Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire ragaszkodtok a...

Mennyire ragaszkodtok a babátok alvásidejének illetve helyének betartásához?

Figyelt kérdés
egy másfél év körüli babára gondolok pl. ha elviszi a mama vagy valamelyik rokon kicsit magához akkor alvásidőre haza kell vinnie vagy aludhat náluk is? nappali alvásokra gondolok.
2011. júl. 6. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csak azért ragaszkodok a saját helyén való alváshoz, mert ő még rácsosban alszik és úgy, h berakom és kijövök a szobából. Ez másként nem oldható meg.Az időhöz pedig ragaszkodok igen, ha már van egy jó napirend azt nem szabad felborítani.
2011. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még éjszakára is alhat ott. Csak az a kérésem,hogy a megszokott alvásidőben tegyék az ágyába. Ezzel nincs is soha gond.
2011. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekunk nincs helyben rokonsag, de ha hetvegen elutazunk a nagyszulokhoz, akkor ragaszkodunk az alvasidok betartasahoz. Termeszetesen a helyhez nem tudunk. Anyueknal van racsos agy, ugyanolyan, mint itthon, anyoseknal kanapen alszik.
2011. júl. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs gond, megszokta hogy mikor van alvás és neki mindegy is, kijátsza magát és ott elalszik ahol van :)
2011. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem a kislányom bárhol elalszik, én babakocsiban is rengeteget altatom. így ha olyan helyen vagyunk ahol nincs rácsos ágy akkor alszik a kocsiban. az idö változó de 4 elött kell lennie, mert ha utánna alszik akkor este nem akar 8-kor még aludni. ehhez én is ragaszkodok, habár 1-2 éjszaka volt hogy partyra mentünk és babakocsiban aludt a bulin, de rendszeresen nem térhet el a napirendtöl.
2011. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Enyémek bárhol elaludtak. Soha nem altott senki,csak leraktuk őket.

Nagy a család,sokat voltak nagymamánál, nagynéninél, unokatestvérnél.éjszakára is. Mi is sokat jártunk velük, 3 hónaposan már külföldre mentünk, az USA-ba,ott időeltolódás volt, 2 hónap múlva haza..... tehát mindent csak lazán

Nálam nem volt soha nagyon szigorú alvásidő, csak úgy kb.

2011. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mivel a nagyik nem akarják elvinni ezért még csak akkor aludt a kiságyán kívül mikor nyaraltunk :(
2011. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem ragaszkodnék, de ő igen. Sokat van a nagyszülőkkel, de olyankor mindig problémás a nappali alvás, nem akar elaludni náluk, csak ha kiviszik babakocsival. Itthon semmi probléma, a saját kiságyában vidáman alszik, mindig ugyanakkor.

Éjszaka egyszer aludt eddig anyósomnál, az sem ment könnyen, de ilyenkor azért eltökéltebb az ember, mint nappal.

2011. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ragaszkodom hozzá, mert a gyereknek szüksége van rá, hogy a megszokott helyén a megszokott időben aludjon. De kisgyereket a mama se visz el, ha akar akkor jön játszani vele hozzánk, vagy ha vigyázni kell rá akkor is áthívom inkább. Ha megyünk a mamához közösen, akkor én is ott vagyok, és hazajövünk alvásidőre.
2011. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem már csak 1x alszik a fiam, nagyon ritkán de előfordul, hogy nem én teszem le aludni. 50-50 %-ban sikerül nekik (nagyszülők) lefektetni, hogy aludjon. Majd, hozzá szokik a gyerkőc, ennyi idősen már lehet szoktatni, mert mi van ha neagyisten kórházba kerülsz? Én így gondolkodok. A fektetés idejét szigorúan betartatom. A nagyszülőknél utazóágyban alszik. Nyár végén megyünk nyaralni és szintén utazóágyban fog aludni, visszük magunkkal. Nyugodtan aludhat a rokonoknál.
2011. júl. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!