Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutya baba összeismerkedést...

Kutya baba összeismerkedést hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
7 hetes a baba, nem feltétlen akarom még azonnal, de előbb-utóbb azért szeretném. Kinti benti kutya, 10 éves, nagytestű. Naponta többször látja a babát, de eddig még csak kézből lett mutatva neki. Csak a konyhába meg az előszobába jöhet be a kutya. Baba meg főleg bent van a szobában. Ha leteszem a babát akkor tuti hozzá fog érni a kutya orra a babához ahogy megszagolja. És hát az nem tiszta. Meg ráadásul barfos is. Fertőtleníteni kéne valahogy? Vagy ezt más hogy csinálja? Túlaggódom? Vagy várjak hogy nagyobb legyen a baba?
2021. nov. 12. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Túl.

3 barfos, benti kutyám (és egy macskám) van. Amikor már letettük a játszószőnyegre a lányomat, akkor már odamehettek hozzá. Igen megszagolták, igen hozzáért az orra. 20 hónapos most a lányom és kis Mauglinak hívjuk. Imádja a kutyákat és jól is bánik velük. Maximális odafigyeléssel. A kutyáim abszolút jól neveltek (BH vizsgás, agilitys sportkutyák). Egyedül nincsenek hagyva, de egyébként felügyelet mellett bármit csinálhatnak. Kicsiként amikor megtanulta eldobni nekik a labdát, volt hogy egy-két dobás után ő is a szájába vette 😅 bemászik a boxukba vagy volt hogy a macska kajájából evett pár szemet (ő tápozik). Én imádom, hogy ilyen. Jó érzés látni, hogy milyen természetes szeretettel fordul az állatok felé.

Szerintem nem kell túlspiláznod. Rendszeresen oltott, féreghajtott kutyánál nem lehet eü probléma.

2021. nov. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltem, hogy hogy fogom összeszoktatni a babát a kutyával, de jobban ment mint gondoltam. Nekünk közepes testű kutyusunk van, lakásban tartott. Elöször mi is kézből mutattuk neki a babát, közbe simogattuk és beszéltünk hozzá. Megszaglászta. Aztán mi is egyre többet tettük a picit a földre, hogy tudjon kúszni mászni. 1 éves a lányom nagyon szeretik egymást a kutyussal. Kislányom folytom mosolyog rá, kutyus csóválja a farkát. Pár napja adtam a kislányom kezébe egy ilyet pufit, ezt a rágcsálni valót, erre odanyújtotta a kutyusnak és ő elfogadta. ❤️
2021. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy kutyusunk van és egy macskánk. Nálunk mindketten bentiek. Már amikor hazaértünk letettem a hordozót és engedtem, hogy odamenjenek hozzá, megszaglásszák. A lányom imádja őket. Neki természetes, hogy ők vannak, mosolyog nekik, gagyarászik, a macska előszeretettel alszik a kiságy végében összekuporodva. Ő lett a bébiszitterünk. :) Ha nyűglődni kezd már pattan is és jön hozzánk, mintha szólna, hogy megmozdult az emberpalánta. :D

Néha megszimpatolják, odanyomják az orrukat, vagy megnyalogatják a kezét. Én nem vagyok szívbajos emiatt. Igyekszem gyakrabban törölgetni a kezét, ha látom, hogy kutyázik, macskázik, ennyi. :)

Nyugodtan mutasd be neki már :)

2021. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!