Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről, ti...

Mi a véleményetek erről, ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

A babám most három hónapos, kizárólag anyatejes. A doki azt mondta, hogy 4 hónaposan már kaphat gyümölcsöt és főzelékféléket, magyarul a szokott módon kezdjem a hozzátáplálást.

Ezen nagyon meglepődtem. Van egy 7 éves fiam, és egy 5 éves lányom. A fiam sajna tápszeres volt (én is azon nőttem fel egyébként, de ekcémás bőre miatt jobb lett volna a tejcsi), neki 4 hónaposan kezdtük. A lányom tisztán anyatejes volt, akkor azt mondták, hogy 6 hónapig semmi, és ezzel én egyet is értettem.

Mostanra eltelt 5 év, és a doki azt mondja: "nagyon örülünk, hogy anyatejes a kicsi, de szüksége lesz 4. hónaptól az egyéb táplálékra is".

Ti hogy csinálnátok? A férjemmel nem tudunk dönteni, mindkét változatban látunk igazságot. A védőnőtől ezt még nem kérdeztem egyébként.

Köszi a válaszokat.


2010. szept. 1. 09:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

4 gyerekem 6 hónapig kizárólag anyatejes volt,utána 1 éves korig a fő táplálék az anyatej maradt,csak kóstolgattak mellette,és 1 éves koruk után elkezdtek rendes adag szilárdat enni,semmi gond nem volt,mindent esznek-már a kicsik is 4 és fél évesek-,még a finomfőzeléket és a spenótot is szeretik:)),nem válogatnak,és évente max 2x betegek.A nagyfiam még annyiszor sem.:))Ja,és a fiúk 2 éves korukig, a lányok 3 éves korukig szoptak.

Úgyh várd meg nyugodtan a 6 hónapot,ha semmi probléma nem indokolja,az elv nem változott.

2010. szept. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Szia! Én a helyedben hallgatnék a dokira. Nem azért mondja a kóstoltatást, hogy kiváltsatok egy étkezést, hanem, hogy az anyatej védelme mellett kóstoltatsz vele új dolgokat, így kisebb az allergia veszélye, merthogy védi őt az anyatej. Ez a legújabb nézet.Nekem is három gyerekem van, a kicsi 10 hónapos, én is az 4.-5. hónap körül kezdtem a kóstoltatást, 6-7hónapos koráig tudtam szoptatni...
2010. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

nálunk épphogy mindenki erőltette a 6 hónapig csak szopit. az én fiam 5 hónaposan elkezdett bömbölni szopizás után, egyre többször ébredt éjjel is, láthatóan kevés volt már neki az anyatej. a 3. ilyen éjszaka után elszaladtam a védőnőhöz soron kívül lemérni, kiderült, 3 hét alatt semmit nem hízott. még aznap megkapta az első reszelt alma-adagját. most 7 hónapos, eddig mindent megevett, amit adtam neki, nem válogat, és szépen hízik megint. 2x kap enni naponta és 4-5-6 alkalommal szopik is, igény szerint.

hallgass az eszedre, te tudod a legjobban, mikor kell elkezdeni! anyatejet csak most ehet, gyümölcsöt meg minden mást még vagy 100 évig....

2010. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed simán várhatsz 6 hós koráig. A dokik a sok később nehezen kanálra illetve pürékre szoktatható csemeték miatt javasolják a korábbi bevezetését a pempőknek. Kb 3-4 hét, mire eljut a kóstolgatásatól addig, hogy egy teljes adag papit megeszik, ezen nem kell megrémülni, erőltetni, ha számítasz rá könnyebb. Egyszer csak rájön a pici, hogy nem akkora gáz az a kaja, meg jól is lakik vele...mindháromnál így tettem 6 hónapig csak szopi, kisebb nagyobb kanyarokkal elkezdtek ennyi és a mai napig jó evők, nem válogatósak. Erőltetni nem szabad, az hátráltatja az egészet érzi, ha rágörcsölsz. Volt hogy a védőnő rákérdezett miket eszik, mondtam próbálkozunk és ennyi.
2010. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi!

Olvastam itt ezt is, azt is.

A lényeg, miután még csak 3 hós múlt, természetesen maradunk a tejcsinél. 5 hós koráig tuti, aztán majd meglátjuk. Ha még akkor is ilyen ütemben fejlődik, akkor megvárjuk a 6. hónapot is.

Ő már harmadik baba, nem fogok meglepődni, ha az első falat almát kitermeli a szájából.

Nagyon jól gyarapszik a tejcsitől, havonta közel 1 kg-mot. Tehát ez nem lehet a doki indoka arra, hogy hozzátápláljak. Nem is vérszegény. Tejcsi is van rendesen, másik két babának is jut belőle bőven, hordják is nekik. Szóval várunk vele 5,5, 6 hós korig. Hátha így megelőzhetjük az ekcémát, amivel a tápszeres fiacskámmal sajnos küzdeni kell. Középső gyermekem tisztán anyatejes volt, az ő bőrének semmi baja és fele annyit beteg, mint a legnagyobb.

De a fentieket olvasva látom, hogy nagyon sokféleképp etetjük babáinkat, nyilván mindenki az igényeknek megfelelően.

Köszi mégegyszer.

2010. szept. 6. 09:43
 16/17 anonim ***** válasza:

szerintem kb fél éves koráig elég kell legyen csak az anyatej egy babaának. be lehet vezetni kicist korábban már gyümölcsöket vagy zöldségeket, de teljesen fölösleges, ha tej van elég, ha pedig csak szoptatod ideális esetben van is elég anyatej.


nálunk bevált - első fiam elősször almát 5 és fél hónaposan kapott, de nem is tudta még megemészteni, úgy jött ki mint ahogy bement. próbálkoztunk kicsit, de fél éves kora után tudta csak igazán befogani a szervezete a szilárdabb táplálékot. - második fiammal már nem is próbálkoztunk fél éves kora előtt.

szépen gyerapodtak, egészségesek, tökéletesen fejlődtek mind a mai napig.

szóval csak nyugodtan maradj az anyatej mellett, ha van elég belőle, kár elválasztani idő elött az apróságokat, a végén még elapad a tejed idő elött.

(három gyerekes anyuka)

2010. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást. Sajnos 8 hetesen már nem volt tejem, tápszert kellet neki adni, amivel az elején még nem volt gond, de aztán visszabukta. Másik tápszert használtunk, azt is, elég sok fajtát kipróbáltunk pár hét alatt, de mindegyiket visszabukta, majdnem az összeset amit megivott, és így elkezdtem a hozzátáplálást. Most már ott tartunk, h csak reggel és este kap tápszert, meg ha éjjel felkel. Semmi baja nincs így. Nem bukik vissza semmit. DE ha tehettem volna akkor 6 hós koráig kizárólag anyatejes volt. Csak a tápszer miat kezdtem a hozzátáplálást korán. Szerintem ha van tejed bőven, és hízik is tőle akkor szoptasd!

2010. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!