Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tanácsoltok, véleményetek...

Mi a tanácsoltok, véleményetek a cumiról? Nem akarom rászoktatni, csak néha annyira nyügös, fáradt, hogy odaadom neki, de ha már elaludt kiveszem a szájából.

Figyelt kérdés
Ti használtok?Vagy mit tanácsoltok a napközbeni altatáshoz???Kérlek irjatok annyira el vagyok keseredve.
2008. dec. 11. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van, és van előnye is meg hátránya is. Én nem szoktam kivenni alvás közben sem, eleinte magától kiköpte. (Ez amúgy engem is érdekelne, hogy mások is elveszik-e, ha elaludt, mert lehet hogy rosszul csinálom.) Viszont mikor taknyos, akkor ugye nem kap tőle levegőt rendesen, olyankor nagyon szenvedünk.

Napközben csak alváshoz adom neki oda, nem is igényli máshoz. Viszont altatáskor nagyon könnyű az én fiamnál, mert bedugom a cumit, odaadom a morzsikáját, és miközben azt simizi, el is alszik percek alatt (7 és fél hónapos).

2008. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Én nem vagyok cumi ellenes. A nagylányom(12) is cumizott, 1 éves korában eldobta. A picikém 8 hónapos Ő is cumis, általában alváshoz adom neki, de mindig kéznél van a játékainál, de nem szokta bevenni. egyébként van egy alvókája (lapos kutya), aminélkül NEM tud elaludni, de cumi nélkül néha sikerül.Én ott szoktam lenni vele amíg el nem alszik( simizem, énekelgetek egy picit). Ha nagyon nyűgös, kimegyek vele sétálni.Ott rögtön elalszik, :)

Ne legyél elkeseredve, mennyi idős a babád?

2008. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
9 hetes a kislányom(első baba),éjjel jol alszik,de nappal nagyon nehezen,ha el is alszik,elég éber,és max 30 percet.Ennyi elég neki??Nappali 1,5 ora alvás??Köszönöm h irtatok:-)))Ha még vki más is tud tanácsot adni szivesen veszem.
2008. dec. 11. 13:43
 4/12 anonim ***** válasza:

en probaltam a cumit, de mivel anyatejes a babam utana valahogy nem ment neki ugy a szopizas, ezert inkabb maradtunk az anyatejnel, azt fontosabbnak tartottam. Bar az en babam meg nagyon pici ( 10 napos), lehet, h ez is lehetett a problema.

Egyebkent nagyon elvezte, csak neha kiesett a szajabol...

2008. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is csak másfél órát aludt napközben, később meg fog változni, 1 évesen naponta 3-4 órát alszik.

Én cumiztattam, de most is csak alváshoz kell neki. Én nem vettem ki ha elaludt, mert ha közben feébred és nincs a szájában a cumi, akkor végleg felébred, ha érzi a szájában, akkor sokszor még visszaalszik egy kicsit.

2008. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a gyerekorvos javasolta, hogy próbáljuk meg a cumit, hátha attól kevesebbet sír. Így kb. 1 hetes korában adtunk neki először és nagyon gyakran megnyugtatta. Ahogy nőtt (3 hónap körül) egyre kevesebbet adtam neki napközben, mert nem akartam, hogy állandóan a szájában lógjon, meg persze én is egyre jobban kiismertem, hogy miért sír. Végül már csak az altatáshoz használtuk. Viszont így éjjel ha felébredt, nem tudta magát visszaltatni, mert ekkorra már nem volt a szájában a cumi. Néha ő köpte ki elalvás után, néha én vettem ki egyébként.

Mióta pedig 6 hónaposan kinőtt az első 2 foga, nem fogadja el a cumit. Rágcsálja, nézegeti, forgatja a kezében, de nem cumizik. Ez kb. 3 hete volt.

Az első hónapokban nagyon jól jött a nyugtatás, de bevallom, én egyáltalán nem bánom, hogy magától abbahagyta. Féltem, hogy még 3-4 évesen is cumizni fog, amit én nem tartok jónak. Viszont akkor már (bár szerintem akármikor) nagyon nehéz lehet róla leszoktatni.

Ja, és nálunk nem volt hatása a szopizásra. Talán mióta leszokott róla, mintha kicsit hosszabb ideig maradna a cicimen szopi közben/után.

2008. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én is tanácstalan vagyok... az én kisfiam 3 hónapos és az ujját szopizza. kiköpi a cumit és keresi a kezét. néha jó a cumi is neki, én jobban örülnék ha inkább cumizna, azt később oda lehet adni a Mikulásnak... van ötletetek? köszi

K

2008. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 hetes a kislányom, és cumizik. Mam cumikat vettem neki, de ami a kismama csomagban volt, az is az (amin a rózsaszín szív van, az Mam Nanno 0-2 hóig).

Úgy vagyok vele, h inkább a cumi, azt el lehet venni később, a kezét meg nem. Ráadásul ha majd csúszik-mászik, tiszta piszok lesz a keze (vagy csak szösz a lakásban a szőnyegtől), ne azt vegye a szájába! Állítólag ha az ujját szopja, attól deformálódik a fogsora, ezektől az új cumiktól meg nem. (majd meglátjuk)

Én csak addig adom neki, míg megnyugszik, kiveszem a szájából, ha elaludt. Néha ugyan elfelejtem. Mellesleg ő is kiköpi, ha nem kell neki, vagy a kezével kirántja a szájából. Arra már rájött, h cumival nem olyan jó üvölteni, tehát azon nem segít nálunk a cumi. Beteszem a szájába, ő kiköpi és üvölt tovább. :) De ha csak nyűgös, vagy sírdogál, akkor tökéletes. El szokott aludni tőle, vagy ha nem, akkor is megnyugszik.

Én nem vagyok a cumi ellen.

2008. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom 5 hetes és igazi cumibajnok, olyan elánnal tudja őrölni a pici szájában:)

Már a kórházban mondták, hogy adjak neki, mert egyszerűen igényli és ez így is van. Nálunk aztán abszolút nem befolyásolja a szopit, az is tökéletesen "működik".

Szerintem is, inkább a cumi, mint az ujját szopizza.

Általában elalvásnál kiesik a szájából, de kicsit még várni kell, mert előfordul, hogy ezt észreveszi és gyorsan vissza kell dugni, mert különben nemhogy alvás, hanem üvöltés van. Mindig igazgatni kell a szájába, mert még gyakran kiesik neki.

Nálunk 1 nap is elképzelhetetlen cumi nélkül.

2008. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 2 naposan kapott cumit, mert nem volt hajlandó elengedni a mellem...Van, hogy megnyugtatja, van, hogy nem, de az biztos, nélküle nehezebb lenne. Azt olvastam, 3-4 hónaposan a legkönnyebb és legokosabb leszoktatni, mert akkor már a szopásingerük kielégül az evés során, ezért feleslegessé válik. Később azonban a gyerek kötődést alakít ki a cumival, így nehezebben mond le róla.

2008. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!