Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért repked a kezével a 4...

Miért repked a kezével a 4 hónapos? Ezt eddig nem csinálta.. Nagyon félek attól hogy autista lesz.. ki volt még igy?

Figyelt kérdés
Repked a kezével , de csak az egyikkel . Tegnaptól kezdte el csinálni,először kinevettük hogy megint új dolgot tanult a 4 hónaposom, de utána már egész végig ugy csinált a kezivel mind ha ütögetne a vállamot de megállás nélkül le fel .. este még álmában is azt csinálta aludt és úgy ezért már nagyon megilyedtem... csinált e igy a babótok? .. félnem kell-e attól hogy autista lesz vagy ez semmi?? Nagyon bepánikoltam..aki hasolnó helyzetben volt leírna hogy mi volt az és lett e komolyabb dolog belőle ? Vagy nem kell ezzel foglalkozni.. már akkor ilyedtem meg nagyon ahogy álmában is csinálta, aludt rajtam és akkor is mind ha ütögetne. Nagyon félek..nyugtassatok már meg 😣

2021. szept. 23. 09:43
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
#14 tudom hogy nem viccelsz csak a hasonlaton nevettem jót 😅
2021. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi kérdező nincs semmi baja, az én fiam is csinált ilyet kissebb korában is a doki az monda "ölelő reflex" nem autista. Egészséges gyerek.
2021. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálnak viccet mert mindenféle tudás és utánajárás nélkül pánikolsz a semmin. A “repkedés” egyáltalán nem általános az autistáknál, sokaknak nincs. Szakemberek napokig vizsgálják a gyereket, te meg ki vagy akadva mert a 4(!!!) hónapos gyereked, akinek még fejletlen az idegrendszere és alig van tudatos mozdulata csinál valamit. Ha ezt fogod csinálni a gyerekkel a fél életét kórházba fogja tölteni, mert mi van ha leukémia, mert két árnyalattal sápadtabb és mi van ha agydaganat mert múlthét pénteken fájt a feje. Nyugi!!
2021. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, én is csak vicceltem. :-)


(A metálénekeses válaszon a könnyeim potyogtak a nevetéstől.)

2021. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Nem hinnem hogy ölelő reflex lenne mert ő csapkod a kezével...probalok nyugodt lenni..😊 Első gyerekem ezért parázok mindenen.. amugy olyanoktól erdekelne akiknek a gyermekük ugyanigy vagy hasonló helyzetben volt mi lett?
2021. szept. 23. 10:49
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nem repkedett, mégis autista. Ez megnyugtat?

Egyébként az autisztikus jelek 99,999999 %-a a neurotipikus gyerekeknél is jelen van a fejlődés bizonyos szakaszában, mivel az idegrendszeri éretlenség tünetei ugyanazok. A különbség, hogy a neurotipikus gyerekek "kinövik", az autisták megtanulnak élni vele. Elnyomni, beilleszkedni. Már amennyire megy.

2021. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
89%

Ne védekezz azzal, hogy első gyerek, mert nem kifogás.


Autisztikus tünetet minden baba csinál, ez a repkedés, pipiskedés, válogatósság, nem figyel a nevére mert elmerül a játékban és hasonlók mind normális, korának megfelelő viselkedés. Akkor számítanak ezek a jelenségek tünetnek, hogy esetleg autista lesz, ha nem múlnak el 2 éves kora körül.


Szóval az, hogy most repked, nem azt jelenti, hogy repkedni fog innenstől és autista, mint ahogy az hogy pelenkába tojik se jelenti azt, hogy visszamaradott mert nem szobatiszta.


Életkorának megfelelően tekints rá, pl ne keress autizmusra utaló korai jelet mert sok mindent fogsz találni, ugyanis babakorban az autista tünetek NORMÁLISAK.


Olyan mintha fogyatékosnak tekintenéd, mert nem beszél, kb ilyen butaság autizmus miatt rettegni, míg kicsi. Majd jóval később, ha tudatos lesz a mozgása, akkor kezdheted figyelni, de ne akarj diagnózist felállítani.

2021. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
🤦‍♀️
2021. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
91%
A sógornőm fia volt ilyen. Nem autista. Viszont a sógornőm erővel lefogta a kezét, ha ezt csinalta. Nagyobb korában sokszor örömében, izgalmában. Érted, örült valaminek, es az anyja lefogta a kezét, mert hogy autistának néz ki. A gyerek 8 éves, nem tud őszintén örülni semminek, és még 6 évesen is bepisilt, mert más dolgokban is ilyen az anyja. Pszichológus mondta neki, hogy álljon le, amire azt mondta itthon, hogy milyen hülye a pszichológus, ő mindent jól csinál. Ide vezet a nagy aggódás.
2021. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
82%
29 szegény gyerek 😔
2021. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!