Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ragaszkodtok ti is a kinőtt...

Ragaszkodtok ti is a kinőtt babaruhákhoz?

Figyelt kérdés

Nagyon sok eladó babaholmit látok, kis ruhák, cipők, játékok, nekünk is sok van ilyen amit már kinőtt a kislányom és nagyon jó állapotba van és már nincs hová pakolni, gyűjtögetem mert sajnálom őket eladni. Anyukám szerint jó lesz majd a kis tesónak amit mi évek múlva tervezünk talán 5-6 év is lesz mire jöhet a következő baba, ezért nem biztos, hogy érdemes eltenni, de megválni sem tudok tőlük. Ti mit tesztek a kinőtt ruhákkal gyűjtögetitek vagy eladjátok őket, elajándékozzátok?

12 hós kislány anyucija:)


2010. szept. 1. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Kétéves a lányom nálunk igy van:


- ami bevált az marad.

mindenből unisexet vettem csak néhány rózsaszin van mind külön dobozban igy ha a köv. fiú lesz akkor dobozostul visszük a bizományiba.


-ami nem vált be azt vagy eladom v. odaadom a védőnőknek hadd osszák szét és jótékony célra adom.


- a cipőket teljes egészében uniszexet veszek használat után kitisztitiva feliratozva elteszem az eredeti dobozába.


játékot lezacskózzuk ami már nem a korának megfelelő


a gyerek ágyának alsó részében és a mi ágyunkban is meg az ajtók fölött is van tároló oda pakolok.

wordben szerkesztek cimkéket matricákat és mindent feliratozok mert sokkal könnyebb megtalálni.

2010. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is halmozódnak a kis ruhácskák. Mi is szeretnék majd talán egyszer egy kistesót, de mi is majd csak 4-5 év múlva. Így nem tárolgatom őket, mert az még hosszú idő és álltában is elérnek a ruhák, az sem biztos, hogy azonos nemű lesz és az sem, hogy ugyan abban az időszakban fog megszületni, hogy tudjuk az előző ruhákat hordani. Van az ismeretségi körömbe kismama, neki adogatok el ruhákat néhány száz forintért, illetve a használtabbakat csak úgy neki adom.

11 hós kislány anyukája

2010. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok,csak nekem 4 hónapos a kisfiam:)
2010. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért van egy-kettő amitől nem tudok megválni, azokat elteszem. Előző voltam
2010. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
évek múlva esedékes nálunk is a következő, én a pici ruhákat (kb 6 hónap) elrakom, mert sok volt az ajándék, nagyon drága darab és nem akarom pár száz forintért eladni, elajándékozni.....a nagyobb ruhácskák közül meg szelektálok, mindent nem tarthatok meg, mert egy idő múlva vehetnénk a ruháknak egy új házat, de ami olyan h nem vált be annyira, v tudom, h a gumija a szekrényben állástól úgyis tönkremegy azt eladom....így nem fáj annyira a szívem és még nem is vagyok az a "mánikákus" gyűjtögető! 23 hónapos a fiam
2010. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is ilyen szentimentális vagyok:)

én bezsákolom és leviszem anyuékhoz. családi házban laknak, a padláson elfér, megvárja a kistesót:)

2010. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit az első gyerkőcnek vettem,és lassanként belenő a pici is,ahhoz jobban ragaszkodok,mint amit csak a pici hordott.

Több az emlék vele kapcsolatban!

Én csak azokat adom el,amit már a pici is kinőtt,mert kell a hely a következő méretnek,kicsi a lakásunk,a gyerekek pedig gyorsan nőnek:)!

Amit a nagy kinőtt elvittük a mamához és az egyik egyedül álló barátunkhoz megőrzésre!

Nálunk 4 év a különbség,szerintem érdemes tárolni,olyan drágák a gyerek ruhák.

Én is megörültem tegnap,mert végre belenőtt a pici a nagy cipőibe,így most őszre-télre nem kell már vennem újat:)!

2010. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is ragaszkodom a kinőtt ruhácskáihoz.Mi is 3-4 áv mulva terveztunk kistesót,hát nem jött be,mert 16 hónap után szükség lesz a ruhácskákra...de ha a kissebbik is kinőtte őket ,és valakinek szükésge lesz rá a közelemben,adni fogok.
2010. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi cserélgetjük a családban a ruhákat. Nekem van a legtöbb, 2 lányom és egy fiam van. Van egy nagy szekrény, tele ruhákkal, és éppen amilyen kell a rokonságban, küldök belőle, aztán küldik vissza. Én is szoktam kapni tőlük ruhát.
2010. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csak azokat nem adom el,amiket én is kaptam,mert azok tényleg drágák voltak és mégis csak kaptam.Én a legtöbb ruhát használtan,de tökéletes állapotban vettem és csak azokat adom tovább,amik már nem olyanok,hogy a következő csemetémre ráadjam.Ha nagyobb lesz a lányom,akkor nyilván kell új ruhákat is vennem,mert nagyobb korban már nem lehet annyira vigyázni a rucikra és valószínű,hogy valami hibája lesz.De a pici baba rucik jók szoktak lenni és tervezzük a következő babát és rá jók lesznek(remélem)!
2010. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!