Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről, ti...

Mi a véleményetek erről, ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

A babám most három hónapos, kizárólag anyatejes. A doki azt mondta, hogy 4 hónaposan már kaphat gyümölcsöt és főzelékféléket, magyarul a szokott módon kezdjem a hozzátáplálást.

Ezen nagyon meglepődtem. Van egy 7 éves fiam, és egy 5 éves lányom. A fiam sajna tápszeres volt (én is azon nőttem fel egyébként, de ekcémás bőre miatt jobb lett volna a tejcsi), neki 4 hónaposan kezdtük. A lányom tisztán anyatejes volt, akkor azt mondták, hogy 6 hónapig semmi, és ezzel én egyet is értettem.

Mostanra eltelt 5 év, és a doki azt mondja: "nagyon örülünk, hogy anyatejes a kicsi, de szüksége lesz 4. hónaptól az egyéb táplálékra is".

Ti hogy csinálnátok? A férjemmel nem tudunk dönteni, mindkét változatban látunk igazságot. A védőnőtől ezt még nem kérdeztem egyébként.

Köszi a válaszokat.


2010. szept. 1. 09:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Nem feltétlenül...


mondhatja a doki hogy adjál almát meg burgonyát meg pürét vagy levet de TE VAGY AZ ÉDESANYJA és Te látod hogy kéri-e hogy elég-e neki az anyatej és ha úgy véled hogy kevés A TIED a döntés hogy adsz-e mást vagy maradsz a féléves korig tartó kizárólagos szoptatásnál.


Ne a doki mondja meg hogy milyen tankönyvi gyereketek legyen.

2010. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
ha van elég tejed, szépen gyarapszik, a helyedben én tuti nem adnék neki mást 6 hónapos koráig!
2010. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Mivel ahogy írtad van ekcémás a családban, én azt javaslom 6hónapig csak szopi! Az a legjobb amit a baba ehet! Persze nem kell napra pontosan betartani.Ha esetleg úgy veszed észre hogy nem elég neki a tejcsi, nem hízik, nyűgös, akkor elkezdheted a hozzátáplálást! Úgyis jelezni fog, ha nem lakik már jól a tejcsivel. Mi is így csináltuk. Az én kislányom 5 és fél hónapos volt amikor nem volt már elég neki a tejcsi. Most 7hónapos, de még napi 2x szopi. Igaz, most már az is nehezen megy, jobban ízlik neki a főzelék, meg a gyümi.

Minél tovább szopizik, annál kevésbé veszélyeztetett az allergiára. További jó babázást!

2010. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom egyébként, 6 hónapig tejcsi.

Tulképp semmi nem indokolja az egyéb kaját, még csak nem is vérszegény, jó húsban van és imád szopizni.

Viszont a doki és az asszisztense is ua, mint 5 éve volt, ezért azt hittem, hogy ennyire megváltozott a szemlélet mostanára, amire persze biztosan adtak magyarázatot is.

Még megkérdezem a védőnőt erről, de amúgy már döntöttem. Ráérünk arra az almára, ehet 6 hós kora után is eleget.

2010. szept. 1. 09:59
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Amúgy egyéb allergiás és asztmás is van a családban sajnos.

A lányom 22 hós koráig szopott, és mindent nagyon nehezen fogadott el mellette kb 1 éves koráig. Akkor már evett mást is szívesen, de feltétlenül le kellett minden fogást öblíteni egy kis tejjel.

