Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy érzem, nem birom tovább a...

Ugy érzem, nem birom tovább a gyereknevelést, mit csináljak, hogyan változtassak a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Elöre leirom,hogy negativ kommentek nem érdekelnek,ilyenek hogy tudtad mit vállaltál,senki nem kényszeritett stb,épp elég bajom van e nélkül is.

Aki esetleg érzett már hasonlót,azoknak a véleménye érdekelne.Már sokszor az is megfordul a fejemben,hogy nem akarok tovább élniSzóval ez most egy komoly helyzet.Akartam ezt a babát,de sajnos soha senki nem mesélte el,mit jelent az,hogy gyerek.A lényeg,hogy 1 éve szültem,és egy idegroncs vagyok.Igen már most.8 hónapig csak sirt a babám,mert hasfájós volt.Pedig tudom,még sok nehéz év vár rám.A leginkább az zavar,mikor azt látom,hogy másoknak olyan kis nyugodt gyereke van,és akkor látva,hogy az enyém milyen,sokszor sirva fakadnék.Olyan mint egy bugócsiga, reggeltöl estig csak megy,mászik.Tudom,hogy szánalmas,de az eddigi életemet is siratom.Idáig reggelente felöltöztem a szép kis szoknyámba,és magassarkumba,megnéztek a férfiak(ami valljuk be,kell a nök egójának,ne nézzetek egy hülye kis libának mert nem vagyok az ,akinek csak ez számit!) hétvégén azért volt egy kis pihenés(nem buli!)a férjemmel összebujás.Most magamra nézek,és egy éve a négy fal közt vagyok,egy hisztis gyerekkel,aki csak azt akarja csinálni, amit nem szabad,kaparja a falról a tapétát,eszi a virágföldet,a cipö talpát,egész nap azt mondom,hogy nem szabad!Nem tudom ugy rendezni hogy teljesen elkeritsem,mert akkor addig sir mig ki nem engedem,kell neki a nagy mozgástér,mert most tanul járni. Most a télen 4 szerre beteg, persze én is elkapom töle, igy lázasan takonyfolyva köhögve futok utána reggel 7töl este 11ig.(délben egy órát alszik,de ha beteg,akkor csak az ölemben hajlandó)Akkor mikor már ájuldozok a fáradságtól, akkor még beveri a hisztit este 10kor mert nem akar aludni.Ha felteszem másoknak a kérdést,hogy ti ezt hogy birjátok,akkor jön a válasz más anyáktól,hogy....nem tudom az én gyerekem nem ilyen-.......na akkor megint a falra mászok hogy miért pont az én gyerekem ilyen?Férjemmel megromlott a kapcsolatunk ami nem csoda,nem érti meg a helyzetemet,el fogunk válni.Segiteni nem segit.NAgyszülök nagyon messze,és dolgoznak,több ezer km-re,senki nem segit nekem.A lényeg,hogy idáig egy csinos életvidám nö voltam.És ha most itt lennétek,tudjátok mit látnátok?Egy összekötött zsiros hajú,kisirt szemü nöt szakadt leevett melegitöben,tele orral,39 fokos lázzal,és azon gondolkozok,hogy én tényleg erre vágytam???


2015. márc. 14. 23:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
82%
Gyermekágyi depressziónak indult, ami normális élettani jelenség, többen átesnek rajta, mint ahányan megússzák. Szülők, segítség távol, férjed nem támogat. Minden okod megvan a rosszkedvre. De: keresni kell a segítséget, hogy a babád örömöt jelentsen, mert azért jött a világra. Pszichológus, már ha van rá pénz, ha nincs, akkor kihagyható. Szimpatikus anyukák társasága, védőnőtől segítségkérés, gyereknevelési könyvek olvasása, különös tekintettel a játékokra, játszóház. Ha kicsit nagyobb lesz, bölcsödébe is irathatod. A gyereked teljesen normális, a fejlődés, tanulás része a mozgásigény, csak meg kell tanulnod, mivel foglalhatod le. Lehet, hogy most őt okolod amiatt, hogy eltávolodott tőled a férjed, és ezért nem leled kedved a vele való foglalkozásban. Néha kérj meg anyatársat, barátnőt, hogy vigyázzon rá, hogy ki tudj mozdulni.
2015. márc. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
69%
Szia!először is ,hidd el,nem csak a te gyereked fárasztó :) a férjed miért nem segít?mondjuk az első 1-2évben az enyém sem sokat segített.most vannak el tök jól,4évesen :) legyetekkint sokat a szabadban,menjetek játszótérre.jobban fog aludni,mert kifárasztja a friss levegő.nagyon fontos a rendszer.pl.7-kor fürdés.8-kor már legyetek ágyban.semmi pörgős játék.félhomályban meseolvasás egy kis mesenézés.hidd el,ha ezt következetesen csinálod,rá fog állni a szervezete.az a baj,h sokszor már a fáradtságtól nem tudnak aludni vagy pedig átesik a holtponton...és igenis adj magadnak reggel egy pici időt,h szépen elkészítsd magad.járóka vagy komp.az utóbbira majd sokan mondják,h káros.de mivel már állni,ülni stabilan tud,napi 20 perctől semmi baja nem lesz.legalább biztonságban van addig.reggel ahogy felkeltek,csináld meg a hajad,vegyél fel vmi normális rucit,ami azért kényelmes is egy kis smink.és hidd el,már jobban érzed magad.most egyelőre ennyi,merg fáradt vagyok.egyébként hová valósi vagy?
2015. márc. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
48%

