Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért repked a kezével a 4...

Miért repked a kezével a 4 hónapos? Ezt eddig nem csinálta.. Nagyon félek attól hogy autista lesz.. ki volt még igy?

Figyelt kérdés
Repked a kezével , de csak az egyikkel . Tegnaptól kezdte el csinálni,először kinevettük hogy megint új dolgot tanult a 4 hónaposom, de utána már egész végig ugy csinált a kezivel mind ha ütögetne a vállamot de megállás nélkül le fel .. este még álmában is azt csinálta aludt és úgy ezért már nagyon megilyedtem... csinált e igy a babótok? .. félnem kell-e attól hogy autista lesz vagy ez semmi?? Nagyon bepánikoltam..aki hasolnó helyzetben volt leírna hogy mi volt az és lett e komolyabb dolog belőle ? Vagy nem kell ezzel foglalkozni.. már akkor ilyedtem meg nagyon ahogy álmában is csinálta, aludt rajtam és akkor is mind ha ütögetne. Nagyon félek..nyugtassatok már meg 😣

2021. szept. 23. 09:43
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
53%

20-as gondolom nem autista a gyereked... Ja, viszed fejlesztésre a gyereket ha van rá pénzed mert nem ápolási vagy vele otthon!!!!!azért mert láttál egy jó képességű autista gyereket egyszer: na ők a 10%.

Kérdező, nekem autista a gyerekem. Sokkal több jele volt már 3-4 hónaposan. Elmaradt a mozgasfejlodese, megmaradtak ujszulottkori reflexei, és nem kezdett hangokat kiadni. Ez volt talán a legfeltűnőbb. A furcsa mozgásokat csak 2 éves kora körül kezdte, előtte semmi ilyen nem volt.

2021. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Utolso milyen reflexei? Es most mien a gyermeked ? Jarsz fejlesztesre vele? Nagyon eszrevenni hogy autista? Bocsi hogy enyit kerdezek
2021. szept. 24. 12:51
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon észrevenni hogy az, mivel nem beszel.


A fejlesztések segítenek, hogy kezelhető legyen a helyzet, de oylan ez, mintha nyelvismeret nelkul egy egzotikus civilizacioba dobnanak le: mindig hiányos, látszik hogy te csak tanultad a szokásokat/nyelvet/kultúrát.

Ráadásul lehet meg se tudja tanulni, mert nem erdekli.


Persze sok aspergeres autista ennél jobb helyzetben van, általában velük peldaloznak, hogy lehetnek önállóak felnőttként, de úgy gondolom, olyankor nincs is nagyon jele az autizmusnak masfel-ket éves korig.


Nálunk a jelek voltak 4 honaposan: mozgasfejlodes késése, nem gogicselt. A szemkontaktus csak egy éves kor utan lett feltűnő. Reflex: pl fogoreflex, nem tudta elengedni a játékokat, nem tudta kitolni magát tenyeren. (6 hos koráig)


Ha csak a kezcspakodas miatt aggodsz kérdező: ez tényleg teljesen normális 4 hónaposan. Meg nem tudja szabályozni a mozgásának az amplitudojat. Ahogy írtad hogy "megint új dolgot tanult a kicsiked" én azt gondolom rendesen fejlődik.

Szerencsére elég ritka az autizmus! Remélem még tudtalak nyugtatni!

2021. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy “autista lesz” mint gyógypedes, auti szakirányos írom. Ha az előbb utóbb ki fog derülni, figyeld a fejlődését, és ha több gyanús dolgot észlelsz irány diagnosztika! És ne pszichológushoz!

Ennyiből nem lehet megmondani mi lehet

2021. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat .. hat akor remelem 😊😊 csak olyan furi volt almaban is hogy azt csinalta 🤗 de megnyugtattatok az egeszen ❤
2021. szept. 25. 10:40
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk a jelek voltak 4 honaposan: mozgasfejlodes késése, nem gogicselt. A szemkontaktus csak egy éves kor utan lett feltűnő. Reflex: pl fogoreflex, nem tudta elengedni a játékokat, nem tudta kitolni magát tenyeren. (6 hos koráig)"


És még akkor sem kell megijedni, ha esetleg ezek fennálnak.

Nálunk hasonló volt. Mozgásfejlődése megkésett, beszédfejlődése megkésett. 10 hónaposan tudta kinyomni magát tenyéren. 10 hónaposan kúszott, 13 hónaposan mászott. 18 hónaposan indult el. 2 évesen még nem mutogatott, csak sírással kommunikált, de a sírása nem volt differenciált. Küldtek bizottság elé 20 hónaposan, de nem változtattak az addigi bno-n. Bár a neurológus azért küldött, mert autizmust gyanított, maradt az f80 és f82.

2,5 évesen kezdett szavakat mondani millió fejlesztés után. 3 évesen tőmondatokban és addigra a számtalan autisztikus tünet is elhalványult.

2021. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
80%

“ Láttál egy jó képességű autista gyereket egyszer: na ők a 10%. “


Többen vannak a magasan funkcionálók. Kb. 60 - 70 %. Attól, hogy a te gyereked fogyatékos kategória, nem minden autista az.

2021. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
24%

37 nem fogyatékos a gyerekem, jó kepessegu hála az Istennek! De ha nem Budapesten élsz akkor fejlesztesre meg iskolába vinni nem kis gond.

Én úgy olvastam 10% autista képes önálló felnőtt életre. Nem tudom mi számít magasan funkcionalonak hivatalosan, de szerintem a legtöbben azért örülnének ha felnőtt korara "kinone" a gyerek az autizmust.

2021. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
#38 hát beb-aszna ha csak 10% lenne képes az önálló életre. a mai napig nem tudjuk hogy a lakosság hány %-a autista, még csak nemrég kezdtük el egyáltalán diagnosztizálni!
2021. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!