2010. szept. 1. 10:01
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is azt mondta a doki, hogy 3-4 hónapos korától almalét kóstoltassak vele, meg almareszeléket, majd sárgarépát(szoknia kell ugyanis az ízeket, mert minél később kezded, annál jobban hozzászokik az anyatej ízéhez, és nem fog elfogadni mást. Nekem sok ilyen ismerősöm van, hogy két éves a gyerek, nemrég hagyta abba a cicit, de azonkívül mást nem hajlandó enni, viszont olyan mint egy törékeny porcelánbaba). És kb 3-4 hét alatt eljuthat oda, hogy kivált egy étkezést. Én kb 4 és fél hónapos korában csak azért, hogy ízlelgesse elkezdtem, és ahogy kezdte megszokni, növeltem a mennyiséget, de kb 6 hónapos bőven elmúlt, majdnem hét volt, mire kiváltottam neki a délelőtti szopit, majd 8 hónaposan az ebédet, majd 9 hónaposan a délutánit, aztán 10 hónaposan a vacsit, így maradt 10 hónapos korától a reggeli és esti szopi, egészen majdnem egy éves koráig, de akkor azt mondta nem kell neki a cici. És egyébként nagyon örülök, hogy így csináltam, szóval viszonylag korán(nem a 6. hónaptól) kezdtem szoktatni vele az ízeket, mert nagyon jól evett kezdettől fogva, szinte a mai napig nincs olyan étel, amit nem enne meg. Talán mostmár kicsit jobban válogat, illetve alakul az ízlése, de nagyon jól eszik. Mindenki ki is volt akadva, milyen ügyesen és jól eszik. Kisfiam most 15 hónapos
2010. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
ÉN minden ilyen esetben a szoptatási tanácsadót hívtam. Nem a dokit nem a védőnőt. Nagyon rendes volt karácsony este is felhívott, hogy rendben megy e a szoptatás. 6 hóig tuti csak anyatej, ha van elég és jóllakik a baba.
2010. szept. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Jól döntöttél ami a hozzátáplálást illeti alap,hogy anyatejes babánál 6 hónapos kortól.. de lehet később is ha elegendő még. Szóval ne a dokira hallgass hanem a babádra:)
2010. szept. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia. Én első gyerekes anyuka vagyok, képzelheted mennyit vívódtam én is, hogy mi legyen... A doktornő nekem is azt mondta, hogy 4 hósan kezdjük a kóstolgatást, egy picit vashiányos volt a babám, de csak eggyel a határérték alatt.

A védőnő a 6 hónapot javasolta kivárni. A harmadik védőnő (aki helyettesítette a miénket) pedig azt mondta, hogy 5 és fél hósan kezdjem már el végre a hozzátáplálást, nincs értelme várni. Amúgy csak anyatejes a kislányom.

Így beadtam a derekam. Elkezdtük. Kislányomnak rá 1 hétre kijött a 2 foga pikk-pakk, nyűgösködés nélkül.

Szóval készen áll a kajára.

De a helyedben én még várnék legalább egy jó másfél hónapot.

Meg az is megfontolandó, hogyha túl korán elkezdjük, akkor félő, hogy előbb ráállnak a kajálásra, mint szeretnénk. Az anyatej fontos 6 hónapig mindenképp szerintem, ha van elég.

2010. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

Nem lehet, hogy azért mondta a doki a hozzátáplálás elkezdését, mert valami van? Pl. nem gyarapodik megfelelően, akadozik a tejtermelés stb.


Annyi szakirodalom van a hozzátáplálásról, hogy ember legyen a talpán, aki el tud igazodni.

A nagyobbik gyerekemet (most 2,5 éves) 6 hónapig csak anyatejjel tápláltam, mivel hozzászokott a jóhoz, az első normális adag kaját 4 hónapra rá tudtam bevezetni, nagyon nagy küzdelmekkel. Mert, hogy közben terhes lettem, és már nem kellett neki az anyatej, a tápszert nem szerette, a bolti tejet még nem ihatta, nem is ismerte a cumisüveget. Szóval egy rémálom volt.

A ketteske csak 4 hónapig kapott anyatejet, amikor drasztikusan elkezdett fogyni a tej és vagy 6 féle tápszert kipróbáltunk (eredménytelenül) elkezdtük a hozzátáplálást, 6 hónaposan teljesen abbamaradt az anyatejezés. De az elsővel folytatott küzdelem ellenére, ha tehettem volna, ketteskét is fél éves koráig kizárólag szoptatom.

2010. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!