Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van időtök a háztartás...

Hogy van időtök a háztartás vezetésére gyerek mellett?

Figyelt kérdés

5 hónapos a fiunk és huh, most azt érzem, mióta megszületett, még nem volt rendesen kitakarítva a ház. Pedig nem is pihenek, és ő is simán elvan félórálat-órákat, mégsem...


Kertes családi házban lakunk. Elmondom a mai napom: felkeltünk fél hétkor, szopi, peluscsere, kicsi játék, öltözés. A férjem ment 8-kor, ő a kaját összerakta magának és játszott a kicsivel, míg én kimentem a konyhakertbe beszedni a zöldségeket.


Aztán férjem indult melóba, én kivàlogattam a foltos gyerekruhákat, mosószappanoztam, majd ment minden a mosógépbe, végül kiteregettem. Közben bepakoltam a mosogatógépbe, azt mindjárt ki kell pakolni, és kitakarítottam az egész hűtőt.


Mindemellett ugye etetés, altatás, peluscsere, játék. Most fogok nekiállni főzni 2-3 napra, hogy azt nem kelljen majd, akkor ugye elmegy vele a fél délutánom. Ha megvagyok, ki kéne pakolni a tegnap kimosott ruhákat, aztán kimenni a kertbe előkészíteni a terepet a füvesítésre, azzal estig kint leszek, nyilván közben megint ellátom a babát, a férjem segít majd, ha hazajön.


És akkor holnap megint mosni és teregetni kell, ki kellene takarítani a fürdőt-wc-t, porszívózni, felmosni a házat, megcsinálmi az őszi dekort, gazolni a konyhakertben. Plusz besegítek a vállalkozásunkba.


Ti hogy vezettek egy konkrét házat kerttel, baba mellett?



2021. szept. 14. 12:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Nekem édesanyám mesélte, hogy amikor én baba voltam, és jó idő volt kint, mindig vitt ki magával a gurulós járókában, úgy tudta a kertet rendben tartani.


Nekem nincs kertem, csak lakásom, de azt sem könnyű. Az igényekből lejjebb kell adni, az biztos. Bizonyos dolgokat régen hetente takarítottam, most viszont csak 2-3 hetente. Illetve, sokszor nem vagyok, csak fele olyan alapos, mint régen. Eleinte ez idegesített, de elengedtem. Elmúlik majd ez is. Sok embernek jóval koszosabb és rumlisabb lakása van gyerek nélkül is, mint a miénk kicsi gyerekkel.


Sógornőmnek van nagy ház, és kert is 2 kisgyerek mellé. Nyilván nincs csilivili tisztaság, és rend. Amire nem jut ideje, az megvárja, és kész. Ez sem róla árulkodik, csak a jelenlegi élethelyzetéről.


Amíg nekem nem mozgott a babám, még könnyebben csináltam mellette bármit. Most már állandóan menni kell utána. Így sok mindent csak akkor tudok takarítani, ha a férjem, vagy anyósom elviszi a játszótérre, vagy sétálni egy időre.

2021. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Az egész ház takarítása "egy szusszra" teljesen felejtős. Oszd fel a házat, hogy mondjuk 1 hét alatt körbeérj. Használd ki a félórákat, vagy akár a negyedórákat is. Nem kell mindent egyszerre megcsinálni. Amúgy meg miféle őszi dekorról beszélsz? Az mi fán terem? 🙈 (Nem KELL őszi dekor... ha szeretnél, szívesen csinálod, feltölt téged, akkor csináld. De nem kell.)
2021. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
A vállalkozásba való besegítést is átgondolnám. Ha téged ez szellemileg frissen tart, kimozdulsz a pelenkázás-etetés-altatás mókuskerékből, akkor csináld. De ha tehernek éled meg, akkor hagyd a csudába. Majd dolgozhatsz még eleget, ha a gyerek bölcsis/ovis lesz.
2021. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%
Úgy, hogy nincs kert, van helyette gépesített háztartás, ami automatizálja a mosogatást, teregetést, vasalást.
2021. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
27%
Miért kell egy 5 hónapossal folyamatosan játszani?
2021. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, nem ez a kérdés, de tok produktiv vagy!
2021. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Gépiesítve van a ház, 2 hetente jön a takarítónő, és amúgy már nem izgulok a kupi miatt. 20 hós ikreim vannak, tudnak alkotni.
2021. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek a hatossal, én alig csinálok valamit és az is totál kifáraszt.

