Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis ez a szertelen...

Normalis ez a szertelen viselkedes?

Figyelt kérdés

2,5 eves a kislanyom es beszedben elegge le volt/van maradva picit, igazabol most kezd el meg csak osszerakni szavakat pl minden rendben, tolja a biciklit. De csak nehany ilyen van, amugy inkabb szavai vannak, mondatok nem.


Ami fura nekem h amikor pl itthon vagyunk es jatszik veeeegig karattyol iagazanol egesz nap karattyol, enekli a kis mondokakat amibol az olyan szavakat amiket tud azt mondja a tobbi hanlaty. Es meg mindig tobbet hablatyol. Jon meg es magyaraz babanyelven. Ez normalis?

Meg amugyis nem tudom annyira fel van porogve es csak dumal dumal ertelmetlenul


2021. nov. 13. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Annyira fájóan helytelenül írsz és fogalmazol, hogy ezalapján amilyen osszevissza, értelmetlen, helytelen beszédet hallhat, nem csoda, hogy nem tud beszélni.
2021. nov. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyedben elvinném pedagógiai szakszolgálathoz felmérni.
2021. nov. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Valoszinu olyan mint te,egyetertek az egyesSel.🙈
2021. nov. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Logopédus vagyok. Nem értem, a hármas miért lett lepontozva. Ha aggódsz a gyereked fejlődéséért, ki kell vizsgáltatni. Egy gyógypedagógiai-logopédiai vizsgálat nem fogja traumatizálni (mielőtt valaki azzal jönne, hogy egy felesleges vizsgálat tönkreteheti az életét...)

Nekem furcsa, hogy ennyi idősen ennyire hablatyol. Az nem lenne gond, ha hibásan ejtené ki a szavakat, de ha nem hasonlítanak a szavai a magyar szavakhoz, akkor érdemes lenne ezzel jobban foglalkozni.

2021. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mar voltunk logopedian tsmt-re is jarunk, en azt gondolom ezek hatasara kezdett el egyaltalan beszelni 2 evesen vegre, de ez a hablatyolas nem akar mulni
2021. nov. 14. 08:54
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom minek sietteted ennyire. Kétévesen kezdenek beszélni általában, úgyhogy az nem végre, hanem ez a normális. Hablatyolás szerintem belefér, egy két és fél éves nem értelmesen és összefüggöen beszél, de ha aggódsz vidd el vizsgálatra.
2021. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Elő lányom 1 évesen 1 szóval rendelkezett. 1.5 évesen kezdett el egyre több szót mondani, 2 éves kor felett pedog 2 szavas mondatokat.

Ő is hablatyolt még 2 éves kor felett is mikor már mondatokat formált.

Most 6.5 éves, még csak most kaptuk meg a kódokat.

Nem meghatározott zavara a nyelv és a beszéd fejlődésének (F80.9)

Majd egy kevert specifikus fejlődési zavar (F83)


Én biztosan elvinnél felméretni. Nekünk ez 3 évig húzodott..


3#voltam

2021. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8 ez a zavar a lányodnál éppen nem a beszédfejlödésben nyilvánult meg, mert 2 évesen elvileg kell tudni 20-50 szót és mondatot nem, attól még persze lehet baj, hogy a lányod viszonylag korán tudott beszélni, de mondjuk példának nem a legjobb szerintem.
2021. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, elsődlegesen nem a beszédében van jelen. Én csak a hablatyolás miatt írtam, hogy igen nem ártana kivizsgáltatni teljesen.
2021. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megirnad h ha nem a beszedben nyilvanilt meg leginkabb akkor miben?


Mint irtam mar, voltunk a szakszolgalatnal, akkor meg nem volt egeszen 2 eves es egy szot se mondott es beszedfogyatekos kodot kapott. Ezert kezdtunk tmstre es logopediara jarni, el is kezdett beszelni, vegulis azota folyamagosan fejlodik de ez a rengeteg hablaty kicsit aggaszt.

2021. nov. 14. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!