Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom meg, h k. b....

Honnan tudom meg, h k. b. mikor kezdenek el mászni kapaszkodva állni, járni, beszélni a babák? A ti babáitok mikor kezdték ezeket?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom,h 7 hós kisfiam még nem mond egy szót se.De 6 hónaposan már állt kapaszkodva.
2010. szept. 4. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 5 nap mulva lesz 7 honapos es o sem mond meg egy szot sem. :) Csak gugyog esetleg annyit mond, hogy mama es ezt sem tudatosan, ugyhogy ne izgulj szerintem. Nekem csak par napja kezdett el maszni de meg egyaltalan nem all kapaszkodva sem. Maszni is ugy maszik, hogy felall negykezlab es kb. 10 masodperc mulva eldol vagy lehasal mert elfarad. Ulni csak tegnapelott ota probal, ha megkapaszkodik valamibe felhuzza magat de ha nincs mibe megkapaszkodni akkor terdelo helyzetbol teszi ki oldalra a feneket de eldol. :) Meg gyakorolnia kell. Semmirol nem vagytok lemaradva ne aggodj.
2010. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a dévényes gyógytornászunktól kaptunk egy leírást!

4-5 hónaposan: hátról hasra és vissza is fordul

6-7 hónaposan: hason kúszik ellentétes kar-láb munkával

8-9 hónaposan: négykézlábra áll

négykézláb mászik ellentétes kar-láb

munkával

négykézláb helyzetből felül és lépked

10 hónaposan : feltérdel

11 hónaposan : bútorok mellett feláll és lépked

12 hónaposan : önállóan jár


Nekünk mindig azt mondta ha a betöltött következő hónapig nem kezdi el (szóval ha betöltött 10 hóig nem kezd mászni menjünk) akkor kell mennünk!

De a lányom 9 hós,és "csak" 7,5 hósan kezdett el kúszni,akkor tudott egyedül felülni,addig csaka kiságyban tudta magát a rácson felhúzni!6,5 hósan felállt,7 hósan már kapaszkodva lépkedett!Ma pont 9 hós és egy hete mászik!:) És már alig kapaszkodik a járáshoz,megállni pedig már egyedül is megy!Szóval ez nagyon babafüggő!Nekünk minid azt mondta ha a leyrás szerinti maximum időid nem csinálja a dolgokat akkor inkább keressük fel!De csak a kúszás előtt voltunk egyszer!

Miért voltál rá kiváncsi?Mennyi idős a babád?

Remélem tudtam segíteni! :)

2010. szept. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónapos és babanyelven beszél.Szavakat még nem kell mondaniuk.6 hónaposan felállt most már kapaszkodva lépeget a bútorok mellett.
2010. szept. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5,5 hónaposan mászott rá egy hétre stabilan ült.
2010. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom 9hós és nem kúszik-mászik. Egyedül felül és kutyázik, viszont mondja, hogy apa és baba.Nem tudatosan szerintem de egész nap dumál.
2010. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!