Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hasonlítják állandóan...

Miért hasonlítják állandóan össze a fiamat az unokatestvérével? Meddig lesz ez?

Figyelt kérdés

Férjem családja állandóan összehasonlítja a (1,5 éves) fiamat, a nővére (3 éves) lányával..

Például: Az én fiam miért nem cumizik? Mert nem adtunk neki, egész egyszerűen nem volt rá igénye, mi nem 'tömtük' be a száját, hogy csend legyen. A kislány a mai napig cumizik, de Én ne higgyem, hogy a fiam nem fog, a kislány is később szokott rá..

A kislány ennyi idősen ekkora volt, ezeket csinálta stb.

Őszintén, nagyon nem érdekel.

Próbáltam már az egyik fülemen be, másikon ki taktikát.

Próbáltam azt is, hogy szépen (!) közöltem, hogy minden gyerek más, nem ugyanolyanok, a fiam nem feltétlen úgy fejlődik és azt csinálja, ami a férjem nővérének a gyereke..


Egyébként állandóan körülöttük kell, hogy forogjon a világ.

Megszületett a fiam, nem a kislány volt a 'legkisebb' unoka, gyorsan, össze kellett hozni 40+ évesen még egy gyereket... :)


Egyszerűen már nagyon nehezen viselem ezt, elég ritkán megyünk, főleg ez miatt.


A nagymama csinálja ezt, illetve a másik nővér, aki 30+ évesen otthon él velük, se kutyája, se macskája...


Hogy tudnám ezt jobban kezelni?

Azt nem szeretném, hogy az apósommal is eltávolodjunk, Ő nagyon rendes, de így együtt laknak hárman, ez miatt hozzá se megyünk.


Meddig tart ez?


2021. nov. 15. 21:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Irigylem a problémádat
2021. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én meg irigylem, hogy ennyire ráérsz, fent vagy ezen az oldalon és haszontalan 'válaszokat' adsz :/
2021. nov. 15. 21:26
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy amíg csak a családon belül van gyerek, ismeretségi körben nincs, addig csak rájuk tudnak nézni, őket tudják hasonlítani, csak ők a témák. Nálunk is a két unokatestvér a nagy sztori: melyikőjük mikor mit csinált, most épp mi van velük. Igazából csak azért, mert egy ovis társat hiába hoznak fel, ha a másik nem ismeri.


Családon belül mindig is lesz ilyen szituáció. Majd ha már leült az újdonság ereje (bár ha 3 év nem volt elég…..?), akkor talán már csendesedik ez a téma is.

2021. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát csak annyit tudsz csinálni hogy kevesebbet mentek.

Meg idővel, ha nagyobb lesz a gyerek akkor otthagyod náluk, és te nem maradsz ott.

De ilyet írni hogy gyorsan osszehoztak egy gyereket hogy ne a tiéd legyen a legkisebb unoka... Szóval azért ez egy olyan ikercsillag- naprendszer már ha szerinted körülöttük forog a világ..

2021. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én nem érzem, hogy irigy lennék.. mármint tök örülök, ha a kislány sikereket ér el.. mindig mondom mennyire ügyes ha ezt meg azt csinálja.


De azért mégis.. leginkább azért zavar, mert így a papával való kapcsolat látja kárát, amit annyira nem szeretnék..


Nehéz ezt kezelnem, mert az én oldalamon viszont nagyon sok kisgyerek van, mégsincs ez, soha senkivel nem volt senki össze hasonlítva...

2021. nov. 15. 21:30
 6/20 A kérdező kommentje:

4!

Mióta össze házasodtunk a férjemmel a sógornőm valamiért azt hiszi, hogy 'verseny' van vagy hogy mondjam... és ezt nem csak én, a férjem is észre vette.


Nem örül soha a sikerünknek ( oké, nem is kell) de bármi pozitív történik velük, Ő rákontráz, és csak róla lehet beszélni ha jelen van.. amíg nem kerültem be a családba, Ő irányított mindenkit, úgy ugrottak, ahogy fütyült. Most viszont férjem már nem csinálja ezt, ami borzasztóan zavarja őt...

2021. nov. 15. 21:32
 7/20 anonim ***** válasza:
15%
Okè..
2021. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Tudok hozni nektek pár példát, talán ezen előzményeket ismerve jobban megértitek, hogy miért telt be nálam a pohár.


Amikor bekerültem a családba, akkor várta az első babánkat, az egész család körbe rajongta, első unoka stb, mi is mentünk, segítettünk, ahol tudtunk.


Majd teherbe estem, megszületett a fiam, neki igazán nem is örültek sajnos, mert amint kiderült, hogy babát várok, egyből elkezdtek próbálkozni, holott már az első után mondta nekik az orvos, hogy idős már, nagyon rossz a cukra, nem kellene ezt erőltetni. Tehát amikor nekünk megszületett a fiunk, mindenki sajnálta szegényt, hogy jajj, mióta próbálkoznak, nem jön össze, szegény. Nem is tudom mennyi idő telt el, mire egyáltalán eljöttek megnézni a fiunkat, ez a férjemet nagyon bántotta akkor!


Majd lett egy családi házunk, erre az apukájuk alól kiszedett házat teljesen le akarja rombolni és újra építtetni, mert nehogy már nekünk jobb legyen. És igen, ez így konkrétan ki lett mondva, hogy nekünk nem lehet jobb házunk!


Most egyébként a második babánkat várom.

A csalódottságot le sem tagadhatta volna, amikor megtudta, de nem örült igazából senki nekünk, mert miért jött össze ilyen könnyen, amíg más éveket szenved :)

2021. nov. 15. 21:39
 9/20 A kérdező kommentje:
babájukat*
2021. nov. 15. 21:39
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, abban a családban te a meny vagy O meg a lányuk, ha jól értem. Nyilván velük szorosabb a kapcsolat.

Az ilyen versenybe meg ketten kellenek. Én is szoktam sokszor ilyesmit erezni bevallom, de pont letojhatnam inkabb. Mert mégis mit akarsz? Nyerni?

2021. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!