Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Izgulok amiatt, hogy nehogy...

Izgulok amiatt, hogy nehogy csúnya babánk legyen. Másoknál is volt ilyen "félelem"?

Figyelt kérdés
Szép emberek vagyunk a párommal mégis félek, hátha a genetikánk nem olyan jók ha össze van adva a kettő

2021. okt. 17. 21:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
46%

Bocs, #20, ha a válaszom így jött át, én nem akarok megbántani senkit.


Csak egyszerűen furcsa, a kismamák túlnyomó többsége azon izgul, hogy meglegyen keze-lába, mind a 20 ujj, és egészséges legyen. Aztán jön a többi.

De a kérdező egy szóval nem írta le, hogy neki fontos lenne, hogy egészséges legyen.


A szépség pedig relatív. Az, hogy valakit csúfolnak, sosem azon múlik, hogy éppen miért. Nekem volt gyönyörű osztálytársam, semmi rosszat nem tett, csak annyit, hogy az anyja volt az egyik tanár. Na, amit ő kapott, hát nem lettem volna a helyében. Csúfolták éjjel-nappal a legváltozatosabb módokon megalázták. DE! A szülei remekül nevelték, egészséges önbizalma volt, így magasról letojta. Nyáron mindig nyaraltam náluk, és egyszer összeírtuk a kérésére az összes csúfnevét. Ilyen öniróniája volt!


Szóval ez csak nevelés kérdése, hogy valaki a csúfolásra, kipécézésre hogyan reagál.

2021. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
85%

21.

Te tudsz egy jó példát.

Tanár vagyok. Tudok neked mesélni 103 negatívat, csak az idei évből. A gyerekek nagyon kíméletlenek. És nem egyformák, a "remek nevelés" vagy bejön, vagy nem - ez a gyereked személyiségétől, érzékenységétől függ. Bár ennyire egyszerű lenne, mint ahogyan leírtad.

2021. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!