Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Problémára utalhat hogy ha 15...

Problémára utalhat hogy ha 15 hónaposan nem játszik semmi fejlesztővel?

Figyelt kérdés
A játékok nagy részét csak szét dobálja, meg se találom sokszor :( Nem játszik formabedobóval vagy kisautókkal. Semmi olyannal ami késégfejlesztő lenne. A játékok darabjaival vagy dobozokkal foglalja csak el magát meg esetleg labdákkal. Ez probléma lehet vagy csak türelemmel legyek és később érdekelhetik. Amúgy leülni sem lehet vele, hogy mondjuk mutatom neki, hogy ezt ide tesszük azt meg oda arra, mert nem érdekli, csak dobálja őket.
2010. szept. 2. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, teljesen a korának megfelelően játszik. Ennyi idősen még csak pakolásznak, dobálóznak, tologatnak, ütögetnek dolgokat, amik a legritkább esetben a játékok. Vagy ha játék is, tuti nem úgy használják, ahogy "kellene".

Azt meg, hogy egy játék készségfejlesztő, csak a szülőknek írják rá, a babákat nem érdekli, hogy attól az adott tárgytól fejlődniük illene. :)

2010. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kisebben sem játszott velük?mert nálunk is volt,hogy sokig szépen játszott minden játékával,akár egyedül is,formabedobó,kockák,autók szinte minden érdekelte,egyedül is el volt velük,aztán jött a jó idő és olyan 14-15 hónapos lett és szinte minden idejét kint akarta tölteni,semmilyen játékkal nem játszott utána.ha nálatok egyáltalán nem játszott velük akkor ülj le vele és mutasd meg hogyan működnek ezek a játékok.de ez a kor tényleg erről szól most semmi sem köti le igazán.
2010. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

na jó de gondolod megkérdezte bárki is a 14-15 hónaposokat mi érdekli őket Mert szerintem senki, csak úgy találomra gyártják ezeket a fejlesztő játékokat.

Az én kisfiam (bocs nagyfiam) sosem játszott semmi ilyesmivel, A kicsi nagyon szereti a formabedobót például. De a kirakót, amivel a nagy nagyon szeretett játszani és simán kirakta, két éves kora ellenére, szinte egy formának sem tudja a helyét. Nem is érdekli.

Ja és szinte meg van az összes Fisher Price fejlesztőnk, egy kezemen megtudnám számolni hányszor volt a kezükben.

Nem hiszek én ezekben a fejlesztőkben, nem is vennék a gyerekeimnek. Ja de amit viszont nagyon szeretnek azok a duplo legok, abból is meg van az összes, azzal eljátszanak egész délután. Meg a kisállatokkal.

De ugyanígy mondhatnám a könyveket a nagy imádja őket, a kicsi nézegeti ha rákényszerül, de nem nagyon érdekli.

2010. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 14 hónapos, több mint 2 hónapja megy, azóta szinte egyáltalán nem játszik a játékaival, csak jön megy egész nap, meg pakol. A szobájában egyáltalán nincsen, minden jobban érdekli mint a játékok, mi a nap nagy részét a szabadban töltjük, sétálunk, meg játszón vagyunk. Szerintem most annak örül, hogy mehet. Amíg nem tudott menni, addig játszott.
2010. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most nem csak a drága FP fejlesztőkre gondolok, hanem az összes hasonló játékra, ami valamilyen formában fejleszti a babákat, kár a kézügyességüket vagy bármi. Illetve általánosságban a játékokra.... nem tesz egymásra kockákat vagy tologatja a kisautót vagy hasonlók. igazából soha nem kötötték le ezek, max egy két percig amíg újdonság. Első gyerkőc, nem sok kisgyerekes van a környezetemben, ezért nem tudom, hogy mi a normális. Amúgy értelmes ügyes kis srác, de hiányolom, hogy játsszon... és nem csak a wc papír tekercsekkel és üres palackokkal .... :(
2010. szept. 2. 20:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom ennyi idősen tök ugyanezt csinálta. csak ténfrgett és dobált mindent, ha próbáltam bevonni a játékba sem érdekelte, sosem tudtam lekötni. Most 18 hónapos és most KEZD ellenni pár percet egy montessori toronnyal, vagy épp mostanában látom rajta, hogy 4-5 percekig kitalál magának játékokat és elvan egyedül.
2010. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam sem játszik a 14hónaposom, néha mintha, de aztán inkább jön megy.

Formabedobónk sincs, de amikor ilyen közelében van rá se bagózik. érdekes amúgy, mert mindennek 5percig örül.

5hónapos volt, kapott játszó szőnyeget, valami csak leköti belőle jeligével... 12hónaposan kezdte használni...

Kapott brümbrümöt, olyan ráül dömperkisautóbicikli... na ezt is majd egy hónapig kerülgettem...

Ellenben kézügyesség, egyedül eszik csőr nélkül iszik egyedül, nagyon pici dolgokat egész ügyesen szétszedeget, megpróbál összerakni. Konkrétan alig játszik, inkább mindent megvizsgál, de játéknak pontosan mit is nevezünk, neki egy fakanál is felemelő szórakozást nyújt.


Ezeket a készségfejlesztőket nekünk gyártják, egyrészt, megvegyük, másrészt aggódva figyeljük miért nem tudja megcsinálni, harmadrészt hogy éjjel hasra essünk benne, ha egy icipici is kimarad a rendrakásból.:D

2010. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 14 hónapos kisfiam sem játszik szinte semmi "készségfejlesztővel". Néhány dolgot esetleg hosszabban nézeget, de formabedobó, kocka, bármi ilyesmi kilőve. Illetve nagyon fogzik, és a játékokat inkább a szájába veszi. A PET palack inkább lázba hpozza, meg a törlőkendős csomag meg a fogkrémes tubus.. stb.

Van vle egykorú ismerős baba, aki szinte 8-9 hónapos kora óta csak gombokat nyomogat (az én kicsim sosem tette még) + formabedobózik + kisautókat tologat.

iszont egy nagy különbséget észrevettem: azt a kicsit mindenféle játék érdelki, mindegyiket fel akarja fedezni, és ügyesen rá is jön a "nyitjukra", viszont az emberekkel nem foglalkozik. Az én gyerkőcöm meg pont fordítva: ha valaki jön hozzánk/ idegen emberek között vagyunk, egyfolytában próbálna kommunikálni és barátkozni. Nagyon édes!! :)

A te babád is ilyen barátkozós?

2010. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem csak a játékok fejleszthetik a gyerek képességeit, hanem a mozgással is nagyon sokat fejlődik, meg azzal hogy felfedezi a világot, hogy a különböző tárgyakat megismeri, megfogja, érzi az anyagukat, stb

lehet hogy unja a játékait, a körülötte lévő világ pedig még felfedezésre vár

2010. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm lányok! :)

Igen az én fiam is ilyen barátkozós, rögtön megy oda mindenkihez, dumál és magyaráz neki :) Elég jó a kézügyessége ős is meg fog apró dolgokat ügyesen elpakolászik, igaz nem eszik önállóan és nem is iszik, bár ez nála szerintem csak lustaság kérdése :) 9-10 hónapos kora óta tudja (tudná) önállóan fogni a cumisüveget, de nem hajlandó :( De a lényeg, hogy akkor nem vagyok egyedül ezzel a "problémával" :) Remélem később azért elkezd érdeklődni a rendes játékok iránt is és talán le lehet majd ülni vele játszani :)

2010. szept. 3. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!