Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha elegem van...

Mit csináljak, ha elegem van a gyereknevelésből?

Figyelt kérdés
1 éves már én próbáltam pozitívan hozzáállni. De egyszerűen már elegem van a problémáiból meg a hisztijeiből. Nem egy kedves baba, úgy érzem, csak egy szolga vagyok a szemében, csak az érdekli, hogy mit lehet a lakásban felfedezni, és hordjam körbe, adjak kaját, egyébként meg húzzak ki a képből. Tapos, rúg, karmol, harap, ütöget. Egész nap csak üvölt mert neki nem elég a lakásban le-föl járkálni, mindig azt akarja, amit már nem lehet, a többi dolog le van sz*va . Akármit veszünk neki, csak unottan félredobja. Legszívesebben összecsomagolnék és elbújnék a világ végére, ahol senki se találhat meg. Három testvérem van, tehát láttam már babát, de nem olyanok voltak, mint ő. Ha tudom, hogy ő egy ilyen méregzsák, eszem ágában se lett volna szülni. Semmi segítségem nincs, az apja reggeltől reggelig dolgozik, a családom idióta, az ő családja meg rokkant. Bébiszittert, takarítót nem enged a férjem. Már alig várom, hogy felnőjön és végre nyugtom legyen, de legalább azt, hogy menjen óvodába. A szülés óta az életem egy minőségtelen, értéktelen vacak, minden egyes napját utálom, már reggel felkelés előtt úgy vagyok, hogy jaj ne már megint egy újabb f*cking nap...
2021. szept. 28. 23:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Mi az, hogy nem enged bèbiszttert a fèrjed?!?! Akkor vigyàzzon rà ő. Szerintem nem a babàval van a gond, hanem köztetek van feszültsèg, ki vagy merülve, es ez a babàval valò viselkedeseden latszik. Ő meg ennek megfelelően reagàl.
2021. szept. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Bölcsi nem opció? Mindkettőtök érdekében.
2021. szept. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
És most egyébként, nem is várom el, hogy bármi értelmes tanácsot írjon bárki is, tényleg csak kifakadtam, mert nekem egyszerűen tényleg elegem van ebből az egészből, pelenkástul, fogfájóstul, minden este fürdetősdistül, meg az állandó öltetősdivel együtt, egyszerűen NINCS KEDVEM ezeket csinálni. Ha van is jó dolog, nekem az nem ellensúlyozza ezt a sok kínlódást. Persze, hol számít már.
2021. szept. 29. 00:02
 4/34 A kérdező kommentje:
öltetősdivel = öltöztetősdivel
2021. szept. 29. 00:03
 5/34 A kérdező kommentje:

1: apa nulla érzelmi támogatást ad. Nem kellett volna vele gyereket vállalni, de ez egy másik sztori.

2: bölcsit se engedné. De nem is bírná a gyerek, végleg kiborulna.

2021. szept. 29. 00:06
 6/34 A kérdező kommentje:
Ma esete pl. felrobbanok az idegtől, most tette le magát végre a baba, és a párom idejön megkérdezni, hogy nekem nem kellene-e aludnom, hogy bírjam a holnapi napot? És ennyi. Ennyit tud hozzátenni.
2021. szept. 29. 00:10
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
Jatszòtèren haverkodj a többi anyukaval. Jòt tesz a tàrsasàg. Ideàlis az lenne, ha egy ennyire önző ember mellől el tudnàl költözni. Ha lenne valaki, akivel felvàltva vigyaztok egymas gyerekère, akkor gyerekmentes időd is lenne, meg dolgozni is tudnàl, hogy tegyèl fèlre pènzt a tovàbblèpèshez.
2021. szept. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy minden egyes pelenkázás, öltöztetés egy őrjöngés nála, csavarodik, vetődik, mászik el, őrjöng. Gondoltam már rá, hogy hagyom pucéran kirohangálja magát, aztán csak belátja, hogy öltözni kéne, ha már kicsit fázik. De nem jött be. Már arra is gondoltam, hogy lehet autista?
2021. szept. 29. 00:24
 9/34 A kérdező kommentje:

Ja, férj empátiája: haza a kórházból szülés után. Ő elmegy, használt ruhákat leadni!. Mert hát mi se fontosabb, mikor a feleséged hulla fáradtan, összevarva fekszik odahaza egy vadiúj kisbabával. Majd nem gondoskodik kajáról szoptatás alatt rendelni nem lehet, mert k...va KV..., de boltba meg nem megy, főzni nem főz. De cserébe okoskodik ezerrel, hogy mit hogy kell csinálni, mert nem bízott meg bennem, hogy rendesen gondozom a gyerekét. Közben olyanokat csinál, hogy otthagyja a gyereket a pelenkázón, mert ki kell mennie a konyhába...

Aztán mikor elállt a tejem a sok stressztől, gondolom attól, akkor annyi volt a hozzászólása, hogy akkor legyek szíves utánanézni, hogy mit lehet ilyenkor tenni, milyen teát, kapszulát kell szedjek, mert az ő gyereke aztán ne maradjon anyatej nélkül. Aztán 4 hónaposan nem bírtam tovább, kiszálltam az egész szoptatásból, a gyerekkel egyetértésben. A gyerek éhezett, elege lett, én meg éreztem, hogy a sz.r érzelmi környezet miatt nincs elég tejem, igazán hasznos találmány a tápszer, azóta is élünk vele...

2021. szept. 29. 00:42
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

Jajj! Én inkább azt látom, hogy nem kaptad meg a megfelelő támogatást, segítséget, bátorítást a gyermekedhez. A gyerekágyas időszak amúgy is pokol, pont így éreztem mint te pedig volt segítségem. Aztán amikor csitultak hormonok és a káosz körülöttünk, az anyósom segítsége, bíztatása hatására kezdett el annyi időm lenni, hogy élvezhettem is az anyaságot.


Nem hiszem, hogy baj lenne veled vagy a babával, a baba a te érzelmi tükörképed. Egyszerüen nem kapod meg a megfelelő támogatást, aka rossz környezetben élsz. Sajnálom. Kitartást!

2021. szept. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!