Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattátok rá a...

Hogyan szoktattátok rá a gyereketeket az egyedül elalvásra, mielőtt bölcsődébe, vagy óvodába ment?

Figyelt kérdés
A kisfiam még most csak cicin alszik el. Igaz, még van valamennyi időnk a bölcsődéig, de szeretnék ötleteket kapni, hogy hogyan lehet rászoktatni, hogy egyedül is el tudjon aludni. Vagy egy 2 év körüli kisgyerek már elalszik egyedül is? (Nappali alvásról van csak szó.)
2009. ápr. 30. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem másképp fog viselkedi a bölcsiben mint otthon.Mivel teljesen más a szituáció.Lehet hogy ott könnyedén el fog aludni egyedül, de otthon mégis ragaszkodni fog, hogy anya altassa el.Szerintem nem kell különösebben leszoktatni. Én a 3 éves fiamat is altatom, úgy, hogy mellé fekszem, persze nem szopizik már jó ideje, de úgy gondolom, hogy a napi rohangászás után jót tesz nekünk, ha legalább ennyi összebújás megmarad. Egyébként, ha mondom neki, hogy most nem tudok odabújni mellé megérti és elalszik egyedül is, de azért mindig megkér, hogy bújjak oda.
2009. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat!
2009. máj. 1. 23:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia, ezen már én is gondolkoztam..

az én fiam ugyan nem cicin alszik el, de néha mellette szoktam maradni, és ezt mostanában egyre jobban igényli: keres, bújik, olelget...engem nem zavar, de a bolcsiben erre nem lesz lehetosége...ha elég fáradt, szépen elalszik úgy, hogy játszik a takarojával...majd erre fogom osztonozni 1-2 honappal a bolcsi elott (mi osszel megyunk).

az elalváson kívul még van 1-2 rossz szokásunk, amit lehet, hogy csak én tolerálok neki , mert még apja sem (evéskor sokszor hadnászik, vagy kell valamit a kezébe adni)...még hagyom, remélem, 1-2 honap alatt le tudjuk szoktatni. de tobb ismerosom mondta, hogy teljesen másképp viselkedik a gyerek bolcsiben, még ha otthon anyás is. a szomszéd gyerkoc itthon rosszcsont, nemalvo, az oviban meg mint a tej, el sem akartam hinni...

2009. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!