Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másoknál is konfliktushoz...

Másoknál is konfliktushoz vezet, hogy egyikük jobban vigyázna a koronavírus miatt míg a másikuk meg nem foglalkozik vele?

Figyelt kérdés

Párom nem igazán foglalkozik a vírussal, legalábbis olyan értelemben hogy ugyanúgy eljár meginni valamit a haverokkal, elmennek étterembe.

Az az igazság, hogy nemrég voltunk is étteremben ami konkrétan tömve volt, és ma megint ugyanoda menne a családja, viszont én inkább lemondtam.

Sajnos megint egyre több emiatt köztünk a konfliktus.

Nem veszekszünk ezen, nem hibáztatom a párom, csak tehetetlennek érzem magam, hogy hiába vigyáznék, ha ő nem.

Én félek, hogy elkapok valamit, mert nekem nagyon nem mindegy.

(szüleimet sem szeretném megfertőzni valamivel és a munkahelyemről sem nagyon szeretnék hiányozni.)

Viszont frusztrál , hogy nem kérhetem arra, hogy most akkor jövő nyárig ne menjen sehova.

Nagyon idegesítő érzés, hogy valahol értelmetlennek tartom, hogy ha lemondok egy programot (pl zsúfolt étterem) miközben tudom, hogy kb tök mindegy, mert ha ő elmegy akkor én úgyis elkapom tőle, ha ő összeszed valamit, max a lelkiismeretem tisztább, hogy én a magam részéről vigyáztam..

Meséljetek ki hogy oldja meg ezeket a helyzeteket?

Ráadásul most jön a hideg idő, még azt sem mondhatom, hogy akkor kiülünk a szabad levegőre stb stb....



2020. okt. 20. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Itthon nem, de van (vagy már inkább volt) pár idióta ismerősöm, aki még mindíg nem akar gondolkodni és mindent elhisz a sajtónak meg a politikusoknak. Szerencsére a barátaim többsége és a családom viszont hasonlóan gondolkodik, mint én. Még az idős édesanyám is tudja, hogy ez inkább átverés és mire megy ki a dolog, pedig neki a betegsége miatt igazán van félnivalója. Ő óvatosabb, ami érthető, hiszen neki az influenza is veszélyes lenne, de abból a szempontból, hogy most minek hívják, mindegy.
2020. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk nincs ilyen probléma, mert nem vagyunk olyan buták, hiszékenyek és agymosottak, mint pl. te. Nem kéne állandóan a híradót, a kamu híreket bújni, kapcsold ki a tv-t, rádiót, internetet.

A párod csinálja jól, a hiba a te készülékedben van.


„Igen, k…rva nagy bajom van a hírekkel. Ugyanis, ha nem tudná a híreket k…rvára manipulálják. Minden egyes hírt. Minden áldott nap a média testületileg megtervez, kizárólag egyetlen cél érdekében, ami a következő: félelemben akarják tartani. …Hogy elmenjen és költse a pénzét olyan dolgokra, amikre talán nincs is szüksége.”


Die Hard 4


[link]


Gondolkozz el ez egy picikét. Nem kéne mindent feltétel nélkül elhinni. A szezonális influenzakor is besz..rsz? De most komolyan? Abban több ezer ember hal meg, többen, mint most.

Tessék, íme egy másik kép:

[link]


Nem sok értelme van mindent elhinni.

