Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondanátok neki?

Elmondanátok neki?

Figyelt kérdés
Mikor már nagyobb a gyereketek elmondanátok neki, hogy nem "apa" a vérszerinti apja, hanem egy ismeretlen donortól van, mert apának nem lehetett gyereke, de így is nagyon akartuk őt?
2021. szept. 13. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Maximum ha rákérdez felnőttként de amúgy nem, ez nem az örökbefogadással egy kategória azért.
2021. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Én elmondanám, de tényleg csak nagyobb korában, amikor már biztosan érti, miről van szó. Inkább tőlem tudja meg, mint mástól, esetleg teljesen véletlen. Illetve szerintem az időnként felmerülő egészségügyi tényezők miatt sem árt közölni valakivel az ilyen dolgokat.
2021. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy elmondanám. Akár kicsi korban is. Apa magocskája nem volt elég erős, hogy baba legyen belőle, kértük a doktorbácsi segítségét, hogy megszülethess. Ennyi.
2021. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, mire nagykorú, addigra feltétlen tudnia kell, egézségügyi okokból. De mivel érzékenyen reagálhat, ha pont tinikorában tudja meg, ezért már az elejétől elmesélném neki. Persze nem úgy, hogy öt éves korában az arcába vágom, hogy "donortól vagy, fiam", hanem a szüleid nagyon szerettek volna gyereket, de nem akartál megérkezni, ezért az orvosok segítségét kérték. Aztán ahogy idővel a teherbeesés technikai részét megérti, azzal párhuzamosan az ő fogantatásának speciális körülményeit is elmondanám.
2021. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Felnőtt korban kizárólag egészségügyi okokból, ha de adj isten szüksége lenne rá, hogy ezzel az információval tisztában legyen. Kicsinek felesleges mert úgyse érti meg, kamasz korban meg megint, mert akkor jön a "te nem vagy az apám ne parancsolj nekem".

Amit a 3as írt, mondhatod, ha minden szinten meg akarod alázni a párodat.

2021. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Persze a technikai részleteket is kifejteném neki 🤷
2021. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én sem mondanám el.
2021. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Az én tudásom és világnézetem szerint egy ilyen információnak vagy annak eltitkolásának pszichológiai vonzata is van. Így mindenképp elmondanám.
2021. szept. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp, a kezdetektől, mindig az ő szintjének megfelelően
2021. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, elmondanám.
2021. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!