradt azon a szinten kb a fiam pedig elkezdett mondatokat alkotni. Most 2 éves. Szóval sztem nem lehet ezt így bemérni hogy na x hónap és már versel
2021. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
A kisfiam 18 hónaposan mondta ki az első szavát, most 22 hónapos, még mindig többnyire szavakat mond, de már néha mond olyanokat, hogy “anya is”, “apa cipelj”, múltkor megkérdezte, hogy “mi az?” Szerintem ha egyszer már van több szó, akkor hamar megtanulja összekapcsolni őket. :) Már én is kíváncsi vagyok az első igazi mondatokra, októbertől bölcsis lesz, gondolom akkor még inkább fel fog gyorsulni a folyamat.
2021. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
De amúgy sokat segíthet ha beszélgetsz vele sokat, mesélsz neki. 5 voltam
2021. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Minden rosszindulat nélkül: kislányod már nem átlagos azzal, hogy kétévesen még csak pár szót mond, így tényleg felesleges a középértékhez mérni.

2 évesen az a lány, akinek nincs min. 50 szavas szókincse és nem kapcsol össze min. 2 szót, az megkésett.

Ha áll mögötte valamilyen komolyabb akadályoztató tényező, akkor nem számíthatsz hirtelen megtáltosodásra.

2021. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Változó.

Lányom másfél évesen mondott néhány szót, de 3 éves kora után mondott csak mondatokat.

Unokateso 2 évesen kezdte a szavakat, két és fél évesen mondatokat is használt.

2021. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen tudom h megkesett, koraszulott, nem is kicsit, 28.het, vszeg ezert kezdett kesobb beszelni, amugy minden masban abszolut kovette a korabelieket.

Jarunk tsmt-re majd jovo hettel, gondolom az majd segit :) de en mar annak is orulok h itt tartunk es h teljesen egeszseges :)

2021. aug. 31. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!