Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám le 17...

Hogyan szoktathatnám le 17 hónapos kisfiamat a az éjszakai lőtyölésről, és mennyi idősen érdemes a cumisüvegről?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja lendült bele nagyon hogy legalább 3-szor fölébred éjjel és addig raplizik míg nem kapja meg a cumisüvegjét vmilyen innivalóval.cumizni nem cumizik,de a cumisüveget sem fogadja el üresen.Gondoltunk már rá hogy éhes és azért,de mikor lefekvés előtt is kajcsizik,akkor is éjfél v hajnali 3 után sokszor ébred és cumisüveget kér.emiatt sem ő sem mi nem tudunk rendesen pihenni,és sokszor kell éjjel is pelust cserélni,ami azért is rossz,mert már lassacskán a szobatisztaságra szeretnénk nevelni,ami így nehezebb lesz,bár még csak az elején járunk,de a cumisüveg kérdést minél hamarabb rendezni szeretném.

A foga mostanra már kijött,de egyébként is több mint 1 litert inni egy éjszaka ,szerintem sok.


2010. aug. 31. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne is mond ugyanabben a cipőben járunk,16 hónaposunkal,szintén kb egy hónapja.Képes meginni éjjel 6dcl vizet,meg néha még 120 tejet is,az esti 240en felül...mi is gondoltuk ogy éhes,de nem fogalmam sincs miért iszik ennyit,de ez tuti nem normális,minden reggel ugy ébredünk egy ideje hogy tocsog a pisiben minden.Fogalmam sincs mi a megoldás,mert ha ures uveget adok vagy csak cumit akkor rapli van.
2010. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hát 1 liternyi innivaló egy éjszakár mindenképpen sok. Tanácsot adni sajnos nem tudok, de figyeljétek a picit hogy napközben is ennyire sokat iszik-e,m ert annak más okai lehetnek.
2010. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pl.mi?Az enyém nap közben is sokat iszik,kb.1,5 liter biztos elmegy egy nap,abban benne van a tápszer is.
2010. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Lányom is elkezdte ugyanezt, eleinte tényleg éhes volt, kapott is...aztán egyre rosszabb lett ahelyzet, nagyon sokszor kel. Ekkor kövezzetek meg érte, de megmondtam neki, hogy nincs (vizet mondjuk ihatott). Három nap alatt leszokott róla, mostanában egyszer kel és iszik, de már napok óta egyszer sem. És hát valóban volt kis hiszti, de nem akkora amekkorára számítottam, első nap 10 percig üvöltött, másnap már csak 5 percet, harmadik nap már csak szipogott és aludt tovább.

Ha csak éjjel iszik ennyit akkor szerintem csak megszokás, ha nappal is akkor lehet, hogy valami gond van. Én megemlíteném az orvosnak mindenesetre.

2010. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jó nálunk most aktuális a dolog, mert két hete derült ki a 4 éves fiamról, hogy cukorbeteg. De neki ez volt a tünete, éjjel raplizott az innivalóért és sokat pisilt.

Persze lehet csak egy rossz szokás, de én azért rákérdeznék az orvosnál.

2010. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ettől féltem,a párom is mondott valami ilyesmit.És ő egész nap mennyit ivott?Más tunet?
2010. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
semmi, éjjel ivott egyszerre két pohár vizet, de mint aki szomjan hal és éjjel rengeteget pisilt, mennyiségre is meg gyakoriságra is. Aztán persze már az utolsó pár nap észrevettük, hogy nappal is sokat jár pisilni és rengeteget evett, de nem hízott. Mire mi elmentünk az orvoshoz 39,3 volt a cukra.
2010. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hát remélem h nem cukorbeteg!Ő sem hízik sokat,bár én annak tudtam be hogy mostanában (utóbbi 2-3 hónap)többször is beteg volt hol a foga hol attól mandula gyulladás,hol pedig megfázás,emellett az antibiotikumok miatt hasmenése volt.Nem mondanám hogy sokat enne,sőt még olykor úgy kell könyörögni hogy egyen .Nappal nem iszik sokat,sokszor kevesebbet mint éjjel vagy ugyan annyit.Majd azért megemlítem a dokinak,bár nem egy nagy szakember ahogy észrevettem és már mások is mondták.
2010. aug. 31. 17:23
 9/14 A kérdező kommentje:
egy hónappal ezelőttig csak max 2-szer kelt fel de inkább csak egyszer azt is már csak reggel 6 körül.gondoltam én is hogy vhogy eltiltom a lőtyöléstől és csak 1-szer adok neki éjjel,de előbb tanácsot akartam kérni,hogy jó ötlet-e,amiket köszönök !!
2010. aug. 31. 17:34
 10/14 anonim ***** válasza:

2.vagyok. Igen, én is a cukorbetegségre gondoltam. A férjemnél is így derült ki, hogy éjjel sokat ivott, majd nappal is egyre többet. Hízni hízott valamennyit, ezzel nem volt gond.

Remélem a te picidnek nem lesz semmi baja, és csak átmeneti "hóbort" nála ez az egész.

8hós anyuka

2010. szept. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!