Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Élet a baba mellett? Írnátok...

Élet a baba mellett? Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Decemberben kezdünk a baba projecktbe.

A kapcsolatunk a pàrommal tökéletes,ezzel nincs gond!

Viszont! Mi lesz a baba születése utàn?

Én jàrok edzeni,lovagolni stb... Utàna màr ugye ez nem lesz...

Kicsit félek.


Írnàtok tapasztalatokat? Milyen az első pàr hónap? Annyira 'szörnyű' mint azt meséli egy pàr anyuka?



Köszönöm a vàlaszaitokat!


25n



2017. júl. 24. 16:58
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
2%
25 evesen senki se jar lovagolni, mi vagy te 16 eves?? javaslom ne kezgy bele baba projektbe
2017. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "baba" elég tág fogalom, 1 éves koráig használhatjuk a kicsire. Persze az első időben (addig amíg szoptatod majd), nyilván tényleg nem fogsz tudni edzeni járni. De aztán? Miért ne?


Igazából mindent meg lehet oldani a gyerek mellett is. Szerintem az igazán nem jó, ha teljesen mindent felborítotok, ráadásul tudatosan. Sajnos csak szélsőséges esetekben képesek az emberek gondolkozni. Vagy vannak azok az anyák a fejükben, akik még a wc-re is viszik a gyereket és vannak azok, akikét a nagyszülők/bébiszitter neveli.

Pedig van aranyközépút. Nem szabad feladni magatokat, megszűnni létezni, azért mert egy taggal bővült a család.

Igazából az első pár hónap után mindent csinálhatnál megint, maximum mértékkel az idő miatt.

2017. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
El kell dönteni mi a fontosabb. Ha úgy érzed nem állsz készen az anyaságra várj még vele.
2017. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
2-es vagyok, 28 éves és én is járok lovagolni HETI 2x. Miért is olyan hihetetlen ez? Javaslom tájékozódj a világban ;)
2017. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha van segítséged, oda mész, ahova akarsz. Az hogy milyen lesz, nem látható előre.
2017. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Egyes, már miért ne járhatna lovagolni? Vagy karatézni, vagy.akármit sportolni?

Én 28 leszek novemberben, van egy 2,5 éves fiam és egy egy éves lánykám.

Valóban nagyon nehezek lehetnek az első évek a babákkal. Minden attól függ, milyen babát dob a gép. Ha jó alvó, nem hasfájós, szerencséd van, ha van vmi gikszer, annál kevésbé. Én 2,5 éve csinálom, ha valakinek elhittem volna, hogy ennyire nehéz lehet az anyaság, lehet nem vállaltam volna egyet se. És ez nem s fizikai fáradtság, vagy a lemondások miatt van, hanem mert a kicsi tejérzékeny, iszonyú sokat szenvedett, mire kiderült, hogy ez a baj, illetve szív fejlödési rendellenesség miatt műtét is várható. Egyelőre fogalmam sincs mi vár ránk lelkileg akkor. De így is ők a legnagyobb boldogság az életben, sőt, még egyet szeretnénk, ha a kisebb problémái megoldódnak.

Ha szeretnél még rövid távon elérni vmit az életben, eljutni vhova stb, szerintem azt még vidd véghez.

Férjemmel köztünk csak szorosabb lett a kapcsolat, ahogy az újabb szerepekben megismertük egymást. A szex még érzékibb, két hüvelyi szülésem volt. Viszont kevesebb az egymásra fordítható idő és energia.

2017. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az anyasàgra készen àllok. Csak nem tudom hogy milyen is lesz ...20 éve lovagolok :) ez az egyes hozzàszólónak.


A pàrom tuti h segíteni fog sokat. De honnan fogom példàul tudni hogy mi a jó a babànak.fàj e a pocija,éhes e?


Félek hogy elrontom...az az igazsàg.

2017. júl. 24. 17:20
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért félsz, mert felfogod, hogy mivel jár, és nem csak rózsaszín habos boldogság az élet gyerekkel. Ez teljesen jó. :)

Minden baba más. Nem lehet előre tudni, hogy nektek milyen lesz az élet babával.

Egy biztos: nem örökké lesz pici. Öt év, és mehettek együtt lovagolni. ;)

2017. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Egy baràtnőm arról mesél hogy néha még fürdeni sem tud elmenni a baba miatt...ez kicsit elriaszt.

De ha a kezdetektől apa is mindig jelen van akkor akkora gond nem lehet...igaz?

2017. júl. 24. 17:48
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, nem könnyű. De életem két legjobb döntése a 2 gyerekem.
2017. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!