En a problema gyokeret a hazassagodban keresnem.Egyutt vallaltatok a gyereket, alapveto lenne, hogy egyutt is gondozzatok, nevelitek.Valoban idegorlo lehet segitseg nelkul egy ketszemelyes gyerekkel.En sem birnam egyedul.

Ami normalis esetben segithetne az egy szereto ferj, es igazi APUKA, aki tisztaban van a csaladja igenyeivel, akivel megoszthatjatok a gyerekneveles szep es kellemetlen pillanatait egyarant.

A kornyezetvaltozas biztosan jot tenne, engem pl a sport es a munka epp ezert pihentet.Keresd a barataid, mas anyukak tarsasagat, jarjatok el gyakrabban otthonrol.Hivhatnal neha babysittert is, vagy csak megkered egy baratnodet, hogy vigyazzon ra nehany orara.( A ferjem pl bekopog a szomszedba amikor egyedul van itthon a picurral es mar nagyon lefarasztottak egymast, hogy van-e kedvuk kicsit babazni :D Addig is felnott tarsasagban van, es megiszik egy kavet nyugodtan, amig a szomszed kieli magat :D)

Masreszt nem kotelezo 3 even keresztul otthon maradni, nem mindenki lett erre kitalalva.Ha szeretnel visszamehetsz dolgozni, es beadhatod a picurt bolcsibe.Ha van ra lehetoseg kezdetben reszmunkaidoben.

2015. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Gabi86 ***** válasza:
71%
Az én történetem is hasonló csak nálam 7 hós koralába csilapodott ez az érzés és 1 éves kora után szinte teljesen elmúlt.egyedül lábaltam ki belőle sajna nem kértem segîtséget,az elején konkrétan őrjöngtem falat ütöttem,ajtót(gyerekemet soha nem bántottam és nem is szeretném).amióta megszületett senki nem vigyázott ra az apján kîvül,de ő is csak akkor mikor hivatalos dolgot kellet intéznem és max 2 órát semmi kikapcsolódási lehetőség(ami nem gyerekkel kapcsolatos,mert baba mama klubbokba járunk,meg játszóhazba) és egyszer csak egy fordulatot vett az életem.nagyon sokat olvasgattam a neten gyerekkel kapcsolatban kiokosîtottam magam és onnantól nem csak túlélni akartam az egészet hanem élvetni és a gyerekemnek akartam jót.ajállom Vida Ági îrásait facebookon is fent van szokott jókat îrni,talán az ő hatása volt a változás nem tudom,de azóta kiegyensúlyozottabb vagyok.és járjatok el bárhová találkozz emberekkel.ja ami a legfontosabb próbàld más szemmel nézni a gyerekedet sőt legyél te is gyerek az én lámyom is ilyen többször voltunk a baleseten(leeset innen onnan pedig mellette voltam de nem tudtam elkapni,de hála az ijedségen kîvül semmi baja nem lett soha).álladóan burogat joghurt és társait(egyedül akar enni folyton),de már nem idegesîtem magam inkább azt mondom magamnak csak feledez.1 évesen pl volt olyan beszélgettem tőle kb fél méterre és megette a csigaházat,de evett már földet homokot,kutya macska tápot.szóval nem unarkozom.szeritem több gyerek ilyen csak az anyukák szépîtenek vagy ezeket nem tekintik ekkora problémának mint mi.nem csak te vagy îgy ezzel.21 hónapja nem nagyon aludtam 4 óránál többet egybe,van hogy csak azért kelek hogy megnézzem rendben van(betakarom stb) e minden.nem mindig miatta alszom ennyit.csak pozitîvan mindig lesznek könnyebb és nehezebb időszakok,de megmondom ôszintén az elejét nem sîrom vissza,de sok mindent máshogy csinálnék.ja és még vmit a lányom mindenhol egy kisangyal csak itthon ilyen kis huncut.bocs hogy hosszú lett.
2015. márc. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
67%

Az első fiam ugyanilyen hiperaktív volt, ha délután 40-50 percet aludt (másfél órai mesélés után), összetettem a két kezem... Piszok fárasztó, megértem, hogy így érzel. Aput mindenképp bevonnám, pl. megbeszélném vele, hogy hetente kétszer-háromszor este 6-tól ő van a babával, mert dolgom van, és eljárnék tornázni, fodrászhoz (ha van ilyen időpontban nálatok), vagy egyszerűen csak kimozdulnék otthonról, a kapcsolatunk érdekében. Hétvégén délelőtt vigye ki levegőre, amíg főzöl, rendezkedsz, mindkettőjüknek jót tesz. A bébiszitter is jó ötlet néha-néha, hogy kettesben is ki tudjatok mozdulni, napközben intézhess dolgokat, vagy egyszerűen alhass egyet.

