Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális ez egy 2,5...

Mennyire normális ez egy 2,5 hónapos baba esetében? Aki hasonló helyzetben volt, mit tett?

Figyelt kérdés

A kislányom 2,5 hónapos, ennek ellenére kb. 6 hetes korától átalussza az éjszakákat. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem az én érdemem és még változni is fog, de most már kezdek kicsit megijedni. Eddig napközben hatszor evett, gyarapodása rendben. Most úgy veszem észre, hogy ő átállna a napi ötszöri evésre, így már este 9-től aludna másnap reggelig (eddig evett még egyszer 11 és éjfél között, utána aludt másnap reggel 8-fél 9-ig, de tegnap elaludt 10 fele és ma reggel 9-kor még nem kelt fel, így azt gondolom, hogy ő elhagyná a késői evést). Nem kevés szopizás ez egy ilyen pici csecsemőnek? Keltsem fel többször? Vagy rendben van ez így és örüljek, hogy így alakult?

Védőnő és gyerekorvos igazából semmit nem mond, csóválják a fejüket, aztán arra jutottak, hogy mivel a gyarapodás rendben, ne keltsem.


2021. okt. 26. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hízik ne foglalkozz vele, ha éhes eszik.
2021. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiam is hasonló volt.

Már 2-3 hetesen aludt este 10-től reggel 6-ig. Akkor felkelt enni, és aludt még 9-ig, 10-ig. Ráadásul ő nem volt hajlandó 3 óránként enni, már ilyen picinek sem, csak 4 óránként. Úgyhogy amikor elkezdte elhagyni a reggel 6-os kelést (kb. 2 hónaposan), nekem még azzal is zsonglőrködnöm kellett, hogy az 5 evés meglegyen per nap. Nem is mindig jött össze, egészen a hozzátáplálásig (5 hósan kezdtem vele), amikor már kapott gyümit meg ilyesmit, a legtöbb napja úgy nézett ki, hogy 10 órakor, 14 órakor, 18 órakor és 22 órakor evett, aztán mint akit lecsaptak, aludt másnap 10-ig. 🤷‍♀️

Megmondom őszintén, eleinte aggódtam emiatt, de mindig rendesen hízott, vidám, kiegyensúlyozott, szépen fejlődő baba volt. A védőnő meg a doki azt mondta, amíg gyarapodik, addig semmi gond. Ráadásul hosszú baba volt, 57 centivel született és 3700 grammal. Az első 1-2 hónapban volt, hogy 1 kilót is felszedett.

Most 5 éves múlt a fiatalúr, jó evő, jó alvó, makkegészséges. Szóval szerintem sem kell aggódnod. 🙂

2021. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is ilyen volt. Újszülött korától. Örülj neki.
2021. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is így aludtak, soha nem is romlott el az alvásuk. Teljesen normálisan fejlődnek, egészséges, okos gyerekek lettek.
2021. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kezet lábat össze kell tenni és hálát adni 😂
2021. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, borzasztóan hálás vagyok érte 😂 8 órákat tudok aludni, ami egy csoda, csak elkezdtem aggódni, mert mindenhol csak a horrorsztorikat lehet hallani a nem alvásról, éjszakai kelésekről, mindenhol azt olvasni, hogy egy ilyen picinek 8-12-szer kell ennie naponta, az én lányom pedig egyszerűen nem így működik, pedig sose órára etettem, sokszor aludt mellettünk babafészekben, tehát minden ellene szól annak, hogy ilyen jól aludjon. Viszont akkor, amíg gyarapszik rendesen, nem aggódom 😊
2021. okt. 26. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az a helyzet, hogy akinek jó alvó babája van, az nem fog kérdést kiírni ide, hogy "sziasztok, a 2 hónapos babám mellett minden éjszaka 7-8 órákat tudok aludni, mit tegyek?". 😀 Hanem nyilván az kér segítséget, akinél ez nincs így, és szeretne legalább valamennyit javítani a helyzeten. De ettől még bőven akad az előbbiből is. Engem pl. a fiam után megáldott a sors egy hasonlóan jó alvó kislánnyal, sosem kellett éjszakáznom, órákig altatnom, ringatnom, paskolnom, ölben/mellen tartanom őket, sosem voltam kimerült 2 gyerek mellett sem. Igazából annyit alszom éjjel, amennyit nem szégyellek. Fogalmam sincs, mivel érdemeltem ezt ki, de hálás vagyok.
2021. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, #2 voltam.
2021. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mit csóválja a fejét a védőnő meg a gyerekorvos? minden anya azon szenved, hogy nem tud aludni, végre van valaki, aki tud, örüljenek veled!
2021. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha gyarapodik, rendben van akkor inkább tedd össze a két kezed és örülj neki hogy tudsz mellette aludni. Én nem tudtam, heti 6-7 órákat aludtam, rettegtem, és képtelen voltam tovább elviselni...:(
2021. okt. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!