Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Izgulok amiatt, hogy nehogy...

Izgulok amiatt, hogy nehogy csúnya babánk legyen. Másoknál is volt ilyen "félelem"?

Figyelt kérdés
Szép emberek vagyunk a párommal mégis félek, hátha a genetikánk nem olyan jók ha össze van adva a kettő

2021. okt. 17. 21:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Mi sem vagyunk csúnya emberek a férjemmel, de eszembe se jutott ilyen, hogy csúnya lesz. Inkább a kíváncsiság meg az izgalom van bennem, hogy vajon milyen lesz, kitől milyen vonást örököl, milyen lesz a természete. Azon drukkolok hogy épen és egészségesen szülessen és ez a normális.
2021. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Háááát, tudom nem szép bevallani, és kövezzetek meg: megfordult a fejemben.

A párommal mindketten magasak vagyunk, ő jóképű is, én inkább csak átlagos, szépnek egyáltalán nem mondanám magam. De ezen nincs mit szépíteni: anyósom egy alacsony és nagyon előnytelen arcvonásokkal rendelkező asszony. Egyébként egy tündér. Remélem, nem csak azok a gének ütnek be. 😄 A külső korántsem minden, a szépség meg relatív és mulandó dolog. Csak egészséges legyen, ez az egyetlen parám.

2021. okt. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

Én egyszer sem gondoltam erre, pedig magamat nagyon nem szeretem (se külsőre, se belsőre). Abban reménykedtem, hogy az apjától örököl majd mindent.

Lassan két éves, egy dolgot el tudok mondani: bájos, mosolygós, kedves, szeretetreméltó, okos. Hogy szép-e? Én szerintem (meg a család szerint) gyönyörű! Én 'sajnos' nem látok benne semmi csúnyát :) azt, hogy mások hogy látják, én nem tudom befolyásolni, és soha meg sem fogom tudni...

2021. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Én sokat kattogtam ezen. Mondogattam is a családnak az aggályaimat ezzel kapcsolatban. Persze ők is azzal nyugtatgattak, hogy nekem úgyis ő lesz a legszebb baba.


A férjem elvből nem volt hajlandó elvinni 4D ultrahangra, így elképzelni sem tudtam hogy fog kinézni.

Férjem jóképű, de én inkább csak átlagos kinézettel rendelkezem, a szüleink meg egyikünknél sem szépek, fiatalkori képeken se voltak azok.

Amikor megszületett a babánk, hát nem a külseje fogott meg...de annyira kis cuki volt! 3 nap múlva viszont valahogy kisimult az arcocskája, és mindenki őt csodálta már a kórházban is. Kislány, de szerencséjére kiköpött apukája. :)

2021. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

#12

Igen, ha már felmerülnek ilyen kételyek, nekem is az jutott eszembe pont anyósommal kapcsolatban, hogy remélhetőleg nem az ő észbeli képességeit örökli a fiunk. Anyósom szintén nagyon rendes, jóindulatú asszony, de nem a legélesebb kés a fiókban és most nagyon finoman fogalmaztam. Ettől jobban tartanék mint egy kevésbé előnyös külsőtől 😊

2021. okt. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én féltem tőle. Anyukám emlegeti is néha viccesen :).

Nagyon szép lányunk lett szerencsére.

2021. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%
Eszembe se jutott ezen izgulni, már a 12 hetes uh-n őt láttam a legeslegszebbnek :D Az unokaöcsém amúgy nyúlszájjal született, és gyönyörű volt nem ennek ellenére, hanem ezzel együtt. Csúnya kisbabát én még nem is láttam (csak olyat, amelyiket elgyötörte a születés, de pár nap után ők is kisimultak).
2021. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%
Én nagyon féltem, mert nagyon csúnya vagyok és rengeteget bántottak/bántanak érte a mai napig. Nem akartam, hogy a kisifamnak is azt kelljen átélnie, mint nekem. Szerencsére az apjára hasonlít, gyönyörű kisfiú, mindenki szerint.
2021. okt. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
9%
Húha, lesz még gondod az életben, ha neked a szépség fontosabb a gyerek egészségénél.
2021. okt. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%

19. Szerinted azt hol írja, hogy a szépség fontosabb neki az egészségnék?!?!?!

De persze ez itt a gyakori, ahol még névtelenül is kötelező képmutatónak lenni, nehogy valaki véletlen le merje írni a legbelsőbb félelmeit, amelyektől máshogyan nem szabadulhat meg...

De jó, hogy itt mindenki egyenesen reménykedett abban, hogy csúnya gyereke lesz! Mert ugye a társadalmunk nem is olyan, hogy a külsőségekre ad...

Olvastad a válaszokat?! Van itt olyan, aki leírta, hogy őt sokáig csúfolták a külseje miatt, és ezt nem szeretné a gyermekének. Nyilván a reménykedésen kívül mást nem tehet, de legalább leírhatta.

Most jó érzés neked, hogy ezekbe az emberekbe így virtuálisan belerúghattál? Remélem, néha nagyobb sikereid is vannak az életben...

2021. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!