Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis miért kell rákényszerite...

Mégis miért kell rákényszeriteni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Többször olvastam hogy nem szabad hogy kimaradjon a kuszás mászás.

Értem én ezt de mégis egy hason üvöltö gyereket hogyan lehet mászásra ösztönözni?

Mi is probálkoztunk mindennel,aztán egyik nap magátol kezdte el csinálni,igaz igy a sorend.Felül,feláll,hasrafordul,kuszik,mászik.


2010. szept. 4. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Azért, mert különben nem lesz jó katona. :DD
2010. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekünk is előltették a hason levést, pedig utálta. Azért, mert azokat a készségeket, amiket csak hason lehet elsajátítani, csak így fogja, valamint bizonyos izmokat csak így tud tornáztatni.


Sose hagytuk, hogy hason üvöltsön, annak semmi, de semmi értelme. Ellenben gyakran raktuk hasra, ha 10 mp-re, akkor annyira. Közben próbáltuk lekötni a figyelmlt, szórakoztatni, énekléssel, játékkal, akármivel. Amint elkezdett sírni, visszaborítottuk hátra. Így lassacskán egyre több időt tudott úgy hason tölteni, hogy élvezte.


Ma már néha az segít a nyűgösségén, ha hátról hasra fordítjuk. :-) Megszerette, erőltetés és sírás nélkül.

2010. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az én gyerekeim 2 métert sem másztak vagy kúsztak. most mit tettem volna? megfordultak, ültek, álltak, elindultak. már nagyon és nincs semmi bajuk, semmi tanulási nehézségük vagy ilyen, amiket emlegetenek. minden gyerek más. az enyémek így csinálták. nem kényszeríthetem kúszásra, ha nem akar.
2010. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

azért kell "erőltetni", mert az agy barázdáltságát befolyásolja a mozgásfejlődés megfelelő szakaszossága. Azaz, ha kimarad a kúszás/mászás mert nem "erőltetik", akkor a gyereknek tanulási nehézségei lesznek, nem lesz olyan okos, amilyen lehetne, ha odafigyeltek volna a megfelelő mozgásfejlődésre.

Ezt nem én találtam ki, valószínűleg beszélsz angolul, keress rá a neten a különböző erről szóló orvosi tanulmányokra. Nem egy, nem kettő disszertációt olvashatsz erről.

2010. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Így van, ahogy az utolsó írta, kiegészítésképp: az agy jobb és bal agyféltekéi is szinkronizálódnak ilyenkor.
2010. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3.válaszoló vagyok. a lányomat most vették fel az állatorvosira, a fiam még gimnazista, de kitűnő. milyen érdekes...

mit kellett volna tennem? négykézlábra tenni és löködni vagy mi? valószínűleg ez a kutatás is inkább fordítva igaz-aki később tanulási gondokkal küzd, azoknál gyakrabban marad ki a mászás. olyan ez, mint a császármetszés.erról is kitalálták, hogy tanulási és viselkedési gondokkal küzdenek az úgy születő gyerekek, de arról már nem szólt a fáma, hogy akik császárral születnek nagyobb valószínűséggel koraszülöttek és ezért vannak nehézségeik. a mászás nem igényleg nagyonn koordinációt, mint a járás. azért megnézném ki hogy erőlteti a mászást...

2010. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezek után akinek nem kúszott-mászott a babája, az egytől eggyig szar anya, mert nem tett meg mindent a gyereke érdekében, nem erőltette rá.
2010. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ma 15:03"-nak teljesen igaza van. Erőltetni nem lehet sehogy, sőt ilyen pici korban tanítani sem nagyon.

A megfigyelés valóban az, hogy azoknál, akiknek tanulási nehézségeik vannak, gyakoribb a mászás kimaradása.

Majd ha óvodás nagycsoportos lesz, valószínűleg fejlesztő pedagógus vagy gyógypedagógus felméri a gyereket és megállapítja, hogy tanulási zavar veszélyeztetett-e. Ha igen, még nem késő a fejlesztés, amibe a mozgásfejlesztés is beletartozik. Előkerül az összes alapmozgás, a kúszás és a mászás is, ha nem megy, akkor azok ebben a korban játékosan!!! már taníthatók.

Ha netán egy gyereknek komolyabb gondjai vannak, akkor már előbb is felfigyel rá az óvónő és hamarabb el lehet kezdeni a fejlesztést.


Aggig meg sok hintáztatás, ringatás, forgatás, mert ezek is nagyon nagy hatással vannak az idegrendszer és az értelmi képességek fejlesztésben.

2010. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ha kimarad a mászás annak oka van.mi teljesen lemondtunk rola,barmit csináltunk utált hason,mégis mit tehettem volna?nézzem hogy szenved,ráadásul esze ágában nem volt megmozdulni sem.

Aztán egyik reggel hasradobta magát,először azt hittem véletlenül,de nem.Azota szeret hason,kuszni már szépen megy a mászás még nem tökéletes.

Szóval kár volt kinlódni vele,mikor ugy érezte hogy akarja akarta is.

2010. szept. 4. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam se nagyon mászott inkább állt és 9 hónaposan egyedül ment .Most 18 hónapos és most jött rá, hogy mászni is lehet.eddig sose volt lyukas nadrág, most már lesz:)
2010. szept. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!