Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miután a baba elkezd tenni...

Miután a baba elkezd tenni egy-két-három lépést önállóan milyen gyorsan fejlődik a járása?

Figyelt kérdés
Hogy vettétek észre? Mi a tapasztalat? Mennyi idő telik el,mire "nagyobb" távot sétál a pár lépés után? Illetve mikor tanulja meg, hogy nem csak a bútoroknál tud felállni és elindulni?

2021. nov. 2. 06:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem volt biciklim es a gyereknek se triciklije. Lábon jött. Ha este mentünk és faradt volt, akkor előfordult, hogy 1 óra után nyakba vettük. De napközben bármennyit jött.
2021. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
kedves utolsó. a seta nem megterhelo neki? vagy "jelzi" ha faradt vsgy nem birja?
2021. nov. 2. 10:51
 13/22 anonim ***** válasza:
31%
Felkéreckedett( mutogatva), de ez nagyon ritkán volt.
2021. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
És mennyit mentetek egyszerre?
2021. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nálunk változó, hogy mennyit megy. Nagyban függ a motivációtól. Ha a kutyákkal megyünk, akkor könnyebb, vagy ha lemegyünk a bicikliút melletti lovardához, akkor egyszerűbb vele. Ha számára céltalanul megyünk, akkor hamar "elfárad", ami igazából a motiváció hiányából fakadó fókuszvesztés. Vagy múltkor elmentem vele a kb 1,5 km-re lévő zöldségeshez (kb 45 perc volt az átlagos 15-20perces út). Visszafelé már nem akart jönni. Akkor a hátamra dobtam a csatosban.

Egyébként én még valahol károsnak is tartom ha egy 1-2 éves gyereket állandóan belekényszerítenek abba, hogy menjen, annyit és arra amerre az anyja/szülei. Határok kellenek persze, de rugalmasnak lenni is tudni kell.

2021. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Általában akkor meg csak 1,5-2 órát, de volt hogy többet azt is bírta.
2021. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Persze, egy 1 éves gyerek, aki 1 hónapja megy önállóan, 1,5-2 órát ment veled célirányosan?? Ne etess már 😂😂😂
2021. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
17, írja a csatost. Az funkcionálisan egyenlő a babakocsival, csak sáros csizmájú totyogóval jóval szarabb (hordoztam is). ;)
2021. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
37%

Én egy szóval sem mondtam, hogy ne használtam volna babakocsit vagy ne hordoztam volna, miután elindult. Most lesz hó elején 20 hónapos és a csatost még mindig visszük magunkkal, mert nem konstans a "teljesítménye". Babakocsit azért hagytuk el, mert nekem nehézkes. Ha a férjem is jön velünk vagy csak ő megy vele, akkor ő nem viszi, mert neki kényelmesebb nyakban.

De azt nem hiszem el, hogy egy 1 éves 1,5-2 órákat célirányosan sétált pl a boltba, postára stb. önként és dalolva, anélkül hogy egyszer nem akart volna felkéredzkedni. És nem azért mert az enyém nem csinálta, hanem mert a kora végett erre "nem alkalmas" még... hacsak nincs ráerőszakolva.

2021. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%

Első gyerekünk az első pár lépés után egy hónapig lépni nem volt hajlandó. Utána felállt és átsétált a szobán, ki a konyhába, majd vissza esés nélkül. Ő ilyen biztonsági játékos volt mindenben. Mindent később kezdett, de akkor stabilan. 18 hónaposan tette meg ezt az első összefüggő sétát. Másnap már a társasház körül sétáltunk, útba ejtve a közeli boltot.

DE ennek ellenére 3 éves koráig használtuk a babakocsit IS. Igaz, hogy 2 éves kora után kb. havonta egyszer, de akkor jól jött (nem vezetek).

Testvérénél máshogy volt, ő fokozatosan "indult el". Előbb egy lépés, utána kettő, 4-5, 2 méter, kb. 1,5 hónap volt mire összefüggően sétált. Én innen számoltam az elindulást is, ekkor volt 13 hónapos.

Most 2,5 éves és bizony babakocsival fogunk menni a testvéréért az oviba, mert 1, ébresztenem kell majd, kómás lesz, 2, odafelé sietnünk kell, mert 4 órakor sötétedik, 5, jelenleg szakad az eső = ilyen körülmények között nem várhatom, hogy tempósan gyalogoljon mellettem. Délelőtt sétált már egy nagyot.

2021. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!