Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki szoptat a "régi" módszer...

Ki szoptat a "régi" módszer szerint? Elmondanátok légyszi a talasztalataitokat? Pl első éjszakák? Mennyi időközönként?

Figyelt kérdés
Nagyon ehhez a rendszerhez szeretném tartani magam. Bent a kórházba éjszakára elvitték a bébym, nem tudom,hogy vajon ott kisirattaták? Mert reggel 6 ig nem volt velem. Ma engedtek haza minket, délbe evett,3kor kelteni akartuk,de sehogy se tudtuk felkelteni. Interneten csak iszsz tanácsok vannak. Felkapatni sem szeretném, de ha tele a pocak,büfi -kaki minden oké,akkor hogyan nyugtassam meg?
2017. dec. 4. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, csak érdekel, hogy miért ragaszkodsz ehhez a módszerhez?
2017. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha minden rendben, nem kell megnyugtatni, elvégre nyugodt. Ha nem, akkor nincs minden rendben.

Marad a régi módszer: fél szemmel az órát nézed, miközben rázogatod a popóját. De ugye felkapatni se akarod. Ebben az esetben beteszed a kiságyba, aztán hallgatod, ahogy sír. Majd megszokod, mint a csecsemős nővérek.

2017. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

De amikor eszik, akkor eleget? Én igény szerint szoptattam, de csak akkor nem lehetett felkelteni a babám, mikor sárga volt és aluszékony, gyenge. Erre azért figyelj!

Egyébként mit jelent az a szó, hogy kisiratták? :o Nagyon nem értek egyet ezzel a módszerrel, de itt a válaszom:

Ha tele a pocak, akkor úgy nyugtasd, hogy vedd fel, beszélj neki, énekelj, simogasd, stb, ezt az igény szerint szoptatottaknál is így szokás.

2017. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Felkapatni... :D

Szegény gyerek :( Vagy szegény te, mert ez tarthatatlan lesz úgyis. Egyikőtök úgyis kikészül tőle.

2017. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Te is szigorúan óra szerint eszel? Veled sosem fordul elő, hogy hirtelen rád tör az éhség, vagy csakúgy bedobnál vmit, mert jól esne?

Na, látod, biztos számtalanszor előfordult már veled is, hiszen ember vagy (élőlény), nem gép.

A babádtól miért vársz el olyat, amit te magad sem tudsz teljesíteni? A világ egyik legszívtelenebb dolga az időre szoptatás (persze, van baba, akinek bejön, akinek meg nem, keservesen üvölt a következő etetésig). Szegény baba!

2017. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként ez a szigorú 3 óránként való szoptatás, főleg egy újszülöttnél a legnagyobb baromság, ami létezik, és a legjobb módja annak, hogy hamar tápszeres legyen a babád, mert a növekedési ugrásoknál nem fogja tudni beállítani magának a szükséges tejmennyiséget. Szerencsétlen sír majd az éhségtől, te meg majd nézed az órát, hogy hát még nincs itt az ideje, így viszont nem fog több tejed termelődni, vagy legalább is nem annyival, amennyivel kellene, így folyamatosan éhes marad majd, aztán jöhet a kis pótláska tápszerrel, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy már nem is szoptatsz.

Basszus, pár napos a gyereked, és te már most óra szerint etetnéd? Belövellt már egyáltalán a tejed? A kereslet-kínálat beállásához az kell, hogy legalább az elején annyit legyen mellen a baba, amennyit csak akar. Mondjuk később is ez kellene ahhoz, hogy mindig a kellő mennyiségű tej álljon rendelkezésre.

Ezt a "felkapatást" meg egyszerűen értelmezni sem tudom. Ez mégis mit jelent? Hova "fel"? Ha egy pici csecsemő akkor is sír, ha tele a hasa, nem is fáj, tiszta a pelusa, akkor feltehetően más baja van, például az, hogy az anyja fizikai közelségére vágyik, hiszen ő még nem is tudja, hogy ti két külön személy vagytok. Neki még te vagy a minden. Alap, hogy magadhoz öleled, ha téged akar, nem?

2017. dec. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

Én 3 óránként szoptattam, közben nyugis volt, nem sírt. Éjszaka is keltettem 3 óránként. Féléves koráig csak anyatejes volt.

Napi több, mint 1 liter tejet fejtem még pluszban 1,5 éves koráig, kb. 50 liter ki is lett dobva a fagyasztóból, mert már nem tudtam kinek adni.

2017. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!