Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A munkahelyetek hogy tolerálja...

A munkahelyetek hogy tolerálja, ha sokat beteg a gyereketek és táppénzre kell mennetek?

Figyelt kérdés

Több kérdés alatt olvastam már, hogy sokaknak 1 hetet megy bölcsibe/oviba a gyereke, 1 hetet otthon van, vagy úgy általánosságban sokat beteg. A szomszédban is sokat van itthon az óvodás gyerek, mert ha egyet fosik, már akkor hívják a szülőket, hogy vigyék hazafele illetve most valami vírus is van, állítólag alig van gyerek az oviban.


Én még csak most vagyok itthon az első babákkal, egyelőre nem érint a dolog, de el nem tudom képzelni, hogy a munkahelyemen toleráljlni fogják, hogy minden hónapban egy hetet otthon legyek betegszabin a gyerekkel. Mások ezt hogy oldják meg?


Nyilván, van, akinél van ráérő nagyszülő vagy home office lehetőség, ott értem, de akinek nincs ilyen?



2021. nov. 14. 09:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Ott megy betegen oviba, iskolába.
2021. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
És az ilyenek miatt lesz a többi is beteg, és kényszerülnek haza sokszor a többiek...
2021. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Igen, így van, ez egy ördögi kör, ez kimaradt.
2021. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Évekig dolgoztam a szülés előtt, jó munkaerő voltam, vártak vissza. Ha beteg volt a lányunk az apjával felváltva mentünk tp-re és egy-egy nap szabit is beáldoztunk, így összességében nem hiányoztam sokat.

Egyik kolléganőm már terhes volt, amikor felvették. A próbaidő lejárta után jelentette be, elment tp-re, visszajött 9 év múlva és kb. nem járt be a gyerekei miatt. A szünetekben mindig "betegek" voltak. Őt nem szerették.

Sokszor a munkavállaló hozzáállásán is múlik.

2021. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

Nekem van erről pont egy kérdésem lent, nekem 1 év alatt 7 hetet volt beteg a gyerek. Van aki erre is azt írta, hogy elég beteges a gyerekem, majd megerősödik. 😂 Szóval lehet a tiéd egyszer se lesz beteg.

Amúgy én nem megyek táppénzre, home officeban szoktam lenni vele. Nagyi nekünk sincs. Ha olyan a munkád megoldható az otthoni munka. Ha nem akkor meg marad az, hogy egyszer apa egyszer anya megy táppénzre és akkor feleződik az otthoni idő. Ha ez se akkor pl nálunk ilyenek vannak:

-Sokat beteges gyerek, anyuka bolti eladó, alapból úgy jár hogy heti 3 nap (P-V) Így kb van egy fél havi fizuja, ami több mint a semmi. És így hétköznap ő, hétvégén az apja van a gyerekkel. Hátránya hogy nem sokat taliznak.

- Másik ismim, 0 segítséggel, egyszemélyes irodában titkárnő, főnöke sincs soha ott szinte, viszi magával a gyereket, ha nem olyan beteg, hogy lázas stb csak enyhén

-Fizetett segítség (pótnagyi) esetleg nagymama, nyugdíjas szomszéd, nagynéni, barát stb

-Ha nincs is otthonvégezhető munkája keres azt, pl ügyfélszolgálatos munkák már rengeteg van

-Olyan is van hogy a munkahely tolerálja, pl az enyém is engedné hogy otthon legyek én azért választom a ho-t mert az nem pénzkiesés..barátnőm most kezdett önkormányzatnál, a lánya állandóan beteg de azt mondták neki semmi gond, majd megerősödik a gyerek, addig meg menjen amennyit tud, az is több nekik mint a semmi (nincs emberük)

2021. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
3%

Én azt nem értem, hogy ezen miért akkor gondolkozol el, amikor már jön a gyerek. Nem előtte kellene?


(amúgy a legtöbb mhelyen semmi érdemi munkát nem végeznek, csak pletyiznek meg kvznak egész nap, szóval nem értem, mi olyan tragikus abban, hogy ez kimarad pár napig)

2021. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk egész jól tolerálják. Multinál dolgozom, rengeteg dolgozó kisgyerekes anyuka van.

Tudják, hogy mi a helyzet most, hogy minden szirszarért otthon kell fogni a gyereket és hogy erről nem mi tehetünk.

2021. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%

#7

Jó, nem tehettek róla, csak a többi szívja meg.


Én hivatalban dolgoztam, négyen voltunk az igazgatási részlegen. Volt olyan, hogy egyedül vittem másfél hétig 4 ember munkáját, mert mind otthon volt a gyerekkel. Akinek meg több gyereke van, az többet is volt otthon, mert rendszerint az egyik gyerek átadta a betegséget a testvérének. Csak nem tudom, hogy akkor mégis mi lett volna, hogyha én is otthon maradok mandulagyulladással.

2021. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Gyárban dolgoztam. Az elején kb 1,5 havonta volt beteg a gyerekem.

Afőnököm sosem csesztetett érte.

Bezzeg a kollégák a hátam mögöt.

Azt meg le kell tojni.

Nem barátkozni járok be hanem pénzt keresni.

Én is már 4 évet ledolgoztam ott, mikor szülésire jöttem. Nem problémáztak a táppénteken. De tudták hogy ha megtudom oldani a gyerek felügyeletét, akkor ha kell túlórázom is h meglegyen a kiszállítás (ha a férjem délutánra ment, akkor tudta vinmi a gyereket. Így volt h hajnal 3ra bementem)

2021. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
Én gyerekesként tökre megértem, hogy ez mekkora kibacás a többivel. Én ezért is szoktam home officeban lenni, és csinálok tényleg mindent amit csak tudok. A bent maradt magára maradó dolgozó meg kaphatna valami kis bónuszt , ha úgyis táppénzen van a többi kevesebb a bérköltség.
2021. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!