Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A munkahelyetek hogy tolerálja...

A munkahelyetek hogy tolerálja, ha sokat beteg a gyereketek és táppénzre kell mennetek?

Figyelt kérdés

Több kérdés alatt olvastam már, hogy sokaknak 1 hetet megy bölcsibe/oviba a gyereke, 1 hetet otthon van, vagy úgy általánosságban sokat beteg. A szomszédban is sokat van itthon az óvodás gyerek, mert ha egyet fosik, már akkor hívják a szülőket, hogy vigyék hazafele illetve most valami vírus is van, állítólag alig van gyerek az oviban.


Én még csak most vagyok itthon az első babákkal, egyelőre nem érint a dolog, de el nem tudom képzelni, hogy a munkahelyemen toleráljlni fogják, hogy minden hónapban egy hetet otthon legyek betegszabin a gyerekkel. Mások ezt hogy oldják meg?


Nyilván, van, akinél van ráérő nagyszülő vagy home office lehetőség, ott értem, de akinek nincs ilyen?



2021. nov. 14. 09:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
7%

Véletlen ők kerülnek leépítésre.


Egyébként volt lehetőség tüntetni a munkatörvénykönyv ellen. Nem éltek vele elegen, így le van szarva a problémátok.

2021. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%

Van apja is. Egyrészt. Most a kisfiam már 2,5 hete egyhuzamban van itthon, mert aznap hogy megkaptuk az egészséges igazolást, estére belázasodott. Pénteken azt mondták, hogy h-k nem mehet, de mar nem kell visszavinni, szerdán mehet.

Első heten az apja volt itthon, mondjuk ekkor ő is táppénzen volt, mert mindannyian betegek voltak és home office-bol dolgoztam. Múlt heten arra az egy napra amikor muszáj volt bemennem, a ferjem vett ki szabit a többi nap home officebol dolgoztam. Nincs 2 éves a gyerek még, de nagyon ügyesen megértette, hogy anya dolgozik. Mivel a ferjem reggeles volt, fel 3-ra hazaért így ha be kellett mennem, 3-ra bementem és este fel 7-ig elintéztem, amit csak bent tudtam.

Ha nincs ho lehetőség akkor csak felváltva tudom elképzelni.

2021. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Most mentem vissza szeptember végén dolgozni persze a fiam pont akkor lett beteg párom maradt akkor itthon 2 hetet most megint beteg volt most nekem kellett maradnom felhivtam a főnököm mi a helyzet nagyon normális volt azt mondta támogatja hogy itthon maradjak vele. Kedden már munka ovi. De szerintem ez biztos főnök/munkahely függő ki hogy tolerálja. De igazából ha a főnököknek nem tetszett volna is itthon maradok hisz nem tudtam volna kire bízni.
2021. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

#8

Nagyon komoly megterhelő munka folyhat nálatok, ha egyedül is tudtad csinálni 4 ember munkáját.

Mit gondolsz, ők jó kedvükből voltak otthon a békét gyerekkel?! Nekik is jobb lenne ,ha egészséges lenne a gyerek.

Majd jusson eszedbe ha lesz gyereked.

2021. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
Én középvezető vagyok egy nagyobb cégnél, alám kb 84 ember tartozik jelenleg, és a táppénzezős anyukáktól a lehető legrövidebb időn belül megszabadulok. Azt nekem senki ne akarja beadni, hogy a gyerek évente 150 napot beteg, mert pl akit most elküldtem az ilyen volt. Akire nem lehet számítani az repül. Ez egy ilyen dolog, aki nulla segítséggel bevállal egy gyereket az biztosan számolt ezzel is.
2021. nov. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

0 segítséggel ne vállalj gyereket, de nehogy már le legyen passzolva mert minek szültél?

Ha nem dolgozol gyerek mellett kitartott vagy, ha dolgozol, de nem tudod elkerülni h beteg legyen, akkor kirúgnak.

Tehát senki se vállaljon gyereket!


Olyan szép is ez! Kár h anyátok nem így gondolta a születésetek előtt 😉

2021. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%
#15 Vannak ilyen gyerekek, a közösség első 1-2 éve főleg lehet ilyen. Pl elkapja otthon van egy hetet, rámegy a fülére, másik egy hét. Visszamegy nagyjából gyógyultan, azonnal lefertőzik pár nap után újra beteg. Ördögi kör. Szerencsére én gyerekem nem ilyen de több ilyet tudok. Gondolom nem jókedvéből volt táppénzen ami lópimpili pénz.
2021. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
96%
Vezetőként is jól tolerálom. Akinek gyerek miatt kell otthon maradnia, az maradjon. Sőt ha előbb kell elmennie, később bejönnie, az is megoldható. Viszont cserébe én is elvárom a korrekt hozzáállást. Tehát nincs a gyerekkel takarózás, amikor nem jogos. Valamint amikor úgy alakul, akkor én is elvárom a rugalmas hozzáállást. Korrekt emberekkel vagyok körülvéve, működik a dolog.
2021. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%

Az én gyerekemnél sajnos ovi elején reális volt az évi 150 óra,de volt annyi önkritikám,hogy nem égetem magam sehol,és csak miután megerősödött vállaltam munkát.

A 18as teljesen korrekt,sajnos a legtobb főnök nem ilyen

2021. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%
Első gyerekünkkel 2 évet voltam otthon, utána kezdtem el részmunkaidőben dolgozni, volt, hogy táppénzre kellett mennem, pár nap múlva már hívtak, hogy mikor jövök dolgozni, helyettesíteniük kell engem és ezt nagyon nem szeretik nem lesz így jó stb, akkor kitaláltuk a férjemmel, hogy ő átáll 12 órás műszakokra, és felváltva dolgozunk, így jó is volt mert nem kellett táppénzre menni, ha betegség volt megoldottuk, 3 éves korától teljes munkaidőben dolgoztam, akkor már nem volt jó, mert nem volt olyan nap így, mikor a férjemmel nappal is találkoztam volna, úgy hogy átállt a férjem éjszakásnak, én meg maradtam nappal, ez így működött 6 évig, most a második gyerekünkkel vagyok otthon, már 1,5 éves, amikor bejelentettem a terhességet, áthelyeztek a cég egy másik telephelyére, ami a lakásunktól 2 órányira van, oda nem tudtam bejárni, így eljöttem szülésire, visszahelyezni, vagy áthelyezni közelebbi telephelyre nem akarnak, így majd pár hónap múlva keresnem kell másik munkahelyet, nálunk a cégnél nem szeretik a gyerekeseket. Mióta itthon vagyok a férjem is vissza állt nappalosnak, ejszakára csak túlórába szokott menni.
2021. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!