Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 honapos fiamnak 38 fokos...

3,5 honapos fiamnak 38 fokos láza van, de mosolyog, virgonc. Adjak neki lázcsillapítót ?

Figyelt kérdés
Végbélbem mértem, 38.5, de mosolyog, nem furcsa. Szerintetek adjak neki lázcaillapítót ? Nem tudom mi lehet a baj vele :( talan kevesebbet evett ma.
2021. szept. 22. 18:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Megitta az esti tejet fürdés után és be is aludt, nem adtam még be neki semmit. Talán már nem olyan forró a feje. De szerintem 1-2 ora mulva felkeltem, megmérem a lázát. Ha nagyon felmenne a láza, arra felkelne ? Vagy fel sem kelne, csak aludna ?
2021. szept. 22. 21:20
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
Lázméréshez ne keltsd fel. Csak ha nagyon forrónak érzed vagy ha nyűgösködne.
2021. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy nagyon felmegy neki a láz és késő lesz. Ő végigalussza az éjszakát, reggel 6kor szokott csak felkelni. Azért akartam őt lázmérésre kelteni. Aludni szerintem úgy sem fogok, de remélem észre veszem, ha baj van.
2021. szept. 22. 21:31
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan,azért annyira "késő" nem lesz.Ez csak láz.

Fel fog kelni,ha lázas lesz,lázgörcsöt sem álmukban kapnak hanem ébren.Elaludni sem tudnak 38.5 fok feletti lázzal,lázgörcs pedig 40 fok körül jön.

Nyugi.


Felkelteni nem kell,hagyd aludni,hogy kipihenje a betegséget ha nyugodtan alszik.Van homlok vagy fülhőmérő? Az lenne a legjobb ilyen esetekre,hogy ne maceráld a babát ilyenkor.Esetleg az a lázmérős cumi,de az nem tudom mennyire megbízható.


Ha baj van ő fel fog kelni.egy 38-38.5 fokos láz még nem vészes,főleg ha olyan helyen méred ahol 0.5-t le kell belőle venni.Ne legyen túl öltöztetve,és betakargatva (zokni ne legyen,had adja le a hőt,sapka remélem eddig sem volt rajta az bölcsőhalált okozhat),legyen friss levegő és had aludja az igazak álmát.

2021. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem teljesen igaz amit írsz utolsó.A lányom 40fokos lázzal is aludt,szerencse,hogy felébredtem,hogy reszket.Mindenki maga döntse el,de éjszakára bármilyen fokú lázat csillapítanék.Pihenni is jobban tudtok,és véletlenül sem lesz baj.Nem ezen fog múlni,hogy mennyire kűzd a szervezete,és ő még nagyon pici,hamar ki is száradhat.Én vagyok a 4gyerekes.
2021. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!