Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikortól a feleség otthon...

Amikortól a feleség otthon marad a babával, onnantól már nem egyenrangú a férjével, nincs beleszólása semmibe, az apa dönt, mert az anya nem dolgozik, nincs annyi bevétele, gyerek szinten van?

Figyelt kérdés
2021. szept. 4. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%

A rossz kapcsolatokban így van, igen.



Egyébként nem.

2021. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Ott ahol így van, már alapból is problémák voltak. Nem azért döntünk a helyzetekben együtt, mert ki hány forintot ad bele. Sőt a gyerek - bár még nem tud mondani semmi érdemit - is "beleszól" a döntésekbe, hiszen őt is figyelembe vesszük.
2021. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Hogy micsoda??? Szép is lenne ha így lenne. Undorító, hogy valaki így gondolkozik.
2021. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%

Csak ha abuzív kapcsolatban élsz (nem kell verni a másik felet hogy erről beszéljünk).


Egy normális kapcsolatban ez nem fordul elő, nem leszel attól kevesebb, mert a te munkád jelenleg hogy otthon legyél a gyerekkel amit jó esetben közösen akartok, és állami "fizetést" kapsz.


Én évekig jobban kerestem mint a férjem, sőt ő volt munkanélküli is.


Szépen lennénk ha az én szavam most kevesebbet érne mert ő a családfenntartó.

Ilyen emberhez soha nem mentem volna hozzá.

2021. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Úgy ahogy az 1-es mondja. Egy fogyatékos férj mellett valami ilyesmi történik. De ott szinte biztos, hogy előtte sem tekintett a nőre egyenrangú félként, csak kénytelen volt a "férfi" neki is némi teret engedni, mert tudta, hogy a nő nincs kiszolgáltatott helyzetben. Viszont ez a kisbabás időszak pont olyan, hogy valamelyest (ki jobban, ki kevésbe) anyagilag kiszolgáltatott helyzetbe kerülünk egy időre.
2021. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Aki egy hímsoviniszta gyökérhez megy férjhez azoknál biztosan, aki egy normális emberhez azoknál meg nem. Ilyen mentalitású férfi mint aki a kérdésben szerepel eleve nem lenne a férjem.
2021. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Ott, ahol a nő ilyet férjet választott magának, igen.


Nálunk fel sem merül. Ugyanazt az egyetemet végeztem, ugyanaz a munkám, mint a férjemnek, azért én vagyok itthon, mert ő nem tud szoptatni (meg nyilván az első pár hónapban a babának az anyja közelsége a legfontosabb). Attól még ugyanúgy van beleszólásom mindenbe, hiszen ha én nem lennék, nem lenne gyereke, egyébként meg nem lenne hova lehajtsa esténként a fejét. Amúgy sem tart el, van annyi CSED-em, amiből meg tudnék élni egyedül is, nem beszélve arról, hogy rengeteg spórolt pénzem is van.

2021. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
A normális párkapcsolatokban, ahol egy férfi és egy nő van jelen, ott végig egyenrangú mindkét fél. Az olyan párkapcsolatpkban, ahol a nő mellett nem egy férfi vab, hanem helyette egy hímsoviniszta neanderthalensis bunkosis ősember, akiből férfi már soha nem lehet, na, ott így van.
2021. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis most jöttél rá, hogy ilyen férjed van, vagy most lett eleged, akkor sem késő, nem kell belenyugodni.

Menj vissza dolgozni, amilyen gyorsan csak lehet. Ha nem tetszik neki a gondolat, mert ő is pontosan tudja, NEKI is mennyivel könnyebb, hogy otthon vagy, akkor meg nyíltan megmondod neki, hogy "na ugye, fogja be".

Ha végképp nem lehet vele szót érteni, hagyd ott! Inkább most, mint 20 év múlva.

2021. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Kezdjük ott, hogy értelmes nő nem szül bevétel nélkül, tehát dolgozik előtte legalább egy évet, hogy csedet kapjon gyes helyett.
2021. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!