Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » -Baba "elkényeztetés"? -Anyam...

-Baba "elkényeztetés"? -Anyaméh hangot utánzó plüss?

Figyelt kérdés

Másfél hetes a kis csöppségem, tegnap este óta nem tudom mi lelte, folyamatosan sír, szinte mondhatni csak kézben lehet megnyugtatni. Már arra is gondoltam, hogy biztos a front. (Éjjel/hajnalban nyugi volt az etetések után, egyből le tudtam tenni, de előtte este, ill. ma déltől már nem). Egészen fél 1-től fél 2-ig csak sírt sírt, nem tudtuk, hogy a hasa fáj-e, vagy valami más baj van. Felvettem, mert szegény már borzasztóan sírt, meg már én is sírtam, mondom nem hagyom már! Kézben megnyugodott, elaludt. Na most annyi olyat hallok, sokfelől, ismerősöktől, hogy ne vegyük fel ilyenkor mert hozzászokik, és kb. pisilni sem fogok tudni kimenni tőle, mert állandóan kézben akar majd lenni. Én "nem állok semelyik oldalon", fogalmam sincs mi lenne a helyes. Nektek erről mi a véleményetek? Tényleg el lehet kényeztetni egy ilyen pici babát? Annyi helyen olvastam, hogy csak anya közelségére vágyik, mert olyankor érzi magát biztonságban. Viszont a másik oldal meg folyamatosan mondogatja, hogy így el lesz kapatva, vessünk magunkra hogyha állandóan felvesszük. Fogalmam sincs, hogy mit gondoljak. A másik dolog pedig, van ez az anyaméh hangot utánzó plüss. Elvileg ettől megnyugszanak a babák, segít nekik, hogy biztonságban érezzék magukat. Akinek hasonló problémája volt, és vett ilyen plüsst, bevált? Véleményekre lennék kíváncsi. [link]


Nagyon köszönöm!



2021. febr. 17. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz elkényeztetve! Hiszen még alig született meg, csak te jelented számára a biztonságot.
2021. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Természetes, hogy a közelségedre vágyik. Ilyen kicsit nem lehet elkényeztetni. Az én fima ennyi idősen, csak rajtam aludt normálisan. Letettem 20 percenként kelt. Hasfajós is volt. Hordoztam. Soha nem hagytam rá a sírást. Nyilván ha olyan volt akkor muszáj volt várnia. Pl ha pisiltem. De az hogy elvből hagyjam szegényt sírni, na azt nem. Mióta járni tud, sokszor le se sz.... Akkor jön ha vigaszra vágyik. Szóval nincs hozzám nőve
2021. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Derjaderja ***** válasza:
95%

Eddig is a testközeledben volt hónapokig. Te vagy neki a világ. Nem lehet elkényeztetni, és az idegrendszere fejlődését az segíti, ha biztonságban érzi magát.

Vannak "ragaszkodóbb" babák, ha ő is ilyen, hordozást érdemes kipróbálni.

Nyugi, eddig egy baba sem maradt "fönt", ahogy indul a mozgásfejlődés, kéretőzik majd lefelé.

2021. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Nehogy attól félj, hogy elkényezteted, az babák nem hisztiből sírnak. Mondjuk ha megnyugodott, próbáld lerakni.
2021. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem lesz ettől elkényeztetve, mert pár hónap múlva már más lesz az igénye, játszani akar, meg felfedezni, aztán mászni, járni, nem mindig anya ölében lenni.

A plüss pedig szerintem baromság, amit a kétségbeesett szülőknek adnak el jó pénzért, a baba tudja, hogy egy ember van mellette, vagy egy plüss.

Fehér zaj van fent youtube-on azt próbáld ki, sok baba megnyugszik ha zaj van körülötte, az enyémnek talán a hajszáritó hangja tetszett.

2021. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Egy plüss soha nem fog pótolni téged...
2021. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nekünk volt ilyen plüss mar a korhazba is bevittem. Nekünk nagyon bevalt tenyleg megnyugtatja. Nagyon pici a babad termeszetes így viselkedik, nem tudom mi a nevelesi szempontod. Én pl az elejetől tudatosan külön ágyra szoktattam, meg igyekeztem ra ne legyen túl sokat kezben. Nem tudom ettől-e, de jó alvó lett hamar megtanult "egyedül" elaludni. Most mar ovis, de ott se volt gond az alvassal egyátalan.
2021. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! (utolsó, látom le vagy pontozva, nem én voltam. :))
2021. febr. 17. 15:17
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Én lepontoztam, mert a rideg gyerektartást hírdeti. Szégyen, hogy még mai napig van ilyen.


Olvass utána a 4.trimeszternek.


Az én babám is ilyen volt, mondjuk én szerettem ha rajtam aludt. 3 hónaposan abbahagyta a sírást, utána nem sokkal megtanult kúszni, és már alig engedi hogy ölbe kapjuk, mert menne.


Még kis ösztönlény, a sírással azt az igényét fejezi ki, hogy testközelségre vágyik. Kérlek ne kövesd a régi példát, mert már rég bebizonyították, hogy a sírni hagyott baba igaz egy idő után elhallgat, de nem azért mert megnyugodott, hanem mert beletörődött hogy hiába kér segítséget megnyugodni, nem jön senki.


Nem kell szoktatni semmihez. Amíg baba, kialakul minden.


Én semmilyen alvástréninget nem csináltam, extrém sírós volt eleinte, mégis kialakult a dolog. Most hogy már igényli, nagyjából fix napirend, külön ágyban kezdett el aludni, amikor elkezdte igényelni (4 hónapos kor). Meg kell az idegrendszerüknek erre érni.

2021. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%
Szeretettel sosem lehet elkényeztetni. Nekem olyan babát "dobott" a gép aki nem nagyon szeret kézben lenni. Konkrétan csak azért hogy felvegyem sosem sír. Aludni is úgy tud ha leteszem, nem igényli a ringatást. Ettől függetlenül sokszor felveszem, megszeretgetem, sétálok vele, összebújunk. Ez alapján már rég el kellett volna hogy kényeztessem. Mégsem igényli többet hogy kézben legyen vagy ringassam. Teljesen baba függő. Egyik bújósabb a másik kevésbé. Mindig a baba igényeit kell figyelembe venni.
2021. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!