Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 napos a babám, alig akar...

6 napos a babám, alig akar ébren lenni, és folyamatosan fogy. Tápszer kiegészítést is kap. Mit tehetek? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

3260g-mal született. 2930g-mal engedték ki, itthon ma 2760g-mot(-18%) mértem legutóbb.

Nem túl sok még a tejem, de kezd beindulna. Próbálom sokat mellre tenni a babám, meg tápot is kap. De alig bírom ébren tartani, felkelteni hogy egyén. Védőnő szerint nem túl sárga, nem kell kékfény. És csak annyit javasolt, hogy emeljék a tápszer adagon. Meg nézte a mellem, meg nézett egy szoptatás. Szerinte van azért tejem, csak a baba gyönge szívni.

(Fejni 10g-mot tudok magamnak eddig.)

Járt már valaki hasonló cipőben?

Sikerült a babának összeszedni magát?

Gyerekorvos, holnap jön.

Nagyon aggódok



2021. febr. 8. 22:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem jó, ha nem eszik eleget. Én biztos nézetnék a kórházban bilirubint, akkor megnyugodnék.

Ha sokáig sárga, akkor visszafordíthatan következményei lesznek. Nekem az első gyerekem volt sárga. (2-3 hétig) A védőnő nekem is azt mondta, hogy nem vészes. Én láttam, hogy nem kicsit az, de hittem neki. Mellette az én babám nem fogyott. Hogy ennek e a következménye vagy nem, de idegrendszeri éretlensége van a fiamnak. Röviden ADHD a diagnózisa.

2021. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk a túlzott aluszékonyság és étvágytalanság szívbetegséget jelzett... 2x rohant vele rohammentő a Gyermekszív Központba, mindkétszer hajszálon múlt az élete, pedig egészen addig, 3 hetes koráig egészségesnek tűnt.
2021. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Nekem ugyanez volt a baj, egyszerűen nem indult be jobban a tejem, bármit csináltam, a baba meg kezdett sárgulni. Félretettem a büszkeségemet meg a dédelgetett álmaimat a szoptatásról, és abbahagytam a kínlódást, 100% tápszeres lett a babám.
2021. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Na szoptatásnácik pontoznak.
2021. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
3 vagyok. Ha vártam volna a nem létező tejemre, ami sosem jött meg az egész napos pumpálás, mellre rakás után, ott hal meg a babám. Nem mindenkinek ömlik a tej amikor a mellkasára teszik a babáját ám...
2021. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ki kellene hívni a gyerekorvost, hogy nézze meg. A kiszáradás és a sárgaság is veszèlyes ilyen picire. Ördögi kör is kialakulhat, minèl gyengébb annál kevésbé eszik amitől még gyengébb lesz.

A súlyvesztés még egy dolog lenne, ha látszana amúgy, hogy élénk, jól eszik és megáll/megfordul az irány.

Ha nem jön ki a gyerekorvos, akkor az újszúlött osztályra visszavinném.

2021. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem vidd el orvoshoz, mert így jövőhétre már elfogy a gyerek😳
2021. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Írtam már, a részletezésben, hogy HOLNAP JÖN A Gyerek Doki!

De azért kérdeztem erről itt, hogy azért előre tájékozódnak, mi lehet a kockázat, kimenetel lehetőségek.

Mert a védőnő szerint nem vészes. De én ettől nem vagyok valami nyugodt.

Nem tudom, mit mond majd a doki.

De kéne akkor labor mindenképp.

2021. febr. 9. 01:57
 9/20 A kérdező kommentje:

És természetesen nyomom neki a tápszert, kínálom vízzel olykor.

Persze elsőkörben mellre teszem, had próbálkozzon, gyakoroljon, aztán tápszer. Én is úgy vagyok vele inkább legyen tápos végül, mint elsorvadjon.nyílván nem örülnék neki, de beletörődnék.

2021. febr. 9. 02:04
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha ennyire fogy a baba én a tápszert adnám neki. Tudom, fontos az anyatej, de ha az nem elég vagy nincs ereje szívni és szegény elfárad mire a tápszerhez jut, akkor gyakorlatilag alig eszik. Ebben az esetben szerintem az lenne a fontos, hogy egyen, ha tápszert akkor azt. Nagyon sokat fogyott, ez így nem lesz jó. Persze az orvosra hallgass, de én ezt csinálnám.
2021. febr. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!