Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis miért van az, hogy...

Mégis miért van az, hogy amikor egy édesapa kiveszi akár egy picit is a gyereknevelésből a részét, akkor mindig megdicsérik, mert "besegít az asszonynak", de ha egy nő csinálja, akkor természetesnek veszik, és sokszor meg is szólják dolgok miatt?

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem azért, mert mi nők hagytuk, hogy ez így legyen.

A normális az lenne, ha mindenki kivenné a részét mindenből, de még ma is van, ahol már az is csoda, ha apa képes kicserélni a pelenkát és ezért aranyérmet kap a nyakába.

A változás akkor történik majd meg a fejekben, ha minden családban általános elvárás lesz, hogy apa ne legyen baba-analfabéta.

2020. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom, nálunk nincs így, Ne magatokból indulj ki. A gyereknevelés nem női munka, szerintem a villanykörte csere sem férfi....:)
2020. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Apukámnak van egy olyan sztorija, hogy mikor kicsi voltam, egyszer vitt a bölcsibe, és kellett volna vinni a gumicsizmát, de elfelejtette. A gondozó néni gügyögve mondta, hogy jaaaj, hát szegény apuka, hogy járt, anyuka elfelejtette elpakolni a gumicsizmát! Apám kihúzta magát és mondta, hogy nem, ÉN felejtettem el elpakolni.

Szerintem te is tudod, hogy azért van, mert a gyerek automatikusan az anya feladata, ez van a fejekben. Vannak azért már olyan családok, ahol nem egészen ez a helyzet, lásd 2 például. De ez a kisebbség. Dolgozzunk azon a saját kis családunkban, hogy ez ne így legyen.

2020. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!