Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok át arra a...

Hogyan szoktattátok át arra a gyereketeket, hogy más is altatja? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos múlt, de eddig még mindig én altattam el este. Most viszont kistestvére lesz hamarosan, ezért meg kellene szoknia azt is, hogy az apja altatja. Ti hogyan csináltátok az átszoktatást?
2010. szept. 3. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,mennyire lesz hasznos a válszom,de nálunk is mindig én altatok (13 hónapos ő is).

1-2szer előfordult,hogy mikor anyukám vigyázott rá,nem értem haza altatásra (nappal) és sokkal könnyebben elaludt vele,mint velem.Velem egy fél órát kínlódik,cici kell,ez kell az kell,tesz még vagy két kört,visszajön,stb.Ő meg csak melléfekszik és kész.Nem biztos,hogy meg fogaj visleni,ha más altatja.

2010. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*fogja viselni
2010. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még valamikor 2-3 hónapos korában kezdtem. A szükség hozta, a kisfiam a vártnál hamarabb lett nyűgös, én meg nem készültem el a fejéssel a fektetésre (sajna nem szopik), be kellett vetni apát Az első apja-fürdetésnél hiányzotam neki, sírt, új volt neki. De nagyon hamar megszokta, mert egyébként jó a kapcsolatuk, az apja sokat oglalkozik, játszik vele esténként és hétvégeken. Altatni meg kezdetől fogva kiválóan tudja, újszülött kora óta csinálja.


5,5 hónapos most.

2010. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első időtől kezdve anya és apa egyenértékű. tök mindegy neki ki altatja, ki eteti, stb. csak anya v. apa legyen. persze ehhez az is kellett, hogy a férjem a lányom születése óta minden babásdologhoz ért, mindenben segített. éjszaka pl. legalább fél éve a párom kel hozzá
2010. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 13 hónapos koráig szopizott. Szóval én altattam el. Aztán leszoktattam a ciciről, és rá egy héttel anyukámnál aludt. Semmi gond nem volt az elalvással. Bár nappal sokat van anyukáméknál, és ebéd után szokott náluk aldni. 14 hónapos múlott, mikor elmentem osztálytalálkozóra. Apa egyedül fürdette,altatta. Semmi gond nem volt.
2010. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14 hós a kisfiam. 13 hónapos koráig szopizott, ezért esténként velem aludt el. A napközbeni alvások mentek apával is, már kisebb (6 hó kb) korában is. Mi úgy csináltuk, hogy simán apa odafeküdt mellé s vagy ment, vagy nem. Aztán pár alkalom után nagyon ráéreztek az "ízére", azóta hétvégenként szinte csak együtt alszanak.

Az esti elalvás pedig a szopi leállta után ment apával. Megfogta felvitte és szintén ment elsőre. Nem is hiányoztam neki. De nagyon szoros a kapcsolatuk. Szerencsére.

Mással (nagymamával) már próbálkozunk, de hol sikerül, hol nem. Munkánkból kifolyólag néhány hetet Magyarországon vagyunk, néhány hetet külföldön. Így hol az egyik nagyi van közelben, hol a másik. Napközben mese, vagy játék közben odabújik és kézben is elalszik akár. Persze teszem hozzá, ilyenkor már hulla fáradt a gyerek. De nincs hiszti.

Az esti még nem megy. Pedig nagyon jó lenne.

2010. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is már a kezdetektől én is a férjem mindent egyfomán csinálunk, így az altatással sincs gond. Kicsi kora óta szoktattuk ahhoz is, hogy a mamánál is aludjon. Igaz, ez annyira nem egyszerű, mert nagyon nem jó alvó, de a mama kezében a mai napig képes elaludni, holott mi már rég nem tudjuk még csak ringatni sem, mert nem hagyja magát (10 hónapos).

Próbáljátok meg, hogy esténként a párod fürdeti, te legyél látható távolságon belül először, aztán pár nap múlva hagyd őket magukra. Altatásnál ugyaníg. Meséljen neki apa vagy feküdjön mellé ő (nem tudom hogy szoktátot egyébként elaltani).

2010. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk most úgy van szoktatva, hogy az apja fürdeti, aztán velem eszik tápszert a sötétben, attól bebódul, kicsit énekelek neki, aztán még mielőtt elaludna beteszem az ágyba. Ez az esti, egyelőre azt akarjuk átszoktatni a kórház miatt.
2010. szept. 21. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!