Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel játszik legszívesebben...

Mivel játszik legszívesebben a 14 hónapos kislányod?

Figyelt kérdés
Ötleteket gyűjtők a rosszabb időkre. Elég sok játéka van de néha mintha unatkozna🙄😃
2021. nov. 11. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Az én lányom imád mindent, ami zenél, azonnal táncolni kezd, ahogy zenét hall. Szereti a tanulóasztalt, szereti lapozgatni (inkább tépni) a könyveket és imád labdákkal játszani. Egyébként játszik a kutyával, macskával, pakolja a fiókokat, még mindig szeret üres flakonokkal szórakozni. Folyamatosan jön megy, mindenhová felmászik, lemászik, nem az a nyugiban elülök típus. Amikor esetleg unatkozik, akkor megy az ajtóhoz, hogy menjünk ki. Ilyenkor irány az udvar, labdázunk, és lépcsőzünk megállás nélkül :)
2021. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ugyanezeket csináljuk mi is :) viszonylag korán elindult, 9 hónaposan, és így már bőven felfedezett mindent ami az ő magasságában van :)

Köszi hogy írtál :)

2021. nov. 11. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen, nálunk most az ebédlőasztalra való felmászás a sláger. Nem mondom, hogy örülök neki. 1. vagyok.
2021. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém nagyon szeret építkezni.De nem a puha kockákkal,attól mindig mérges lesz,hogy könnyen szét csúszik :D

MegaBlocks.10-15 percet elvan a golyópályákkal is,a színes csipeszeket szereti külön tálba válogatni..

A fából készült beillesztős játékokat is szereti,de azért emelem ki,hogy fából mert tényleg csak azzal játszik.A műanyaggal nem szeret valamiért.🤷🏼‍♀️

ABC-s habszőnyegünk is van,abba illeszti vissza a betűket és számokat,van kis indián sátra is amibe szeret bevackolni ketchupos sült krumplit enni.:D

Minden gyerek más,az enyém például utál mindent ami zenél,hangot ad,és világít.Nem köti le.(még jó hogy 2 tanuló kutyusunk is van,meg mindenféle baba hangszer ami csak ezt csinálja :D)


A szerepjátékokkal most ismerkedik,kis konyhánk és kis szerelő műhelyünk van,azokkal is elvan.

2021. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14 hónapos lesz a kisfiam 2 hét múlva, ő most kezdett el járni, szóval ezt nagyon gyakorolja. Ami viszont nagy sláger, hogy kipakolja az edényfedőket a fiókból és arrébb rakosgatja vagy vissza a fiókba, a fémeket össze is üti, mint egy cintányér. A konyha úgy néz ki, hogy végig a padló tele van fedőkkel és közte járkál.

Ami rendes játék és szereti az a tanulókutyus. Imádja a zenéjét.

2021. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az en 14 hos lanyom meg nem maszik fel sehova (de mar varom hajj dejo lesz😂)


-Papirra rajzolunk en rajzolok o meg firkal


-xilofont utogetunk


-kifogyott kremesdobozokat csavar le-fel ez most a kedvenc, meg kupakokat csavar meg rak vissza flakonra.


-montessori torony


-pakolaszas nalunk is. Beengedem a spajzba elerheto magassagba rakok par zoldseget amiket megmostam. Mondom neki hogy hozzon krumplit fokhagymat citromot ezeket mar odahozza. Hutoszekreny ele raktam egy labtorlot es rakosgatja a hutomagneseket.


-kiteregetunk amig meg nem unja adogatja a ruhakat a kosarbol


-kiontok neki fa epitokockakat es azokkal elvan (nem epit meg vele). Osszecsoportositom EN a szineket mondom neki hogy kek piros sarga stb. Neha odarak a csoporthoz egy odaillo szint de van amikor tok mast ugyhogy nem biztos hogy tudatos lehet csak rahibazik


-a felugyeletemmel nezunk konyvet mar egesz jol lapoz de ha nem figyelek szettepi nem erdekli ha olvasom


-matricakat ragasztat egymasra/ossze a kezeire lapokra butorokra persze ugy hogy ott vagyok vele. Ugy latom ez a motorikus kezsegeit fejleszti mert aprolekos mozdulatokat igenyel hogy megtalalja a ragacsos oldalat


-az esti furdeshez a kadba rakok poharakat talakat

Stb probalok mindig ujakat hogy azokkal jatszon, kad mellett van egy buborekfujo azt is szoktam fujni neki


-fesuvel fesuli a babak hajat es a sajatjat (babakat eteti kanallal stb) meg az en hajam is fesuli


-plussokkel szerepjatekozok neki ez a kedvence


-napi szinten szivjuk ki a babak orrat az orrszivoval 😂 Sajnos megvolt fazva


-az en lanyom is imad tancolni valamiert a regi rock and roll slagerek a kedvencei. Sajnos vele egyutt nem tudok tancolni elfordul es ugy csinalja maganak 😂


-venni szeretnek neki ujjfesteket ezt meg nem probaltuk de szerintem szeretne :)

2021. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!