Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkényeztetem így a fiamat?

Elkényeztetem így a fiamat?

Figyelt kérdés

A család azt állítja, hogy ha most nem szoktatom hozza, hogy maga aludjon, és egybol ugrok ha sirdogal, akkor sose fogok tudni nélküle elmenni sehova sem. És hogy már most el van kényeztetve, mert csak felemelve nyugszik meg. Meg nem szokott az agyaban sem aludni.

Egyelőre meg velem alszik, iszsz baba, 6 hetes.


2021. nov. 8. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Jaj.. 6 hetes babát nem lehet elkényeztetni. Ne hallgass senkire,tanuld meg,hogy a családod meg kb.minden idegen mindig mindent jobban tud..

Engedd el ezeket és ösztönből törődj a babáddal. A te gyereked,te érzed mi a jó neki. :)

2021. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, ha nem a kérdésre válaszolok, de ez már a sokadik "a család azt mondja, hogy..." típusú kérdés (valamivel lejjebb egy nő azon panaszkodik, hogy a családja azt mondta, szüljön, ő szült, és utálja a gyereket.) Itt mindenki úgy szül, hogy az egyébként totál idióta családja rángatja dróton? Oké, hogy a rokonait ne választhatja meg senki, de azt már igen, hogy csak akkor vállaljon gyereket, amikor képes tőlük legalább lélekben függetleníteni magát, és nem őket okolni kb. mindenért.

A kérdésedre a válasz röviden: NEM.

2021. nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Egy 6 hetes babától nem elvárható, hogy magától megnyugodjom. Mitől nyugodna meg? Most te jelented neki a biztonságot. Az illatod, a jelenléted.

Először velem aludt mind két gyerekem, de egy évesen már simán aludtak egyedül rendes méretű ágyba.

Ha csak hagyod sírni attól stresszelni fog, és az nem igazi megnyugvás ha bele alszik a sírásba.

Ilyen az első időszak.

2021. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi idióta ember van... (mármint nem Te, kérdező, hanem a családod)

Egy 6 hetes gyerek csak sírással tus kommunikálni. Miért ne "ugranál" rá, hiszen nem tudhatod, mi a baja, nem tudja elmondani... hülyeség, hogy elkényezteted, nagyon is fontos, hogy kialakuljon benne a bizalom, hogy bármi van, számíthat rád. Ez az alap csecsemő ellátás része, és nem az, hogy hagyod, hogy álomba sírja magát, hogy "ne legyen túl anyás".

Ne foglalkozz a többiekkel, fontos ez az időszak, a babádnak állandó szüksége van rád.

2021. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Ne foglalkozz a családdal, úgy csináld, ahogy neked jó!

Véleményem szerint, aki egy 6 hetes babát szánt szándékkal sírni hagy, az kínzás. Az enyém 8 hónapos, most is ugrok minden sírására, ha ez valakinek nem tetszik, akkor az tőlem el is mehet az anyja pitsájába, még segítek is neki nagyon szívesen. Amúgy is azt szoktam mondani, hogy ha valaki másként csinálná, akkor csináljon saját magának gyereket, azt úgy tesz vele, ahogy akar, semmi köze az enyémhez.

2021. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom. Nem lehet egy csecsemőt elkényeztetni. Komolyan agyam eldobom az emberektől. Hidd el kérdező, pont azok a gyerekek az önállóak és talpra esettek akiknek ugrottak a szüleik amikor sírtak csecsemő korukban. Ők megtanulják, hogy mindig van mögöttük támasz és sokkal bátrabbak lesznek. Hallgass az ösztöneidre, te jól csinálod!!
2021. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Élvezd ki ezt az időszakot, bújj hozzá, öleld át. Halgass a te szívedre, ha téged ez nyugtat meg, hogy együtt alszotok akkor legyen így, ne érdekeljen, hogy mit mond a család. 15 hónapos a fiam, még alváskor szopizik, együtt alszunk. Sokszor gondolok arra, hogy eljön az a pillanat amikor már nem akar velem együtt aludni, de nagyon fog hiányozni...
2021. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Jo hulye csaladod van. Egyebkent ilyenkor miert nem kamuzol? 3 het mulva mond azt hogy cici utan atrakod az agyaba es alszik. A szuleink generacioja 80%ban tapszerezett fingjuk sincs a szoptatasrol vagy hogy milyen az ha bealszik cicin. Oke en attudtam rakni a lanyom cici utan de volt mikor nem, nem szivattam magam.


A sajat anyamnak is szoktam ilyen kis hazugsagokat mondani ugyse latja ejjel nem jon at de minek idegesitsen teljesen raporgeti magat ilyesmikre. Nem mintha amugy a kutyat is erdekelne ezek csak ilyen kozleskenyszeres megszolalasok.

2021. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hallgass rájuk , én sose hagytam sírni , régen más világ volt, jól csinálod szerintem
2021. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2021. nov. 8. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!