Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megtanul jàrni jobbak...

Ha megtanul jàrni jobbak lesznek az èjszakák?

Figyelt kérdés
Kisfiam bùtorok mellett lèpked,úgy látom már megis áll pár mp-re egyedül,de mèg bátortalan,mèg a járás messze.. Alvása hol jobb,hol nagyon mocorgòs. Nèha felül,majd eldől,vagy mászkál,forog. Azt mondják ez a fejlődèssel jár de èn már nem tudom...Állandòan kattogok..melege lehet vagy fázik..megetetem hajnalban,átpelenkázom,ha sok a pisi,mèg olykor az orrát is kiszìvom,hátha bedugult s az a baja,de semmi. Nèha òrákig meg sem moccan,nèha meg nyomja òrákig a mocorgást,de közben alszik,nem sìr. A barátnőm azt állìtja ha megtanul stabilan járni csillapodnak ezek a dolgok. Tapasztalatok,anyukák? A delikvens 10 hònapos ès 3 hònapja mászik ès ül,első perctől szabályosan.
2021. okt. 7. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Hiába a tapasztalat, minden gyerek más - máshogy fejlődnek, máshogy alszanak. Nekem 6 és 8 hetes koruk közt kezdték el átaludni az éjszakát, onnantól enni sem keltek fel. Nappal szenvedtek hasfájástól, fogzástól, nyűglődtek mozgás miatt, stb. de éjjel csak betegen kelnek fel azóta is. 4 gyerekem van.
2021. okt. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ikreimnél pont az önálló elinduláskor (13 hónap) vette kezdetét az éjszakai nem alvás. Fél évig maga volt a pokol, azt hittem meghalok az alvásmegvonástól. Semmi nem használt, SEMMI. Olyan 20-22 hónapos korukra csillapodott le ez az időszak.
2021. okt. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2,5 a kisebb, tehát már majdnem 1,5 éve jár, de még mindig katasztrófa az alvása.

A nővére meg pár hónaposan már átaludta az éjszakát.

2021. okt. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez remek... :D köszönöm
2021. okt. 8. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
20 hónapos lesz. 11 hónaposan indult el. Kb 2 hétig aludt jól, miután 1 évesen elválasztottam. Azóta is minden éjjel minimum kétszer kelünk, a hajnal meg katasztrófa néha.
2021. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Off a kérdezőnk, bocsi.

Kedves utolsó #5

Tehát azt mondod, hogy az elválasztas sem segített az alváson? Egy éves, sokat ébred elgondolkodtam, hogy elvalasztom, de akkor emiatt felesleges? Cicin legalabb hamar visszaalszik

2021. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Nekünk nem segített. Az én lelkemnek lett jobb, mert én szoptatási averzióval küzdöttem. Annyi tán, hogy a visszaaltatás egyszerűbb, gyorsabb. Mi cumit használunk. Ha ébred, dúdolok, visszateszem a cumit, simizem kicsit és ennyi. De attól függetlenül még nem jó egyhuzamban max 3 órát aludni.
2021. okt. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Segített, de nem abban hogy kevesebbszer ébredne.

Az önálló járassal elmúlt az alvamászás (pavor) , gyakran heti 3-4-5 éjszaka is előjött másfél éves koráig, órákig fent voltam/voltunk hajnalban és próbáltam visszafogni hogy ne másszon neki a falnak, bútoroknak. Amíg nem mászott addig játszott az ágyban, akkor amiatt nem tudtunk jól aludni.

Most ha megébred picit iszik vagy szopizik és hamar vissza tud aludni, ez már akkora különbség, jobbak az éjszakák!

Ami nehézség viszont hogy napközben jobban el is fáradok, mert folyamatosan mozgásban van, gyakran babakocsi nélkül.

2021. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is mászik álmában sokat. Remèlem igazad lesz,hogy el fog múlni... Leesèsgátlòs ágyba akarjuk áttenni majd külön szobában,de ìgy nem merem,mert fèlek azon is átbukik,átmászik. Persze nem magas az ágy,de ìgy hogy merjem átszoktatni a külön szobára?
2021. okt. 10. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!