Ilyen gyereknek nagyon jó a közösség, ha van a közelben kisgyerekes család, járjatok össze, add be bölcsibe egy év múlva, ha van rá lehetőség. Ha nagyobb lesz, mindenképp sportoltasd, 3-4 éves kortól már viheted pl. úszni, leköti az energiáit és egészségesebb is lesz. Azzal tudlak biztatni, hogy egy-két év nagyon gyorsan elszáll, túl leszel ezen a korszakon, és sokkal több örömöt fog okozni a lurkó, mint szomorúságot.

2015. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
25%

Huhh nagykn sajnalom a helyzetedet :( En ikreket varok es most nagyon felek...


15 hkm

2015. márc. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
31%

Sajnálom :( Annyira borzasztó az ilyen érzés.


Nekem még nem született meg a babám, 34 hetes vagyok, de hasonló helyzetben majdnem. Terhesség előtt a párommal mindig kirándultunk, elmentünk sétálni, volt romantika minden. De már semmi. A pozitív teszt óta, én itthon ülök, nincs senkim, csak a párom, de ő is leszr, ő állandóan csavarog, bulizik, én meg csak ülök és sírok hónapok óta.Akkor mi lesz ha megszületik? :( Nem gondoltam hogy így fogom végig élni a terhességet, amikor látom a körülöttem lévő ismerősöket hogy milyen boldogan várják a babát. Hozzám sem ér már nagyon régóta, és még félek attól is, hogy máshol keresi a "boldogságot" mert egy csókot sem kapok. Ha elmegy valahova kapok egy homlokpuszit és ennyi.


Nagyon össze vagyok törve, valószínű hogy vége lesz ennek a kapcsolatnak, mert ma este utánamentem és 3 nővel láttam.

2015. márc. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
44%

a babad azert ilyen, mert nem vagy boldog es ezt erzi rajtad. fordj szakemberhez aki antidepresszansokat ir.neked. kerj egy hetveget a ferjedtol amikor o van a babaval es azt csinalsz amit akarsz: fodrasz, plaza, etterem, baratnok, ami belefer. ezt kiveto hetfon pedig vegyel egy nagy levegot es fordulj mosollyal es szeretettel a babad fele. ha erzi rajtad hogy nyugodt vagy es kezben tartod a dolgokat o is mas lesz. de ne csak le tedd hogy masszon! jatsz vele, beszelj hozza,.szand ra a napod amennyire lehet!

hiszen.a hasfajast mar kinotte, a dac korszak meg még messze. ha ilyeneket csinal unalombol csinalja..sok szulo ott rontja el h azt hiszi a gyereknek egyedul kell ellennie. ez igy is van,.az a jo ha egyedul.is el tud jatszani. de el kell fogadni hogy erre nem minden baba kepes, foleg aki ilyen pici még..ha tetszik ha nem mellette kell ulni, tanitani jatszani vele, de orommel, nem fa pofaval, arra gondolva hogy inkabb flangalnal most minibe az utcan!! hidd el ha erzi hogy ott vagy fejben meg fogja halalni a torodest :)

egyebkent aludni mennyit alszol egy nap?

2015. márc. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
62%
A te babád is "többemberes", akár az enyém! :) A lényeg hogy nem vagy egyedül! Fiam 16 hónapos koráig nem aludt éjjel, hol a hasfájás/mozgásfejlődés/fogzás/szeparációs szorongás miatt. Igazi zombi voltam, úgy hogy apa sokat segített nekem. Nagyszülők szintén messze. Az a baj, hogy még ha figyelmeztetnek is akkor sem tudod milyen fárasztó csak ha megtapasztalod. Nem tudom mikor lesz neked könnyebb, nálunk 14-15 hós korától ezerszer jobb a helyzet. Ügyes, okos a fiam sokmindent megért. Rengeteget változott szinte egyik napról a másikra. Én azt mondom hogy próbáld meg helyrehozni a férjeddel a kapcsolatotokat, és ne hagyd hogy elváljatok! A babával kapcsolatban pedig, ha végképp nem bírod akkor add bölcsibe és menj vissza dolgozni. Lehet lepontoznak emiatt de még mindig jobb mintha totál idegroncs vagy minden nap! Én már imádom az anyaságot (pedig az elején borzalmasan nehéz volt), és pocakomban van a kistesó annak ellenére hogy nem volt az első év egy sétagalopp! :) Kitartás, és merj segítséget kérni szakembertől!
2015. márc. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
39%

Tényleg szakember a megoldás. Olyan magas a stressz szinted, hogy ez valószínűleg a metakommunikációdban a gyereked felé is átmegy - ő meg az általad leírt módon vezeti le a feszültséget.


Nem hinném, hogy gyógyszer kell feltétlenül, inkább kognitív terápiával próbálkoznék első körben. Ehhez egy jó pszichológus is elég.

2015. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!