Persze a társasházi szomszéd nyanyákat már hallom, hogy mit is kéne csinálnom kint a közös udvaron stb.

Szóval grat, és ne akarj mindent megcsinálni, mert csak kipurcansz, nem éri meg szerintem.

2021. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%

120m2 lakás, 2200m2 udvar. Reggeltől estig egyedül a 2 gyerekkel (2és fél éves illetve 2 hónapos)


Reggel alszunk, ameddig tudunk, mert az éjszakák még hosszúak.

Utana reggeli a nagynak (míg csinálom bekapok pár falatot), cici a kicsinek.

Utána megfőzök, minden nap. Addig a kicsi pihenőszekben alszik a konyhában, nagy eljátszik a nappaliban. Takarítás. Minden napra más. Tegnap pl a fürdőt sikáltam ki, ma a konyhába mostam le a gázt, szekrényeket. Délben altatok, hál isten egyszerre alszik a kettő. Addig felmosás, söprés (nem nagyon porszívózok).

Alvás után ebéd, elpakolás.

3fele pedig irány az udvar, este 7ig. Nagy eljátszik, vagy segít, kicsi alszik, nézelődik.


Mind a kettőre van elég időm úgy érzem.

Ha nehezebb a napunk, a kicsit magamra kötöm, úgy csinálom a dolgom.

2021. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%

13 hós a gyerekem.


Ha főzök, az kb 2-3 napra elég nekünk a gyerekkel, férjem csak hétvégén eszik otthoni főtt kaját, mert a munkahelyére rendeli az ebédet. Így heti 4x főzök max. Ha az nem jön össze, mindig van vmi üveges kaja a gyereknek, én meg eszek, amit találok a fagyóban/hűtőben.

Igyekszem napközben pakolni, ha kupi van, de mindig kupi van... porszívózni szégyenletesen ritkán szoktunk, a gyerek mellett napközben nem tudok, mert állandóan kapaszkodik a porszívóba, tolja el, elesik, stb. Mire a férjem hazaér, hogy lefoglalja vmelyikünk, akkor meg a szomszéd miatt nem lehet már (ikerházban lakunk). Így marad hétvégére.

Konyhát kb 2 naponta este teszem rendbe. Mosogatógép van, de be-és kipakolni csak este lehet, mert a gyerek jön és rámol... aztán reggel elindítom a mosást, amit majd este pakolunk ki, vagy több részletben "csenem ki" az edényeket, amikor a gyerek épp nem figyel.

Fürdőszobai nagyobb takarítást szombatonként szoktam, ha vmiért nagyon piszkos lesz a mosdó, vagy pisis a wc, akkor azt soron kívül. De az egy perc.

Felmosást nem említem. Alig várom, hogy vehessek egy gőzfelmosót, mert a hagyományos felmosás nem tudom, mióta nem jött össze... hányni tudnék néha.

Ruhát mosni pár naponta szoktunk, általában 2 adagot, ha az megszárad, akkor megy be a kövi adag. Van színfogó kendőnk, ha több színből tennék be egyszerre. Direkt nagy kapacitású mosógépet vettünk, így sok ruha befér egy adagnak.

A kertet hagyjuk, bár nálunk az most amúgy is kiesett, mert a felújítás óta nem lett rendbe szedve, tele van sittel, lomokkal. Majd ha azt elszállíttatjuk, azt is kezdhetjük gondozni. A füvet (gyomokat) a férjem heti 1x letolja.

Kb ennyi. Állandóan szalad a lakás, de engem már nem érdekel. A lányom állandóan a fenekemben van, napközben semmit nem tudok csinálni tőle, max ha épp talál magának vmi elfoglaltságot egyedül. Nem alszik el magában, és még 2x alszik napközben, este pedig jó, ha 9kor sikerül ágyba tenni. Utána szoktam még kicsit pakolászni, de sokszor örülök, hogy letehetem a s.ggem inkább.

Amit te csinálsz, az szuper! Én a vállalkozást kihagynám belőle viszont. Ha nagyobb lesz a gyerek, és elindul, állandó figyelmet igényel. Ha szerencséd van, a többi dolgot tudod folytatni, de a munkát átgondolnám.

2021. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!