Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet tenni, ha nehéz...

Mi lehet tenni, ha nehéz megetetni a babát? Az enyém 13 hónapos, örökmozgó, és nem ül meg az etetőszékben, folyamatosan kimászik belőle, hiába kötöm be. Teljesen ellehetetleníti az etetést... Valakinek valami használható ötlete esetleg?

Figyelt kérdés
Sima széken meg se próbálom, onnan is csak elmászna...

2021. szept. 20. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Én a fő étkezéseket bonyolítom csak etetőszékben, az uzsi meg a tízórai sétálós kaják, ez van.


Amikor megtanult járni, volt egy időszak, hogy ideiglenesen járkálás közben etettem. Most tanult meg nemrég járni?

Illetve nem tudom hogy esztek, de ha nagyon kiakar mászni, be kell kötni az övvel, és nem tud. Hagyod csipegetni? Hagyod evőeszközt használni? Nálunk pont 13 hónapos volt mikor rájöttünk, hogy már tud kanalazni magától.

2021. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, most tanult meg járni. Bekötöm az övvel, és úgy is kimászik...

Kanalat még nem adtam neki, egyelőre én etetem, de nem nagy sikerrel...

2021. szept. 20. 13:22
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát én ha már úgy láttam hogy borzasztó keveseket eszik, akkor evésre időzítettem egy kis mese nézést. Biztos így tilos csinálni de úgy evett és inkább az evés volt fontos. Nem mindig, de bizony előfordult. Illetve ha valóban éhes volt, akkor kicsit jobban elult a fenekén. Tehát köztes nasi semmi és volt hogy így az éves rutin is eltolódott, mert megvártam, hogy tényleg éhes legyen. Néha elég szar anyának éreztem magam, emiatt. Már 5 éves és nem téve függő, valamint elég jó étvágyú, nyitott új ízekre is. Egyedül eszik.
2021. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha bekötöd és kimaszik, ott valami gond van.

Ha én bekötöttem, akkor ott is maradt, mert nem tudott kibújni belőle...


Emellett 13 honaposan már bőven egyedül evett. Igaz macera, de legalább evett és élvezte.


Illetve egyszerre evett az egész család mindig. Amíg mindenki jol nem lakik, nincs felállás, ezt az elejétől tanitottuk neki.

2021. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Adok neki is evőeszközt, nagyon élvezi, szerintem már bőven lehet belevonni az étkezésbe. Illetve az ölemben ül a nagy asztalnál, az is nagyon tetszik neki.
2021. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Én 4 éves kor előtt nem erőltettem ezt az ülj addig amíg mindenki eszik dolgot. Illetve napközben amikor ketten voltunk ez tok felesleges, úgyis eszek amikor tudok. Főleg egy örök mozgó mellett. Más habitusu a gyermeked 4es ha ezt kivitelezni tudtad. Létezik olyan, aki inkább nem eszik de nem ül meg. Én nem görcsöltem az etetéseken felesleges plusz szabályokkal. Mondom, jó étvágyú, nyitott az új ízekre.

Amúgy amikor hétvégén együtt volt mindenki, ő se akart elrohanni, inkább apa ölében ült. De menni akart és autózott kaja után, nem kötöttem vissza. Örültünk hogy be tudjuk fejezni nyugodtan. Nem lett evés zavaros

2021. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Őszinte leszek veled én nem is teszem be az etető székbe mióta tud járni.

Amit tudok a kezébe nyomok (kis szendvics,péksütik,babasüti,banán,alma szelet,stb) amit nem azzal leülök a szoba közepére.Oda sétál,eszik egy falatot,megy tovább és nem sokára jön vissza egy falatért.

Nekem is szó szerint örökmozgóm van,ha egyszer nem szeretne egy helyben ülni én nem is próbálom úgy tartani,mert akkor csak feleslegesen koszol,dobálózik és inkább nem eszik csak had ne kelljen ott ülni.(volt kivételes eset,de több volt az amikor nem akart ott ülni).


Azóta,hogy nekem se legyen olyan unalmas megvárni ameddig vissza táncol egy nagy tál ételt szedek magunknak,vagy több gyümölcsöt szeletelek (stb) és ameddig ő megy egy kis kört körülöttem,rág,magyaráz addig én is eszek,iszok (már csak palackosból,gyakran kiborul 🙄) vagy én is csinálok valamit körülötte.

2021. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
És éhes is? Mert ha éhes akkor foglalkozna szerintem a kajàval. Étkezések között adsz neki nasit? Én megvárnám hogy éhes legyen és akkor próbálkoznék az etetéssel. Illetve valami figyelemfelkeltő dolgot csinálnék az asztalnál ami ott tartja. Nem, nem tablet :)
2021. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Kb mint a 7-es. Leülök a szoba közepére a kajával, az elején még ő is leül velem. Most már azért érdekli a színes mesekönyv, azt kinyitom kettőnk közé rakom és vagy mondókát mondok neki, vagy mutogatunk a könyvben, ő rámutat egy állatra akkor mondom, hogy az mi. A cicák nagyon tetszenek neki, azt már mondja is a saját kis nyelvén. Sőt van amikor megéhezik, akkor elkezd irgalmatlanul magyarázni aztán mikor nézek rá bután, akkor egyszerűen levágja magát a habtapira, hogy ő éhes.
2021. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom,hogy mi volt egyébként haszontalan a válaszomon,én azt írtam le,hogy ÉN hogyan csinálom,nem azt hogy másnak hogyan kellene.

Örülök,hogy más gyereke akár a kényszerzubbonyban is nyugodtan elvan,az enyém egy székben sem.És biztos,hogy nem fogom bekötögetni,és rá kényszeríteni,hogy már pedig ameddig nem ettél (meg azért legyél már olyan kedves várd meg még nagyanyádat is az asztal végén,meg másik 2 tesó is pancsol a levesben még,meg apa is még tömi az arcát..) nem állsz fel onnan..


Ízlések és pofonok.Neken teljesen rendben van,hogy addig matat és játszik,ez a dolga.Eszik,jól lakik,és jól is érzi magát.

2021. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!