Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van mindenre időtök...

Hogy van mindenre időtök gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Barátnőm is két másfél év alatti gyerekkel van otthon, és mindenre van ideje. Bármikor megyünk hozzájuk, minden a helyén van. (Előre be nem jelentetten is). A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. Ilyenkor kicsit szarul érzem magam, hogy én egy baba mellett képtelen vagyok mindent megcsinálni. Én csinálom rosszul, vagy ő valami alien?

2020. nov. 17. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
53%
Szervezés kérdése. Ha neked semmi más nem fér bele, akkor érdemes átgondolnod, hogy miért.
2020. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
90%

Jó időbeosztás.


Neked miért nincs időd? Nem alszik a gyerek, nem csinál egész nap semmi egyedül?

2020. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
76%
Szervezés, időbeosztás és szoktatás kérdése.
2020. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
55%

“. A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. ”

Ès a gyerekekkel mikor foglalkozik? Jàtszik velük, foglalkozik velük vagy csak elvan mellettük otthon? Mert ezek nem voltak a felsorolàsban. Talàn itt keresendô a vàlasz.

2020. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sehogy, 1 gyerek mellett.

Mindenki más, lehet be tudja rakni őket fél napra a járókába, az enyém 1 percig se volt el benne.

2020. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
46%
A gyereket be lehet vonni a takarításba is, a kettő nem zárja ki egymást. A 1.5 évesek is fognak két rongyot, míg anya port töröl és eljátszanak a fazékkal, míg anya mosogat. Azért, mert egy nő képes rendben tartani a lakást és a gyerekek alvóidejében dolgozni, még nem lesz felelőtlen szülő. Csak életrevaló. De könnyebb szranyának tartani, mint önkritikát gyakorolni, hogy rosszul szervezed a dolgokat, vagy lusta vagy.
2020. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
78%

4-es, gondolom a háztartás mellett.


Egy mosást berakni 2 perc, a kaját odatenni mondjuk fél óra. Ennyit azért alszik egy gyerek, de ha nem, akkor meg oda lehet ültetni, beszélni hozzá közben, berakni járókába, stb.


Home office melót gondolom akkor csinál, ha a férje otthon van, vagy míg a gyerekek alszanak.

2020. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
94%
Az enyém sem volt el egyedül, magamra kötöttem, míg porszívóztam, táncoltam vele közben. Ő is élvezte én is haladtam.
2020. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 A kérdező kommentje:

Foglalkozik velük. Bevonja a nagyobbikat a főzésbe, szinte mindent együtt csinál velük. A kicsit is imádja ilyen hordozó kendőbe rakni. Még a bevásárlást is egy szórakoztató programbak fogja fel a gyerekekkel. Megvárja amíg berakja a kosárba a dolgokat.

Nekem ehhez se lenne türelmem, hogy megvárjam amíg a gyerek a kért kenyeret oda cipeli. Neki meg van türelme ehhez is, és nem zavarja, hogy sokáig tart mert a gyerek ezer másik dologra is figyel.

Úgy van vele, hogy a gyereket úgy is az érdekli amit ő csinál éppen, ezért miért ne süssenek főzzenek együtt. “Segítsen” neki a takarításban. A kicsi meg legtöbbször rajta lóg. De már a nagynak van náluk egy másfél órás idő, amikor egyedül eljátszik. Az enyém folyamatosan a fenekemben van.

2020. nov. 17. 13:17
 10/99 anonim ***** válasza:
82%

Utolsónak maximálisan igaza van.


Plussz miért ne lehetne úgy szoktatni, hogy fél órát el van a járókában, kozbe oda-oda lép az ember de már megtudsz csinalni csomó mindent, aztan egy órát együtt jatszottunk, utána alszik vagy segit vagy önállóan jatszik és megint ha hatékony vagy, tudsz eredmenyes lenni.


Egy gyereket nem kell és nem is szabad állandóan szórakoztatni, ugyanis semmi kreativitasa, önállósága nem lesz, nem tud felfedezni és 5 évesen is járni fog veled wcre.


Nálam is rend van, főzök sütök, tanfolyamot vegeztem, most jelentkezek egyetemre. Parommal minden nap többször is szakitunk időt egymasra és harmasban sokat kirandulunk. Magamra ugyanannyi idom van mint gyerek elott. 1 éves a kicsi.


Ha panaszkodasra, más megfigyelésére van idő akkor másra is..

2020. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!