2020. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es nagyon aranyos vagy,de ha hiszed ha nem 15 eve nem nézek se tv-t,se hireket..a koronahireket amikor hirtelen bezártak a munkahelyen 3 napig neztem ,aztqn eldontottem ,hogy kizatom a hireket es a karantenom 3 honapjat teljes csodalatost zenben eltem meg...a megbetegedesekrol a munkahelyemen hallok, eleinte kevesebben mesélték,most már egyre többen mesélik,hogy ez meg az rokonuk ,ismerősük civódos. Ha hiszed ha nem nekem fogalmam nincs hany megbetegedés van,március óta egy darab hirt sem olvastam el,ami a coviddal kapcsolatos. Kizárólag a rengeteg emberrel való munkahelyi kapcsolatomból és a virológusokkal együtt dolgozó barátnőmtől hallok a növekvő számokról,ami szerény véleményem szerint is valahol tok normál,mert hiszen most teszteknek,szóval nyilván több a beteg. Hidd el nekem nem vagyok egy hipochonder elmebeteg, de azért ennyire ostoba sem ,hogy tagadjam a virus létezését. No mindegy..De hát igen..az embereket most nagyon megosztja ez a virusmitzeria. Nekem mindegy ki mit csinál magával,csak mások egészségére ügyeljen.
2020. okt. 20. 21:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj amúgy, hogy bizonyítsam mennyire nem vagyok okostelo meh hirfuggo ,az okostelorol pötyögtem és utalom mert nem tudok rendesen.irni így...🤣
2020. okt. 20. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Jobb az óvatosság. 100 %-ban mi se egyezünk a rokonaimmal, van, aki jobban fél, van, aki lazább. De alapjában mindenki egyetért nálunk, hogy ezzel vigyázni kell. Én családomban van covid-os, teszttel igazolt is van, hatósági karanténban, és gyanús eset is van. Azt látom, hogy ragályosabb ez a vírus, mint a szokásos nátha, valamint lassabban múlik, több tünettel. Magas láz sok napig, fájdalom, sokáig tartó gyengeség, köhécselés, és jobb esetben csak ennyi. 50-60 feletti rokonaimat féltem, mert az 50 alattiak is megsínylik. Több hetes karantén, táppénz, home office. Mert terjed, elég egy légtérben lenni pár napig a családdal, a munkatársaiddal vagy az osztálytársaiddal, elkaphatod a fetőzött személytől és viszed tovább, és ledönti a közösség nagy részét, ahova bekerül. Pl. munkahelyről vitte haza a rokon, és beteg lett a családja is. Szóval abban egyetértünk, hogy veszélyesebb, mint az eddig megszokott nátha. Az nem döntött le ennyi embert egymás után egy családban vagy munkahelyen. Nem ragadt ennyire. De többségünk ugyanúgy éli az életét, dolgozik, ha tud, suliba jár, boltba jár. Viszont nálunk az idős rokonok nem mozdulnak ki a bevásárláson kívül. Mi nem járunk szórakozni. Ennyit teszünk egyelőre.
2020. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Orvosként dolgozom. Aki szerint átverés az mire alapozza? Járványok mindig is voltak. Ilyen méretű járványt eddig nem éltünk át. Minden politikától mentesen. A politika nyílván "belemászott" mint mindenbe. De attól sajnos egy létező vírus és létező járvány, ami súlyosabb és kiszámíthatatlanabb lefolyású mint az influenza pl. Sajnos a "vírustagadóknak", "bagatellizálóknak" mi az egészségügyben dolgozók látjuk a kárát. Naponta egyre több covidos betegünk van. Nem az a baj, hogy nem lesz elég lélegeztetőgép. Az van. De az intenzíves szakorvosok száma véges... Elegendő szakember nem fog mindenkinek jutni.
2020. okt. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

#6

Ki írt olyat, hogy tagadja a vírus létezését?

Te is elhiszed azt, amit a főbb hírportálok írnak? SENKI nem tagadja a vírus létezését!


Akkor magyarázd el, hogy ha a svédeknél nincs eszement intézkedés, nem kényszerítik rájuk Erőszakkal a maszkot, hogy hogy még nem halt ki az ország?

Az intézkedések a probléma, de ezt hányszor kell még elmondani? A magatok fajta hányszori említésből fogja csak felfogni ezt?

És hiába szajkózzátok, hogy a maszkhasználatnak semmilyen káros, negatív hatása sincs, a gyakorlat nem titeket igazol.

2020. okt. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem már évekkel ezelőtt bizonyitott a maszk. Elegem lett abból hogy folyton elkapok valami téli nyavalyát, így már pat évvel a virus előtt is hordtam,csak akkor még hülyének néztek.es láss csodát abban a 3 évben nem voltam beteg..pedig előtte hiába tömtem magamba a vitaminokat. Számomra egészen bizonyos,hogy ez nem veletlen.
2020. okt. 22. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!