Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha "elkényeztetjük"...

Miért baj, ha "elkényeztetjük"? Egy kisbabát hogy lehet elrontani?

Figyelt kérdés

Első babás, fiatal szülők vagyunk.

Már a kisfiúnk születése előtt megvolt minden, a legjobbat akartam neki még a takaróból is, mikor anyukám meglátta a bevásárlólistát, szinte rosszul lett. De akkor úgy voltam vele, hogy nekem is érdekem, hogy jó babakocsit vegyünk és hogy ne csak "alap" dolgaink legyenek. Már akkor többen megjegyezték, hogy ez a baba még meg sem született, de már látják, mennyire el lesz kényeztetve.


De egy kisbabát mégis hogy lehetne elkényeztetni?


2015. dec. 3. 23:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
ez szerintem sem elkényeztetés, max majmot csináltok belőle, de persze ezt nem tudom :) a babának nem kell méregdrága takaró meg méregdrága babakocsi, ez neked kell! neki a szeretet kell és ha megkapja akkor boldog lesz! aztán meg majd 1 éves kora után tényleg el kell kezdeni nevelni, mert ha nem teszitek, majd kellemetlen következményei lesznek! de második, harmadik gyerekednél belejössz, nyugi :)
2015. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%

hát nem pénzzel, az biztos.


hanem pl hogy nem tanítják önálóan elaludni, ezért egyedül nem fog neki menni, meg ilyesmi. sok dolog van, amire sok szülő azt hiszi, a gyerek érdeke, pedig nem.

2015. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Igen sok ilyen dolog van, amire azt hiszik a gyerek érdeke, pedig nem. Pl. Az egyedül elalvàs.
2015. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%
főleg, amikor sunyiban(a gyerek elaludt) leteszik a kiságyba, amikor a gyermek azt hiszi a szülő karjában alszik. felébredve jóhogy sír..és ez csak egy apró szösszenetecske az önálló elalvásról..
2015. dec. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
9%
*a nem önálló elalvásról
2015. dec. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Igen el lehet,böven .
2015. dec. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
9%

Mindent el lehet kényeztetni. De nagyon jól teszitek, csak kényeztessétek. Akit ebbe a világba beleszülnek, annak a minimum, hogy mindenből a legjobbat kapja.


Arra vigyázzatok, hogy 15 év múlva is bírjátok a versenyt, amikor már nem a legjobb takaró kell neki, hanem jobb kocsi, mint az osztálytársainak. :)

2015. dec. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként meg nem kell törődni a sápítozókkal, úgy vannak vele, hogy ha nekik nem jutott, meg az ő gyereküknek sem, akkor a tiédnek is minek. A jó minőségű cuccok alapvetőek, ruhából, cipőből, játékból, ennivalóból... mindenből.
2015. dec. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Egy kisbabát nem lehet "elrontani". Nem kell törődni az ilyen kommentekkel. Egy legjobb takaróval meg aztán főleg nem. :)

Gyakran mondogatják az elkényeztetést de főleg olyanokra, hogy sokat van ölben. De hogy lenne elkényeztetve egy baba akinek csak az igényeit elégítik ki? Úgy utálom ezeket az "el lesz kapatva" kommenteket.

2015. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Egy babát sehogy. De egy kisgyereket igen. És hol fogod meghúzni a határt? Ha egy éves? Ha másfél? Egyik napról a másikra nem fogod mindenből a legjobbat venni?
2015. dec. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!